Oszczędzanie energii elektrycznej na liczniku

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 04/11/10, 09:29

Interesujące, ale niekompletne... nalegam...

Kiedy przeprowadzamy analizę, bierzemy wszystkie dane lub nie wyciągamy wniosków!

Właśnie dlatego, że ogrzewanie, ciepła woda i gotowanie są bardzo ważne, powinniśmy o nich mówić i je podkreślać. Jak powiedziałby Jancovici: włożenie świetlówek do elektrycznie ogrzewanego domu niczego nie zmieni, poza zachowaniem czystego sumienia... więcej..."

Błąd...
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 04/11/10, 10:58

Christophe napisał: Jak powiedziałby Jancovici: włożenie świetlówek do elektrycznie ogrzewanego domu niczego nie zmieni, poza zachowaniem czystego sumienia... więcej..."

...
Ciekawe, ale niekompletne

: Mrgreen: : Mrgreen:




Tylko w okresie grzewczym, tylko w ogrzewanych pomieszczeniach, niekoniecznie we właściwym miejscu o właściwej porze....

Widzimy nawet odwrotny przypadek, gdzie trzeba klimatyzować 3kW oświetlenia halogenowego...
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 04/11/10, 11:22

aerialcastor napisał:Widzimy nawet odwrotny przypadek, gdzie trzeba klimatyzować 3kW oświetlenia halogenowego...


Oczywiście, jest to jeszcze jedna zaleta, której nie wysuwamy wystarczająco w odniesieniu do ekonomicznego oświetlenia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 04/11/10, 11:47

bernardd napisał:
Obamot napisał:Uwaga po określonym czasie lodówka będzie przez chwilę wiosłować, aby przywrócić temperaturę. Więc powinniśmy qmm obliczyć rzeczywisty zysk ...


Lodówka lub zamrażarka jest w stanie doskonale utrzymać swoją temperaturę przez kilka godzin. I nie trzeba wiele, aby dodać zapas lodu, aby wszystkie lodówki/zamrażarki mogły wykorzystywać tylko produkcję słoneczną, bez zużycia w nocy.

Ok, więc to działa! W tym przypadku byłby to a „cięcie konsumpcji obywatelskiej!” (Ponieważ zachowana część nie jest w tym przypadku „sprzedawana/odkupywana”...) Po raz kolejny organizacja naszej firmy jest błędna w stawkach i regułach gry!
To świat finansów rządzi tym wszystkim zgodnie z prawami rynku (podaż kontra popyt), więc dopóki energia jest tania i obfita, mamy pokusę, by nie znaleźć „właściwych środków”, ponieważ „rezonuje się z głowa w torbie! :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/11/10, 13:44

boubka napisał:P = UI
DC, tak...
W prądzie zmiennym jest to: P=UI (Cos Phi)

Argument naukowo-marketingowy tych produktów polega na zbliżeniu Cos Phi do 1.

Temat ten był poruszany na forum ma sporo czasu w temacie Oszczędzanie energii elektrycznej MegaPowerSafe
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/11/10, 18:17

Dokładniej z prądem niesinusoidalnym (przypadek, jeśli skręcona maszyna u sąsiadów lub w domu z tyrystorami lub czymś innym!!)
P=całka iloczynu U(t)xI(t)dt
ponad sekundę przez czas dt, który może być bardzo krótki, czasami jak mikrosekunda!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 04/11/10, 21:25

Christophe napisał:

Masz całkowitą rację co do metody. Powinno być cięte między 18:30 a 20:30.
Czy robisz to sam? Jeśli tak, to o której godzinie i o której godzinie?


Nie, nie mam, bo ogrzewam się gazem.
Myślę, że 2 godziny nie zaszkodzą zamrażarce, pod warunkiem, że nie otworzysz jej w tym czasie
Myślę, że 1h1/4 powinno wystarczyć na ominięcie szczytu
RTE podaje krzywą prognozy, myślę, że z tygodnia na tydzień nie powinno być znaczącej różnicy. Do odciążenia powinien wystarczyć mały programista
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 04/11/10, 22:41

cześć citro
Argument naukowo-marketingowy tych produktów polega na zbliżeniu Cos Phi do 1.

Chciałem, żeby było krótkie (nawet bardzo krótkie... 3 litery)
w domu jest bardzo, bardzo mało odczynnika ... nic do zyskania ... nędza.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/11/10, 22:54

boubka napisał:
Argument naukowo-marketingowy tych produktów polega na zbliżeniu Cos Phi do 1.
Chciałem, żeby było krótkie (nawet bardzo krótkie... 3 litery)
w domu jest bardzo, bardzo mało odczynnika ... nic do zyskania ... nędza.
Każdy z moich samochodów elektrycznych zużywa ponad 3400 W podczas ładowania akumulatorów.
Cos Phi wyświetlany na moim liczniku energii wynosi od 0,5 do 0,6. :?
Czy myślisz, że mogę ponownie złożyć moje Cos Phi i za jaki budżet na sprzęt... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/11/10, 23:01

czym będzie dla ciebie poprawa cos phi, skoro twój miernik edf liczy tylko rzeczywistą moc?

to duże fabryki mają też liczniki mocy biernej i dopłacają w przypadku złego cos phi

dla osoby indywidualnej poprawa cos phi służy jedynie uniknięciu przepalenia wyłącznika, jeśli abonament jest trochę za mały
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174