Ekonomiczny spychacz z propanem z butanu i propanu w temperaturze 2300 ° C?

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 27/10/10, 20:32

Crispus napisał:Tak, zamówiłem broń online. lv13r uspokoił mnie. : Mrgreen:

Więcej dowiem się za kilka dni po testach.
W przypadku lutowia ze stali nierdzewnej przeczytałem, że srebrny pręt był obowiązkowy?

Próbuję przylutować mosiężną złączkę do rury 15 mm (której jeszcze nie mam) na rurze ze stali nierdzewnej 15/21 o grubości ~ 1,5 mm.

A skoro już o tym mowa: walczę o drugą część majsterkowania, a mianowicie o połączenie 2 koncentrycznych rur ze stali nierdzewnej o grubości ~ 50 mm i 2 mm, ale które wydają się być innej jakości: lut toczy się na rurze wewnętrznej. .
Odtłuścić kwasem migiem (mam małą stację inwerterową i pręty 2 i 2.5 mm).

Dziękuję za twoje światła. 8)


Mam zastrzeżenia co do końca „różnych jakości”, ponieważ jedno może zanieczyścić drugie.

Poza tym wykonuj cięcie za pomocą tarcz szlifierskich, które były używane tylko do stali nierdzewnej, odtłuść minimalną ilością alkoholu i sklej części, które mają być spawane tak bardzo, jak to możliwe.
Co do metody spawania to polecam raczej TIG bo 2mm to nie jest bardzo grubo.

Właśnie tego użyłem jako metody w jedzeniu..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 27/10/10, 20:58

+1 dla TIG'a
Pracując przez 5 lat w przemyśle spożywczym, jest to metoda, której używamy i która najlepiej sprawdza się w przypadku stali nierdzewnej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 27/10/10, 21:02

A tak przy okazji, aby spawać dwie rury ze stali nierdzewnej za pomocą prądu elektrycznego (łuk/TIG/MIG), wnętrze rury musi znajdować się w atmosferze obojętnej. Tradycyjnie rurka jest wypełniona azotem.
W przeciwnym razie pali się wewnątrz, spoina nie jest piękna, ma ostre krawędzie, grozi porowatością i osłabia rurkę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 28/10/10, 22:46

W przypadku lutowania twardego stali nierdzewnej ważne jest, aby nie przegrzewać. Gdy tylko przegrzejesz rurkę (nie przekraczaj ciemnoczerwonej), pokrywa się ona czarniawym filmem, a lut zaczyna się toczyć (nie jest już mokry).

Trzeba np. pilnikiem zdemontować i ożywić powierzchnię stali nierdzewnej. Polizać kwas ortofosforowy i spróbować ponownie. : Mrgreen: Czasami lepiej założyć nieco większą dyszę (z acetylenem) i trzymać palnik nieco dalej (mniej gorący, ale mocniejszy), łatwiej będzie kontrolować wzrost temperatury.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 29/10/10, 12:06

Jeśli to może ci pomóc.
Możesz lutować stal nierdzewną do mosiądzu, miedzi i brązu, dobrze czyszcząc
części następnie pokrywasz je kwasem fosforowym i podgrzewasz.
Spoiwem może być zwykły lut do miedzi SnAg
Działa bardzo dobrze.Zrobiłem już kilka takich spawów.
0 x

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117