Moja opinia na temat dodatku C99 Mecarun (działa!)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/11/10, 14:20

Nadwozie nie usprawiedliwia tak dużej różnicy.

Nie jestem pewien, bo trzeba patrzeć na różnicę w oporze wiatru, czyli kwadrat wysokości dla tej samej szerokości!!
I bardzo szybko rośnie!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/11/10, 14:38

Opór kombi jest większy i często na dachu są kraty.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/11/10, 18:04

: Arrow: Nie trzeba być systematycznym przeciwnikiem dodatków...
Pracowałem (trochę) w przemyśle samochodowym i próbowałem też różnych komercyjnych dodatków.
Niektóre produkty są bardzo skuteczne, a większość odpowiada bardzo specyficznemu zastosowaniu.

Dodatki zmniejszające tarcie, na przykład „olej silikonowy”, są godne uwagi, jeśli są stosowane zaraz po zakończeniu docierania silnika.
Kierowcy UWAŻAJĄCY na zużycie paliwa zauważają zmniejszenie zużycia paliwa między zakupem nowego pojazdu a przebiegiem wahającym się od 10 do 30.000 XNUMX km. Następnie konsumpcja stabilizuje się.
Miałem w rękach klientów tak potraktowane pojazdy, które zachowywały się w zadziwiający sposób: brak stuków, hałas silnika V6 na 4 cylindrze i przyspieszenia oraz zauważalnie poprawiony moment obrotowy.

Jednak zysk w zużyciu, jeśli można go zmierzyć, prawie nie przekracza 10%, czyli zysku, który większość oszczędnych kierowców może uzyskać dzięki inteligentnej jeździe...

Użyłem również dodatków do paliwa, z których część była dostarczana przy pierwszej wymianie oleju przez dużego producenta. Ponownie wyniki były przekonujące. Mój BX kupiony przy 200.000 XNUMX km działał tylko w trybie ON/OFF, nie reagował na pośrednie położenia pedału gazu. Kuracja przywróciła sytuację do normy, ale bez przyrostu spożycia...

Podsumowując, produkty te przyczyniają się do prawidłowej konserwacji i trwałości pojazdu. Większość z tych dodatków jest również zintegrowana z wysokiej klasy smarami i paliwami...
:?
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 10/01/11, 14:23

Znam dość dobrze zakres meca-run i nigdy nie uważałem C99 za bardzo groźnego, „Top Racing” daje dobre wyniki na przygotowanym silniku (konkurencja…)

odpowiednik „C99” dla krajowego paliwa działa całkiem dobrze.
bardzo dobrym produktem z tej gamy jest P18 (przeciwcierny)

to "militec" kupiony luzem i przepakowany ale to bardzo dobry produkt.

dla ZX BK, oprócz tego, że nie ma takiego samego CX jak sedan, waży również około 70 kg więcej.
nie wspominając o tym, że jeśli jest to firma, mosty nie są mnożone w ten sam sposób.
0 x
Mniej konsumuję, mniej zanieczyszczam, napełniam się wodą ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/03/13, 23:52

: Arrow: Zażyłem 3 dawki Mecarun C99 między październikiem a grudniem 2012...
Niestety, obecnie jeżdżę bardzo mało moim pojazdem benzynowym (Citroën Easion 2-litrowy silnik benzynowy z przebiegiem 225.000 XNUMX km w czasie testu).

Moje zużycie nie zmieniło się znacząco, nawet by wzrosły, ale nic mierzalnego.
Odczułem (subiektywną???) poprawę elastyczności i ciszy silnika, ale nie da się tego zmierzyć.

Krótko mówiąc, nic, co moim zdaniem usprawiedliwia użycie C99. :?

Ja bym jednak dalej stosował dodatki do silnika, zwłaszcza do paliw, okresowo, bo ich wpływ jest zauważalny na pracę silnika.

Jestem niechętny do stosowania niektórych dodatków, które rozkładają się w silniku wraz ze wzrostem temperatury i uwalniają toksyczne substancje, w szczególności związki na bazie PTFE.

Produkty sprzedawane w supermarketach stanowią odpowiedni kompromis jakość/cena. Produkty Mecacyl są bardzo drogie (też???), ale dawno ich nie używałam i wygląda na to, że ich formuła się zmieniła...
Sporadycznie stosuję "olej silikonowy" dobrze znany i ceniony w środowisku przemysłowym i militarnym.

Nie mam jeszcze zdania na temat remetalizatorów, u których widziałem spektakularne efekty w krótkim czasie. Nie wiem, czy ich długotrwałe stosowanie jest pożądane dla żywotności silnika.
:? :|
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 11/03/13, 01:38

Cześć Citro!

Jest jedna rzecz, która nie kłamie: przejrzystość oleju nawet po 35 000 km!


Dla mnie to dowód na skuteczność produktu.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/03/13, 21:49

Używam płynu do udrażniania spustów i jak jechałem na LPG to mam czysty olej który nie zatyka silników...

Ale w dieslu mój olej znów zrobił się czarny... :?
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 11/03/13, 22:12

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Właśnie przeszukałem środek do czyszczenia przed odpływem

oto co znalazłem lol

źródło: http://www.toolatelier.com

cytat:
Instrukcje:
Przed opróżnieniem:
Przy ciepłym silniku wlej zawartość butelki do 10 do 15% pojemności miski olejowej.
Przejedź 200 km lub pozostaw silnik na postoju na około 15 minut.
Następnie spuść, koniecznie wymień filtr oleju i dodaj nowy olej.



: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

więc jeśli dobrze rozumiem, jeśli zostawisz włączony silnik na 15 minut, to tak, jakbyś przejechał 200 km

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 11/03/13, 22:31

Makro, czy możesz mi podać nazwę swojego urządzenia do czyszczenia przed odpływem lub tutaj? o ile opróżnianie titin 306 td chciałbym zrobić to dokładnie :) ...

W przeciwnym razie przeczytałem, że olej hydrauliczny może robić to samo???
informacje o zatruciu?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 12/03/13, 05:32

Osobiście nie widzę sensu opróżniania środka czyszczącego, o którym zawsze mi mówiono, że ma tylko zarobić na plecach konsumentów, ale jeśli w to wierzysz…

Jeśli używasz dobrego oleju i dobrych dodatków przy wszystkich wymianach oleju, nie ma osadu!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 120