Przyczepa "generator" do samochodu elektrycznego

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 15:25

Ach, ach, święte Citro...

Tak, to teoria, opraw ją, ale nie wieszaj zbyt wysoko… ponieważ wkrótce będziesz musiał ją zdjąć, kiedy przeczytasz moją poprzednią odpowiedź… w oparciu o twoje rzeczywiste liczby :| : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/10/10, 15:48

Citro napisał:Pojazdy elektryczne nie mogą holować (jest to zaznaczone na szarej karcie, a podwozie nie ma punktów mocowania zaczepu, ponieważ zostało zmodyfikowane w celu umieszczenia w nim tacy na akumulator)


to prawda ? czy to tylko jeszcze jedna wada obecnego samochodu?

dla mnie samochód bez haka holowniczego jest do niczego

lepiej mieć mały samochód na co dzień plus przyczepę na dzień, kiedy potrzebujesz dużego samochodu na co dzień

w zasadzie samochód elektryczny jest cięższy, więc powinien być lepszy do holowania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/10, 15:54

Christophe napisał:
Citro napisał:Dla mnie jako ekologa nie liczy się prąd, ale maksymalne wykorzystanie grupy... : Idea:
No właśnie, ale właśnie myślałem o zabraniu na pokład skromniejszej, a przez to lżejszej jednostki napędowej, która pracowałaby blisko swojej maksymalnej mocy, a więc najlepszych osiągów.
To całkowicie mój pomysł. Właśnie zaplanowałem grupę 8 kVA, która będzie mogła służyć jako domowe źródło zasilania awaryjnego w przypadku awarii sieci, aby w razie potrzeby móc naładować moje 2 samochody.
:?
Christophe napisał:
Citro napisał:Ładowanie na postoju nie ma sensu, wystarczy tak zorganizować sobie podróż, aby mieć gniazdko podczas postoju...
Tak, z wyjątkiem tego, że nie ma milionów terminali zajętych...
Istnieją setki tysięcy terminali zasilania, ale nie wszystkie są przeznaczone dla pojazdów elektrycznych (terminale obsługi kempingów i samochodów kempingowych, terminale zasilania dla centrów wystawowych, rynków, stadionów itp.). „w drodze...)
: Mrgreen:
Christophe napisał:
Citro napisał:Wszystkie moje opłaty za pojazdy elektryczne są mierzone i dają od 190 do 210 Wk/km na 2 pojazdy i 45.000 XNUMX km informacji zwrotnej.
Ok, świetnie, więc weźmy najgorszy przypadek: 210 Wh/km lub 21 kWh/100 km.

Przy sprawności generatora 30% (idealnej) zużyjemy zatem 21/0.3 = 70 kWh energii paliwa, tj. równoważne zużycie około 7 l/100.
Nie do końca... Moje 21 kWh na 100 km pochodzi z koła. : Arrowl:
Z grupą będziemy pracować „OD AKUMULATORA DO KOŁA” i w ten sposób zewrzeć ładowarkę, jej wydajność i funkcje równoważenia bloku... Stąd moja chęć zmodyfikowania jej tak, aby miała wyjście prądu stałego, do którego zostanie podłączony bezpośrednio (w każdym razie zabezpieczone diodami) do akumulatorów.
Pomysł jest zatem taki, aby silnik zasilać bezpośrednio (poprzez sterownik), a jedynie nadwyżka, niewykorzystana energia będzie ładowana do akumulatorów, które będą pełnić rolę bufora. : Idea: 8)
Christophe napisał:
Citro napisał:Ładowanie w ruchu pozwala na łatwe monitorowanie poziomu naładowania.
W zasadzie wychodzimy z domu w pełni naładowani na podróż dłuższą niż autonomia, rozładowujemy baterię o więcej niż 20% i uruchamiamy grupę, pilnując, aby poziom naładowania baterii nie wrócił powyżej 80%, w przeciwnym razie grupa zostanie wyłączona, ponieważ powyżej 80% szybkie ładowanie niszczy akumulatory.
Ok i tak zarządza się Cleanovą i Voltem?
Najprawdopodobniej, biorąc pod uwagę fakt, że przy projektowaniu VOLTa GM zbadał działanie Kangoo Electro Road, pierwszego francuskiego samochodu hybrydowego.
Dla przypomnienia:
- Inżynierowie, którzy opracowali to Kangoo, zostali wówczas zwolnieni przez kierownictwo...
- Kangoo wysłane do GM miało zostać zniszczone po zakończeniu programu badawczego GM, ale dyrektor Renault, który dostarczył je prywatnie, zażądał zwrotu mu go, aby uniknąć tego katastrofalnego końca. W ten sposób ponownie przepłynął Atlantyk.
Christophe napisał:Zastanawiam się, w jaki sposób Volt i inne samochody elektryczne z rozszerzonym zasięgiem osiągają tak niskie zużycie ... to z pewnością bardzo precyzyjne zarządzanie ładowaniem / rozładowaniem, odzyskiwanie podczas hamowania ... a przede wszystkim wydajność ulepszonego ładowania (wydaje się do mnie, że mówiłeś o 50% w przypadku Citro?)?
Właśnie sam odpowiedziałeś na pytanie... Prąd przepływa bezpośrednio z generatora do silnika, bez przechodzenia przez etap ładowania. 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 15:56

chatelot16 napisał:
Citro napisał:Pojazdy elektryczne nie mogą holować (jest to zaznaczone na szarej karcie, a podwozie nie ma punktów mocowania zaczepu, ponieważ zostało zmodyfikowane w celu umieszczenia w nim tacy na akumulator)


to prawda ?


Cóż, jeśli tak mówi, to jest to prawda, nie chcesz, żeby zeskanował dla Ciebie dokument rejestracyjny? : Chichot:

Myślę, że to elektroniczne zabezpieczenie poziomu mocy...

Jeśli wywołasz silnik cieplny, uruchomisz ponownie, jeśli spalisz uzwojenie, uruchomisz ponownie...

Ale z pewnością są inne powody.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/10, 16:01

Christophe napisał:Ach, ach, święte Citro...
Tak, to teoria, opraw ją, ale nie wieszaj zbyt wysoko… ponieważ wkrótce będziesz musiał ją zdjąć, kiedy przeczytasz moją poprzednią odpowiedź… w oparciu o twoje rzeczywiste liczby :| : Mrgreen:
Odepnij to... :?
Nie wiesz Sztylet i jego obliczenia w narożnikach stołu (mój awatar pasowałby do niego lepiej niż ja). : Mrgreen:
Odpowiedziałem Ci już punkt po punkcie.
Obraz
Ostatnio edytowane przez I Citro 06 / 10 / 10, 16: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 16:02

Citro napisał:Nie do końca... Moje 21 kWh na 100 km pochodzi z koła. : Arrowl:

Z grupą będziemy pracować „OD AKUMULATORA DO KOŁA” i w ten sposób zewrzeć ładowarkę, jej wydajność i funkcje równoważenia bloku... Stąd moja chęć zmodyfikowania jej tak, aby miała wyjście prądu stałego, do którego zostanie podłączony bezpośrednio (w każdym razie zabezpieczone diodami) do akumulatorów.
Pomysł jest zatem taki, aby silnik zasilać bezpośrednio (poprzez sterownik), a jedynie nadwyżka, niewykorzystana energia będzie ładowana do akumulatorów, które będą pełnić rolę bufora. : Idea: 8)


OK, zgodziłem się… ale jest to po prostu „trochę” bardziej skomplikowane jako zespół.

Czy zanim zaczniesz wiedzieć, ile możesz się spodziewać zarobków?

Czy możesz nam przypomnieć pojemność kWh Twoich akumulatorów, abyśmy mieli zużycie „akumulatora na koło” w Wh/km i zamiast tego mogli oszacować „straty obciążenia” lub „straty obciążenia”?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 16:03

Citro napisał:Odepnij to... :?
Nie wiesz Sztylet i jego obliczenia w narożnikach stołu (mój awatar pasowałby do niego lepiej niż ja). : Mrgreen:
Odpowiedziałem Ci już punkt po punkcie.
Obraz


Pisaliśmy w tym samym czasie.

Tak, wiem, dlatego musimy to udoskonalić.
ObrazObraz

Zobacz moją przedostatnią odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/10/10, 16:04

jeśli powie, że jego samochodem nie można niczego holować, jestem skłonny mu uwierzyć... to jeszcze jeden powód, aby nie kupować tego samochodu

ale mam nadzieję, że we Francji nie będzie głupiego zakazu dla wszystkich samochodów elektrycznych

Mówi się, że tego typu przyczepy istniały już gdzie indziej!

: silnik elektryczny jest najbardziej wydajny do holowania ciężkich ładunków: nawet lokomotywy spalinowe mają napęd elektryczny!

Często spotykam elektryczny samochód golfowy do ciągnięcia bardzo ciężkich przyczep: jest to bardzo praktyczne: trzeba było zmodyfikować podwozie, aby mogło wytrzymać...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 16:07

chatelot16 napisał:: silnik elektryczny jest najbardziej wydajny do holowania ciężkich ładunków: nawet lokomotywy spalinowe mają napęd elektryczny!


Tak, ale to już zależy od technologii silnika (niektóre silniki elektryczne nie mają momentu obrotowego na dole), a dzieje się tak dlatego, że silnik elektrodiesel lokomotywy jest dobrany do określonego zastosowania! Daj mu dwa razy więcej wozów, niż oczekiwano, może mu się to nie spodobać...

chatelot16 napisał:Często spotykam elektryczny samochód golfowy do ciągnięcia bardzo ciężkich przyczep: jest to bardzo praktyczne: trzeba było zmodyfikować podwozie, aby mogło wytrzymać...


No cóż, w Citro 106 może być problem z rozłożeniem mas na osie, nie wiem... najprawdopodobniej jest to dobry powód technologiczny...

ps: to stara generacja samochodów elektrycznych, nowe mogą już nie mieć tego ograniczenia...sprawdzić...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 06/10/10, 16:21

krótkie wyjaśnienie obliczeń narożnika mojego stołu:
Brałem pod uwagę zużycie w czasie jazdy a nie od gniazda do koła.
Pojazdy elektryczne PSA mają około 90 km autonomii przy poborze energii wynoszącej 12 kWh
zużycie wynosi zatem około 130 Wh/km
200 Wh/km na wyjściu tłumaczy się koniecznością przeładowania akumulatorów niklowych i wydajnością ładowarki.

wówczas moc generatora sztucznie „zaniża” zużycie pochodzące z akumulatorów, wytwarzając określoną liczbę Wh/km. tak powstał obraz w oprawie citro: dziękuję citro.
jeśli moc grupy stanie się równa mocy średniej, autonomia baterii stanie się nieograniczona.

następnie dla równoważnego zużycia 3.3 l/100. Obliczyłem, że grupa 7 kVA pozwoli na zasięg 900 km przy średniej prędkości 60 km/h i zużyciu 2 l/h przy 100% obciążeniu (dane producenta zebrane z Internetu)
Daje to zatem zużycie paliwa na poziomie 3.3 l/100 + 12 kWh akumulatora, jeśli chcemy dodać zużycie.
proszę bardzo.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110