Przyczepa "generator" do samochodu elektrycznego

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/10, 09:37

: Arrow: Minimum 8kW, dokładnie takiej mocy (ciągłej) szukam w przenośnym generatorze (mniej niż 100kg, ale znalazłem 57kg)...

Ta grupa musi być lekka i dawać się łatwo modyfikować, aby dostarczać tę moc w prądzie stałym przy napięciu Pojazdu (około 140 V dla mojego Peugeota 106).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 09:48

a) Problem polega na tym, że plony małych grup (zwłaszcza benzyny) nie są porażające, nie mówię już nawet o braku depollution.

Dopiero z dwucylindrowego diesla osiągamy akceptowalne osiągi. Ale zaczyna ważyć takie grupy (150kg mini).

b) Citro: czy musimy ładować akumulatory maksymalnym prądem?

Niedawno powiedziałeś, że twój samochód potrzebuje 3400 W, ale jeśli dasz mu tylko 1500 W, co się stanie? Czy ładowanie trwa dłużej, czy istnieje ryzyko?

c) Citro, byłbym bardzo ciekawy zobaczyć zużycie paliwa twojego samochodu z jednocylindrowym generatorem diesla o konstrukcji (a więc nie najwyższej wydajności) na dole samochodu. Cóż, możesz sobie nawet wyobrazić wypożyczenie go na 1 lub 2 dni, aby go wypróbować…

W wersji konstrukcyjnej jest trochę na kołach, nawet przyczepa nie jest potrzebna (ale hej, moc i waga mogą być trochę za duże...)

O cholera to już zrobione:

Dirk Pitt napisał:należy rozróżnić dwa przypadki „przedłużacza zasięgu” przyczepy, obie wersje zostały już zrealizowane i przetestowane przez amatorów. wystarczy spojrzeć na evalbum.


Czy masz określone adresy URL? W dieslu jeśli to możliwe?

Citro napisał:W każdym razie pokładowa ładowarka 240V daje tylko 3kW, czyli za mało, aby ładować podczas jazdy...


Dlaczego koniecznie chcesz ładować podczas jazdy? Możliwość ładowania podczas postoju w dowolnym miejscu byłaby już odczuwalna i wystarczająca, aby zobaczyć, co daje pod względem zużycia...

Poza tym dla testu można nawet zrobić 1 cykl ładowania na generatorze w domu, żeby zobaczyć, co to daje pod względem zużycia...

PM230 podaje, ile kWh zużyto w gniazdku na nowe ładowanie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 10:04

Znalazłem to: http://www.kiloutou.fr/Location/Locatio ... 0-V-10-kVA

Obraz

Co prawda to diesel a nie 4T benzyna, ale waży: 670 kg trochę...więc to z pewnością wpłynie na wyniki...

Cena za 1 weekend: 213€ TTC z ubezpieczeniem.

Chudy, może nie masz haka holowniczego w swojej 106? :|

Oto plik .pdf jego starszego brata 20kVA, który da ci kilka liczb:
https://www.econologie.info/share/partag ... 1QKvJo.pdf

W przeciwnym razie obecnie w sprzedaży jest benzyna 4kVA w cenie 20 € / dzień.
Nie patrzyłem na konkurencję...

ps: jest to rodzaj próby, którą stowarzyszenie econo mogłoby z powodzeniem sfinansować, ale hej, niewiele osób ma motywację do udziału lub przyłączenia się… :|
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 418
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 65




przez pogmatwać » 06/10/10, 10:58

Witam wszystkich, (HS)

Christophe, Jestem dopiero przy pierwszej kawie tego ranka!
Ale nie mogę znaleźć niczego po 10 minutach na wszystkich linkach w forum, lub strona dotycząca dupków?
Pamiętasz mrówkę, ilu członków wie, że istnieje?

Idę napić się kawy! : Mrgreen:

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 11:22

Nie ma potrzeby strzelać do siebie w kawiarni... to prawda, że ​​w tej chwili nie posunęliśmy się jeszcze zbyt daleko, ale mimo to wielu stałych bywalców forums byli świadomi, kiedy powstał (2009-początek 2010), zwłaszcza kiedy szukaliśmy imienia.

Oto temat poświęcony prezentacji stowarzyszenie ekonologiczne (tak się nazywa... wiem, że nie stąpaliśmy pomimo dużego tematu poświęconego imieniu): https://www.econologie.com/forums/associatio ... t8916.html

Wszystkie te tematy są w sub forum "Operacja" https://www.econologie.com/forums/remarques- ... -vf24.html
zaczęliśmy nawet myśleć o maskotce: https://www.econologie.com/forums/econologie ... t7075.html

To prawda, że ​​wszystkie te informacje są mało widoczne, szczególnie dla nowicjuszy... Myślę, że czas stworzyć subskrypcję forum oddany stowarzyszeniu... inaczej nigdy nic nie zrobimy z... : Chichot:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 06/10/10, 13:06

jak wskazałem powyżej, niezbędna moc agregatu prądotwórczego zależy od średniej mocy pojazdu na trasie:

jeżeli grupa ma średnią moc równą lub większą od średniej mocy wyzwolenia, wyzwolenie może trwać tak długo, jak pozwala na to pojemność zbiornika generatora. nie ma innego limitu. to jest skrajny przypadek.

jeśli moc grupy jest mniejsza, akumulatory są rozładowywane szybciej niż są napełniane, a autonomia jest po prostu „przedłużana” zgodnie z wkładem generatora.
obliczenie rogu stołu mówi mi, że dla PSA z 12 kWh na pokładzie, zużyciem 130 Wh/km i średnią prędkością 60 km/h, mamy równoważną autonomię:
grupa autonomiczna
3kva 150km
4kva 190km
5vka 260km
6kva 400km
7kva 900km
Limit paliwa 8kva
grupa diesla 7 kva zużywa około 2 l/ha przy pełnym obciążeniu, co oznacza „ekwiwalentne” zużycie pojazdu na poziomie 3.33 l/100
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 13:16

Dirk Pitt napisał:grupa diesla 7 kva zużywa około 2 l/ha przy pełnym obciążeniu, co oznacza „ekwiwalentne” zużycie pojazdu na poziomie 3.33 l/100


Wow, jedziesz trochę za szybko... Myślę, że to oszacowanie musi zostać doprecyzowane z faktycznym odczytem Citro w kWh / ładowanie w cyklach ładowania.

Mając rzeczywiste kWh/100 km, możemy dokonać rzeczywistego oszacowania zużycia, zanim nie będzie ono dalekie od spekulacji... ze 100% marginesem błędu... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/10, 13:38

Christophe napisał:a) Problem polega na tym, że plony małych grup (zwłaszcza benzyny) nie są porażające, nie mówię już nawet o braku depollution.
Dopiero z dwucylindrowego diesla osiągamy akceptowalne osiągi. Ale zaczyna ważyć takie grupy (150kg mini).
To jest rzeczywiście problem i powód, dla którego ten rodzaj użytkowania musi być bardzo sporadyczny.
Christophe napisał:b) Citro: czy musimy ładować akumulatory maksymalnym prądem?
Niedawno powiedziałeś, że twój samochód potrzebuje 3400 W, ale jeśli dasz mu tylko 1500 W, co się stanie? Czy ładowanie trwa dłużej, czy istnieje ryzyko?
Dla mnie jako ekologa nie liczy się prąd, ale maksymalne wykorzystanie grupy... : Idea:
Ładowarka pokładowa 230V pobiera 3400W na ładowaniu, ale nie może działać podczas jazdy (zabezpieczenia programowe), w elektrycznych Renaultach można ładować w 10A, ale o ile mi wiadomo, w Peugeotach nie. Jeśli zasilacz nie może dostarczyć prądu (musi się wyłączyć) i jeśli nie zadziała, ładowarka nie będzie działać.
Christophe napisał:c) Citro, byłbym bardzo ciekawy zobaczyć zużycie paliwa twojego samochodu z jednocylindrowym generatorem diesla o konstrukcji (a więc nie najwyższej wydajności) na dole samochodu. Cóż, możesz sobie nawet wyobrazić wypożyczenie go na 1 lub 2 dni, aby go wypróbować…
Pojazdów elektrycznych nie można holować (jest to zaznaczone na szarej karcie, a podwozie nie ma punktów mocowania zaczepu, ponieważ zostało zmodyfikowane, aby pomieścić tacę akumulatora).
Christophe napisał:Dlaczego koniecznie chcesz ładować podczas jazdy? Możliwość ładowania podczas postoju w dowolnym miejscu byłaby już odczuwalna i wystarczająca, aby zobaczyć, co daje pod względem zużycia...
Ładowanie na postoju nie ma sensu, wystarczy tak zorganizować sobie podróż, aby mieć gniazdko podczas postoju...
Christophe napisał:Poza tym dla testu można nawet zrobić 1 cykl ładowania na generatorze w domu, żeby zobaczyć, co to daje pod względem zużycia...

PM230 podaje, ile kWh zużyto w gniazdku na nowe ładowanie?
Wszystkie moje opłaty za pojazdy elektryczne są mierzone i dają od 190 do 210 Wk/km na 2 pojazdy i 45.000 XNUMX km informacji zwrotnej.
Samochód mojej żony zużywa 190 Wh/km z akumulatorami z 2008 r., a mój 210 Wh/km z akumulatorami z 2000 r. (oryginalne)

Ładowanie w ruchu pozwala na łatwe monitorowanie poziomu naładowania.
W zasadzie wychodzimy z domu w pełni naładowani na podróż dłuższą niż autonomia, rozładowujemy baterię o więcej niż 20% i uruchamiamy grupę, pilnując, aby poziom naładowania baterii nie wrócił powyżej 80%, w przeciwnym razie grupa zostanie wyłączona, ponieważ powyżej 80% szybkie ładowanie niszczy akumulatory.

Zrobiłbym testy spożycia grupowego w dniu, w którym miałbym grupę. Nie mam czasu ani pieniędzy do stracenia na eksperymentowanie z grupą, która nie spełnia moich wymagań.
:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 14:28

Citro napisał:Dla mnie jako ekologa nie liczy się prąd, ale maksymalne wykorzystanie grupy... : Idea:


No właśnie, ale właśnie myślałem o zabraniu na pokład skromniejszej, a przez to lżejszej jednostki napędowej, która pracowałaby blisko swojej maksymalnej mocy, a więc najlepszych osiągów.

Citro napisał:Ładowanie na postoju nie ma sensu, wystarczy tak zorganizować sobie podróż, aby mieć gniazdko podczas postoju...


Tak, z wyjątkiem tego, że nie ma milionów terminali zajętych...

Citro napisał:Wszystkie moje opłaty za pojazdy elektryczne są mierzone i dają od 190 do 210 Wk/km na 2 pojazdy i 45.000 XNUMX km informacji zwrotnej.
Samochód mojej żony zużywa 190 Wh/km z akumulatorami z 2008 r., a mój 210 Wh/km z akumulatorami z 2000 r. (oryginalne)


Ok, świetnie, więc weźmy najgorszy przypadek: 210 Wh/km lub 21 kWh/100 km.

Przy sprawności generatora 30% (idealnej) zużyjemy zatem 21/0.3 = 70 kWh energii paliwa, tj. równoważne zużycie około 7 l/100.

Konkretniej, weźmy tę grupę 21 kVA https://www.econologie.info/share/partag ... 1QKvJo.pdf zakładając, że daje to 21 kWh przez godzinę, czyli przy 100% obciążeniu, mamy ekwiwalentne zużycie na poziomie około 6,3 l/100...

Jak na olej napędowy i mały samochód to dość wysokie spalanie.

Szybko widzimy, że energetycznie (ogólna ocena) samochód elektryczny "starej generacji" jest dość ograniczony...

Citro napisał:Ładowanie w ruchu pozwala na łatwe monitorowanie poziomu naładowania.
W zasadzie wychodzimy z domu w pełni naładowani na podróż dłuższą niż autonomia, rozładowujemy baterię o więcej niż 20% i uruchamiamy grupę, pilnując, aby poziom naładowania baterii nie wrócił powyżej 80%, w przeciwnym razie grupa zostanie wyłączona, ponieważ powyżej 80% szybkie ładowanie niszczy akumulatory.


Ok i tak zarządza się Cleanovą i Voltem?

Citro napisał:Zrobiłbym testy spożycia grupowego w dniu, w którym miałbym grupę. Nie mam czasu ani pieniędzy do stracenia na eksperymentowanie z grupą, która nie spełnia moich wymagań.
:?


Cóż, myślę, że powyższe oszacowanie z faktycznym zużyciem Wh nie wymaga eksperymentowania: zużyjesz więcej niż równoważny samochód termiczny...

Zastanawiam się, w jaki sposób Volt i inne samochody elektryczne z rozszerzonym zasięgiem osiągają tak niskie zużycie ... to z pewnością bardzo precyzyjne zarządzanie ładowaniem / rozładowaniem, odzyskiwanie podczas hamowania ... a przede wszystkim wydajność ulepszonego ładowania (wydaje się do mnie, że mówiłeś o 50% w przypadku Citro?)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 06/10/10, 15:10

: Mrgreen: wspaniały Sztylet. :D

Pozwoliłem sobie to oprawić:
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127