STI2D Parasol projektu

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Mich Mich
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 07/01/16, 13:55

STI2D Parasol projektu




przez Mich Mich » 07/01/16, 14:09

Witam, jestem obecnie w Terminalu STI2D i mam projekt, aby parasol wyposażony w panel słoneczny do zasilania silnika, który będzie służył do rozkładania / ustawiania parasola w celu uzyskania optymalnego cienia.

Projekt polegający na podzieleniu na 3 części mojej części dotyczy wyłącznie zasilania silnika, ale kilka punktów sprawia mi problem.

1) Nie wiem, którą baterię będę musiał wybrać, mój nauczyciel dał mi już pewne wskazówki, na przykład, że będę na plaży, że nie będę potrzebować baterii, która działa dobrze nawet na mrozie.

2) Nie wiem, których paneli powinienem użyć, oczywiście oparłem się na elastycznych panelach, ale nie wiem, ile Watów muszę wyposażyć w parasol, część silnikowa projektu nie została jeszcze zrealizowana, więc Chciałbym oszacować niezbędną moc, ponadto będę musiał dodać wtyczkę do ładowarki telefonu, ale energia opuszczająca panel słoneczny nie zostanie dostosowana, więc potrzebowałbym falownika, ale znowu nie wiem nie który wybrać.

Chciałbym, żebyś mnie trochę pokierował i podał mi numer referencyjny produktu, który ma zastosowanie w moim przypadku, ponieważ znajduję parasol z panelem słonecznym, służy on tylko do zapalania 2 - 3 diod LED.

Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
childofthealmighty
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/01/16, 14:50

Re: Parasol Projektu




przez childofthealmighty » 07/01/16, 14:58

Więc trzeba określić dokładniej
0 x
Mich Mich
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 07/01/16, 13:55

Re: Parasol Projektu




przez Mich Mich » 07/01/16, 15:06

childofthealmighty napisał:Więc trzeba określić dokładniej


To znaczy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 07/01/16, 15:42

musisz wziąć rzeczy w celu ...

najpierw określ powierzchnię parasola i jego strukturę.

Stamtąd poznasz wysiłki, a także pociągnięcia, które należy zastosować, aby przenieść ruchome elementy.

Następnie, w zależności od prędkości (która prawdopodobnie będzie niska), możesz wybrać odpowiednie motoreduktory lub cylindry elektryczne ...

Stamtąd można zmierzyć część elektryczną: napięcie i prąd dostarczalny.

A priori duży akumulator 12 V / 100 Ah powinien załatwić sprawę i pozwolić Ci wpaść do standardowego wyposażenia ... 24 V możliwe również z 2 akumulatorami szeregowymi.

Trudność twojego projektu będzie bardziej związana z elektroniką sterującą, która w zależności od światła musi rozłożyć parasol, jeśli dobrze rozumiem ...
0 x
Obraz
Mich Mich
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 07/01/16, 13:55




przez Mich Mich » 07/01/16, 15:55

Remundo napisał:musisz wziąć rzeczy w celu ...

najpierw określ powierzchnię parasola i jego strukturę.

Stamtąd poznasz wysiłki, a także pociągnięcia, które należy zastosować, aby przenieść ruchome elementy.

Następnie, w zależności od prędkości (która prawdopodobnie będzie niska), możesz wybrać odpowiednie motoreduktory lub cylindry elektryczne ...

Stamtąd można zmierzyć część elektryczną: napięcie i prąd dostarczalny.

A priori duży akumulator 12 V / 100 Ah powinien załatwić sprawę i pozwolić Ci wpaść do standardowego wyposażenia ... 24 V możliwe również z 2 akumulatorami szeregowymi.

Trudność twojego projektu będzie bardziej związana z elektroniką sterującą, która w zależności od światła musi rozłożyć parasol, jeśli dobrze rozumiem ...


W rzeczywistości projekt jest bardzo darmowy, możemy dodawać opcje, ale istnieją podstawy do wypełnienia, takie jak na przykład automatyczny system otwierania, gdy go sadzimy, i automatyczne zamykanie, gdy system uzna, że ​​wiatr jest zbyt silny i może potencjalnie uszkodzić system, ale to nie jest część mojego tematu, zajmuję się tylko elektroniką i energią, więc panele słoneczne, ich połączenia, ich liczba, połączenie, ale przede wszystkim wybory i dlaczego dokonałem tych wyborów.

Twoja odpowiedź i tak mi pomaga, dziękuję, że te informacje pomogą mi iść naprzód.
0 x
Mich Mich
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 07/01/16, 13:55




przez Mich Mich » 07/01/16, 16:03

Remundo napisał:A priori duży akumulator 12 V / 100 Ah powinien załatwić sprawę i pozwolić Ci wpaść do standardowego wyposażenia ... 24 V możliwe również z 2 akumulatorami szeregowymi.


Przepraszam za podwójny post, więc nie ma sposobu, aby mieć mniejsze baterie? Ponieważ nie będzie to praktyczne, zajmujemy się nie tylko częścią teoretyczną, ale musi być także praktyczna, a także dwie duże baterie, niezależnie od tego, czy były transportowane, czy miejsce, w którym powstaje problem.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 07/01/16, 19:06

Witam,

Aby zorientować parasol, prawdopodobnie możemy zrobić to bez baterii, ponieważ będzie słońce.

Tylko do otwierania i zamykania potrzebny będzie akumulator, bez akumulatora ciężarówki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16202
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 08/01/16, 07:57

cześć Mich Mich

jeśli musisz złożyć parasol w kierunku wiatru, moc może nie być nieznaczna ... spróbuj nieść drewnianą płytę o powierzchni 2 m² skierowaną w stronę wiatru i poczuj siłę, aby utrzymać ją na miejscu ...

Twój problem polega na tym, że nie masz specyfikacji ... od tego momentu wszystko płynie, a Twój projekt może być ograniczony do kilku powierzchownych refleksji technicznych.

w przeciwnym razie oczywiście są baterie o różnych rozmiarach i różnych napięciach ...
0 x
Obraz

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175