Palić papier lub tekturę w piecu = ekologiczne czy kata?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Palić papier lub tekturę w piecu = ekologiczne czy kata?




przez Christophe » 27/08/08, 11:50

Czy spalanie tektury w piecu na drewno jest ekologiczne i ekologiczne, czy jest to katastrofa ekologiczna?

Na początek: skupmy się tylko na aspekcie energii pierwotnej, a nie na cząsteczkach lub CO2.

problem:

Zimą w naszym kotle na drewno spalamy dużo kartonu (lub papieru). Większość z nich pochodzi ze sklepu (dostawca tektury, reklamy, szkic itp.).

Moglibyśmy przywieźć go z powrotem do parku w celu pełnego recyklingu.

Pytanie:

Moje pytanie jest proste (ale odpowiedź prawdopodobnie jest znacznie mniejsza): czy energetycznie (z globalnego punktu widzenia) interesujące jest spalanie papieru lub tektury, a nie ich recykling?

Prawdziwym pytaniem byłoby zatem: Czy energia uwalniana podczas ich spalania jest większa niż oszczędność energii wymagana do recyklingu kartonu pochodzącego z recyklingu w porównaniu z produkcją nowej tektury?(All inclusive: zbiórka, sortowanie, recykling, produkcja ciasta z recyklingu ...).

Czy w problemie należy również uwzględnić energię szarej do produkcji tego papieru tekturowego? Mam wątpliwości ... biorąc pod uwagę, że jest to marnotrawstwo?

Zawsze słyszałem, że oszczędność energii w przypadku kartonu / papieru makulaturowego wynosi około 30%, ale ile wynosi 30%? Poza tym miazga nie podlega recyklingowi w nieskończoność (5 o ile dobrze pamiętam: trzeba dodać nową miazgę).

Debata jest otwarta!

ps: pytanie dodatkowe, pkoi spalanie papieru / tektury powoduje więcej popiołu niż drewno?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/08, 12:09

masz rację, zadając sobie pytanie: recykling papieru jest kosztowny pod względem energetycznym i chemicznym, moim zdaniem opłaca się tylko wtedy, gdy możesz odzyskać czysty i dobrej jakości papier

Myślę, że papier reklamowy jest tak zły, że zaśmieca kanał recyklingu: jest również szkodliwy do spalania: zawiera więcej ładunku mineralnego niż palna celuloza ... ale spalając go przynajmniej oszczędza recykling: bo obawiam się, że społeczność wyda pieniądze na nieopłacalny recykling

praktycznie do spalania papieru konieczne jest zapobieganie dużej ilości popiołu, który sabotuje spalanie drewna: dlatego konieczne jest jego bardzo małe nakładanie na raz
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 27/08/08, 12:23

Cześć Christophe.
Ze swojej strony ogrzewam się tylko drewnem, więc do rozpalenia potrzebuję tektury i gazety.

Jeśli chodzi o popiół, to drewno jest czyste, a papier to karton, wydaje mi się, że jest klej.

Jeśli chodzi o kolekcję, niepokoi mnie jedna kwestia.
Są tylko pojemniki na szkło i trochę papieru.

Żeby wyrzucić pudełka z opakowaniami, po mleku :) trzeba iść do centrum recyklingu, aw weekendy mamy nawet korki w centrum recyklingu.

Więc zamiast ciężarówki, która przyjeżdża po kilkunastotonowy śmietnik, mamy dziesiątki, a nawet setki, z których każdy robi 10-20 km ~, aby wrzucić worek z trawnikiem i karton.

Więc dla mnie myślę, że lepiej jest spalić go dla osoby prywatnej, gdy w firmie minęło trochę czasu, odkąd jakiś rekuperator udostępniał śmietniki w fabrykach, aby pozbyć się firm, musi mieć to interes.

Jeśli chodzi o porównanie oleju opałowego w postaci peletów, dlaczego nie podać metra sześciennego drewna, poza tym, ile litrów oleju opałowego lub innego odpowiada metrowi sześciennemu suchego dębu.
a + Claude
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 27/08/08, 12:32

Ach, widzę, że temat cię interesuje.

Kilka rzeczy:

a) moje pytanie dotyczyło "brązowego" kartonu, czyli nie marketingowego opakowania kartonowego pełnego atramentu lub plastyfikowanego ( : Evil: ), które po spaleniu są prawdziwymi bzdurami. Podobnie z błyszczącym papierem niektórych ulotek reklamowych (pełnych chloru).

Nawiasem mówiąc, łatwo sprawdzić, czy w tym, co palisz, jest chlor: płomień jest zielony.

b) Nie sądzę, żeby to klej tworzył popiół: generalnie im bardziej chemiczny, tym bardziej się pali. A ilości są prawdopodobnie dość niskie. Czy wszystkie pudełka zawierają klej?

c) masz rację, martwiąc się o zbiórkę charakterystyczną dla parku kontenerowego, ponieważ musi ona stanowić znaczną wagę ekologiczną. Wydanie 2 litrów benzyny na dostarczenie kartonu do centrum recyklingu, którego recykling docelowo pozwoli zaoszczędzić 0.2 litra, to nonsens! Cholera ... to mogłoby zaszkodzić morale w tej sprawie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/08, 13:02

Nie sądzę, żeby to klej tworzył popiół: generalnie im bardziej chemiczny, tym bardziej się pali.


to nie tylko chemia pali! jest też chemia mineralna: papier słabej jakości zawiera dużo wypełniacza mineralnego, aby nadać mu wagę za tanią: baryt kaolin wapienny

spala banknoty: to tylko celuloza i klej: nie wytwarza popiołu: nie stać mnie na wypróbowanie, ale widzimy to też na dobrej jakości papierze: to wytwarzają znacznie mniej popiołu niż reklamy lub opakowania
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 27/08/08, 13:04

ale nie, to patrząc rzeczy w twarz uda nam się je zmienić ;-)

co jest niesamowite, to logo „recykling”, które pojawia się na opakowaniu, czy po prostu producent postępuje zgodnie z procedurą ISO, czy też zna procedury?

> jeśli nie Twój kominek z super spalaniem, to jak w nim wygląda? nie spala ich „całkowicie”?
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 27/08/08, 13:40

Ze swojej strony mówiłem o tekturze, stylu ochrony lodówki, podgrzewaczu wody.
Wszystko to to błyszcząca reklama i tym podobne, chyba w spalarni.
Bo mój komin nie ma filtra iz pewnością nie nagrzewa się dostatecznie, więc nie wiem dokładnie, co będę wypuszczał do atmosfery.
a + Claude
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 27/08/08, 15:37

chatelot16 napisał:papier słabej jakości zawiera dużo wypełniacza mineralnego, aby nadać mu niską wagę: wapień kaolinowy barytu

spala banknoty: to tylko celuloza i klej: nie wytwarza popiołu


Ach, dziękuję za szczegóły!

Studiując wideo Gainsbourga http://fr.youtube.com/watch?v=DTjXQvwGh-0 rzeczywiście nie ma dużo popiołów :D

Czy powiedziałeś: "To nie dla biednych, to dla energii atomowej!"

Gainsbourg 4 w historii! Obraz

jonule napisał:> jeśli nie Twój kominek z super spalaniem, to jak w nim wygląda? nie spala ich „całkowicie”?


Sam karton lub papier ma kłopoty i wytwarza dużo popiołu ... należy dodać drewno, aby wzrosnąć w temperaturze T ° i „ponownie spalić” popiół ...
0 x
microDOC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/06/08, 13:42




przez microDOC » 27/08/08, 17:13

Uh ... przepraszam, ale zaczynam ...

A jaki jest poziom emisji CO²? Być może lepiej jest spalać drewno, które będzie emitować CO² pochłaniane przez inne drzewa, niż przetworzoną tekturę, która ostatecznie wyemituje więcej CO² podczas spalania, prawda?

Zrozumiałem to na innych forum ale może źle zrozumiałem.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 27/08/08, 17:54

Jeśli porównamy 5 kg drewna w kłodzie z 5 kg tektury, papieru ... to widzimy, że objętość potrzebna do przechowywania kartonu jest znacznie większa niż w kłodzie, która jest gęstsza.

Jak powie każdy strażak, to nie materiał się pali, ale opary produktu. Dlatego każde paliwo na bazie celulozy musi zostać podgrzane przed spaleniem.

Nagle, aby Twój karton spalił się, gdy piec nie jest rozpalony, potrzebujesz dużo powietrza pomiędzy „liśćmi”, aby ułatwić waporyzację, ale masz słabą wydajność i znaczną produkcję popiołu. Aby lepiej się o tym przekonać, spróbuj podpalić ryzę papieru solidarnościowego, zobaczysz, że sztuczka trochę potrwa i bardzo szybko zostanie ugaszona.

Jeśli chcesz włożyć karton do działającego pieca, ciepło, przestrzeń zajmowana przez drewno, żar ... ograniczają objętość, więc masz problem z włożeniem dużej ilości kartonu na raz. Położysz więc kilka „liści”, które raz będą się bardzo dobrze palić, ostatecznie z niewielką ilością popiołu, ale brak gęstości kartonu oznacza, że ​​popiół będzie latał łatwo (i jest to niebezpieczne). Z drugiej strony, jeśli weźmiesz ryzę, zobaczysz, że będzie zachowywać się globalnie jak kłoda.

Chodzi o to, aby nie palić ryz, więc możesz przyjąć zasadę, która była modna w latach 90.: kłody papieru i tektury, które zrobiliśmy w naszym garażu.
W tamtych czasach sprzedawano urządzenia w stanie gotowym, ale nie było to trudne do odtworzenia. W domu moich rodziców zrobiliśmy je z mokrej gazety, którą wcisnęliśmy w coś w rodzaju półcylindra, żeby usunąć wodę, a po wyschnięciu stała się zbita i nie paliła się zbyt mocno.

W tamtym czasie szybko się poddaliśmy (graliśmy chyba tylko jedną zimę), ponieważ była bardzo długa i mało praktyczna, ale myślę, że można łatwo uczynić ją bardziej praktyczną.

A potem trzeba było mocno naciskać, nie trzeba już było iść na siłownię z : Lol:

Jeśli chodzi o recykling kartonu i papieru, nie wiem, co o tym myśleć. Wujek drukarz powiedział mi, że jest znacznie droższy i gorszej jakości i że kupiły go prawie nic innego, jak tylko władze publiczne. Nagle obawiam się, że znaczna część skrzyń i innych zebranych dokumentów trafi ... do spalarni.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95