i ja??

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
chedavid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 29/09/04, 15:30




przez chedavid » 29/09/04, 15:40

WIĘC:
moi rodzice mają turbodiesel Citroën BX. ma przebieg 250000 XNUMX km i chcielibyśmy się dowiedzieć, czy jeśli mówimy o normalnym silniku, sposób mieszania z surowym olejem roślinnym sprawdza się w naszym typie pojazdu.
z drugiej strony mam moba, peugeota 103 starej generacji, benzyna i na mieszance oleju do dwusuwów. co zrobić, żeby móc nim mniej zanieczyszczać? Nie do końca zrozumiałem wszystkie Twoje wyjaśnienia...
z góry dziękuję.
Dawid, 15 lat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/09/04, 16:37

W przypadku BX radzę przeczytać plik .pdf na tej stronie:
https://www.econologie.com/l-huile-veget ... s-120.html

Dla tłumu nie ma wiele do roboty… może benzyna syntetyczna? (200 L oleju roślinnego + 5 L alkoholu do nacierania, mieszać przez kilka dni i uzyskać syntetyczną esencję)

Albo lepiej: skonfiguruj reaktor Pantone (patrz sekcja Projekt Pantone) na miejscu.

Jestem autorem raportu inżynierskiego
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59