Darmowa energia Open source: głupi pomysł?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
CHEP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/07/08, 17:19

Darmowa energia Open source: głupi pomysł?




przez CHEP » 24/07/08, 02:42

Myślę, że wiem coś o darmowej energii.

Nadal nie mam z czym eksperymentować, ale jeśli podoba ci się ten pomysł, możemy to nazwać maszyną ekonomisty darmowej energii



Przepraszam, nie mam dziś nic do narysowania.


1.: 2 osie

U góry, na pierwszej osi, koło zamachowe bezwładnościowe, co kto chce, byle było niewyważone. (Podoba mi się pomysł ramienia, które wysuwa się podczas opadania i chowa, aby wejść w górę, ale nie o to chodzi, to szczegół później). jeśli chcemy, możemy użyć prostego metalowego krążka z prętem i obciążnikiem

na obwodzie koła zamachowego otwór, który jest połączony z przegubowym prętem, który zatopi się w tłoku (jestem kiepski z mechaniki, ale w zasadzie mamy coś w rodzaju wału korbowego/koła grawitacyjnego

tuż nad dolną osią mamy wyżej wymieniony tłok.
Końcówka drążka przegubowego wychodząca z kierownicy jest wyposażona w magnes (solidny towar, który nie rozmagnesowuje się szybko)

Tłok na dole ma mocniejszy magnes (i cięższy, ale kogo to obchodzi, nie porusza się) w każdym razie zorientowany w taki sposób, aby odpychał drugi.

Jak dotąd tak dobrze, grawitacja popycha tłok w dół, a magnes przyciąga go z powrotem do góry.

Lub, ale zużyjesz tyle samo energii, aby magnesy zbliżyły się do siebie, co ich odpychanie. normalne czego nie zmieniamy praw fizyki. ,)

Na dolnej osi znajduje się koło chomika, które przechodzi przez tłok. to koło obraca się w tym samym czasie co kierownica dzięki beztarciowemu paskowi (C) firmy chep

Jest otoczony metalem mu stosunkowo grubym dookoła, z wyjątkiem mniej więcej jednej trzeciej, która odpowiada wzniesieniu tłoka.

Wszyscy jestem?

- Czyli ciężar na obwodzie kierownicy sprawia, że ​​kierownica się obraca, koło chomika i tłok chodzą w dół,
- Tuż po "dolnym martwym punkcie" dzięki bezwładności kierownicy ciężar zaczyna rosnąć, otwarcie koła przepuszcza pole magnetyczne,
-Magnes tłoka wymaga dużego naciśnięcia prawie do „górnego martwego punktu”
-koło się zamyka, a bezwładność kierownicy sprawia, że ​​obraca się ona aż do fazy opadania, w której powraca grawitacja
-i nawet
-i nawet
-i nawet


To, jeśli się nie mylę, nazywa się perpetuum mobile? czy za 150 lat, kiedy magnesy ziem rzadkich zostaną rozmagnesowane i to się zatrzyma, rozbiją mi cukier na plecach?

Pamiętając oczywiście o wykonaniu długiej osi, można je łączyć w parzystą liczbę symetrycznie przeciwstawnie, aby tłumić wibracje i zwiększać moc.

Uważaj, aby umieścić system, aby całkowicie zamknąć koło, jeśli chcesz zatrzymać maszynę.


Wiem, że czytanie było nudne, ale hej, co to jest?

Korekta błędów ortograficznych 24 Capt_Maloche
0 x
CHEP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/07/08, 17:19




przez CHEP » 24/07/08, 03:47

Odpowiadam sobie, bo już nie mogę. Kręcę się w kółko od końca popołudnia, nie mogę przestać o tym myśleć, nie widzę, co nie może się udać.

Aby jeszcze bardziej wspomóc system, możesz nawet wymienić metalową tarczę kierownicy na koło grawitacyjne, z magnesem lub młotkiem.

To jest coś, co jest już podstawowe, działa „prawie” lub przynajmniej działa przez długi czas z rozmachem, jaki ma.
Przeciwwaga sprawia, że ​​systemy przyspieszają w dół i mają bezwładność pod górę.

po zamontowaniu nic nie waży dzięki polu magnetycznemu, którego bezwładność jest wykorzystywana prawie w całości (1 mała faza utraty na początku i na końcu wznoszenia przed otwarciem pola magnetycznego, to wszystko)

Jedyne straty w układzie to tarcie łożysk osi, pasa i powietrza.

Łożyska można łatwo zastąpić osiami lewitacji magnetycznej, co zwiększa tarcie na tym poziomie.

Zespół można umieścić pod dzwonem próżniowym, jeśli tarcie o powietrze było naprawdę irytujące, ale jeśli przeciwwaga ma kształt aerodynamiczny, ogranicza to problemy (może nawet mieć kształt śruby, aby utworzyć ślad na kształcie wiru, jeśli się obraca szybko wykorzysta wgłębienie do stworzenia następnego okrążenia, gdzie może być otoczone pcv i przejść przez duży plastikowy pierścień, aby wytworzyć dodatkową elektryczność statyczną, albo do dekoracji - miła, ładna iskra, albo do przechowywania jak w pseudo testaice lub inny)

Jedyne, co uważam za prawdziwe marnotrawstwo energii, to pasek, który obraca mumetalowe koło. ale kołowrotek chomika jest lekki i porusza się po osi magnetycznej bez tarcia… wystarczyłby bardzo mały pasek

Widziałem magnesy 300gr z siłą przyczepności 78kg, mniejszy model ma 80g na 23kg siły
Nie wiem jak to obliczyć, ale w odpychaniu magnes, który ma siłę 78k, który musi odpychać 80g + utrata bezwładności koła (i który popycha 23k) nadal reprezentuje duże pchnięcie nie
Biorąc super poniżej tego, co sobie wyobrażam, musimy być w stanie obrócić przeciwwagę o masie kilkudziesięciu kilogramów… niezbyt dobrze, jeśli chodzi o utrzymanie mocy dla ładunku z tyłu.

Jeśli z tyłu kierownicy zrobimy dyskoidalny generator jak na turbinach wiatrowych Andrzeja....
Czy to znaczy, że robimy sok?
Więc przekształcamy grawitację i magnetyzm w elektryczność po prostu za pomocą bezwładności.

Żadne prawa fizyki nie są łamane.

Dopiero okaże się, czy uda nam się wyprodukować przy użyciu tej energii dwa razy więcej magnesu, zanim ulegnie on rozmagnesowaniu. Tam będziemy mieli nadjedność.

Nie, jestem bardzo poważny i więcej, mam nadzieję, że nikt nie znajdzie nic do zarzucenia. A w najgorszym przypadku, powiedzmy, że jeśli działa przez 1 tydzień, produkując 1 kW/h, a potem potrzeba człowieka, aby przejść i ponownie go uruchomić, czy nie byłby już całkiem dobry i czysty?

Nawiasem mówiąc, kwarc, nie moglibyśmy przypadkiem nazwać go magnetycznym silnikiem migawki?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Kolejny głupi pomysł. Otwarte źródło oczywiście




przez Capt_Maloche » 24/07/08, 09:20

Cześć Chep,

tak, tak, to „zły” pomysł, przeczytaj strony linku, który umieściłem dla ciebie poniżej, od strony 84 do 100

chip napisał:Myślę, że wiem coś o darmowej energii. Cóż, dobrze robisz, że wierzysz

Nadal nie mam z czym eksperymentować, ale jeśli podoba ci się ten pomysł, możemy to nazwać maszyną ekonomisty darmowej energii

Przepraszam, nie mam dziś nic do narysowania. Szkoda, trzeba to zrobić, tekst musi towarzyszyć diagramowi, inaczej mało czytelników


1.: 2 osie

(Podoba mi się pomysł ramienia, które wysuwa się podczas opadania i chowa, aby wejść w górę, ale nie o to chodzi, to szczegół później).
to nie działa, ponieważ suma zaangażowanych energii wynosi zero, już przetestowane

Jak dotąd tak dobrze, grawitacja popycha tłok w dół, a magnes przyciąga go z powrotem do góry.

Lub, ale zużyjesz tyle samo energii, aby magnesy zbliżyły się do siebie, co ich odpychanie. normalne czego nie zmieniamy praw fizyki. ,) Bien

Na dolnej osi znajduje się koło chomika, które przechodzi przez tłok. to koło obraca się w tym samym czasie co kierownica dzięki beztarciowemu paskowi (C) firmy chep Pokaż mi?

Jest otoczony metalem mu stosunkowo grubym dookoła, z wyjątkiem mniej więcej jednej trzeciej, która odpowiada wzniesieniu tłoka.

Wszyscy jestem? Tak, już testowałem 15 lat temu, siły wywierane na twoje metalowe lub metalowe koło są dodatnie, a nie ujemne, aby je zmniejszyć, musisz być w stanie je samokompensować, redukować prądy wirowe.
zobacz: https://www.econologie.com/forums/moteurs-ma ... 6-840.html


-i nawet
-i nawet
-i nawet Tam zawsze możesz biegać :D, robię to z żoną

Wiem, że to było nużące tak czytać, ale hej, co to jest?


„Silnik” migawki jest tym, co staramy się opracować z Quartz od strony 84 tematu silnika magnetycznego wszelkiego rodzaju, na razie stał się reduktorem magnetycznym
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
CHEP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/07/08, 17:19




przez CHEP » 24/07/08, 17:48

Tak dobrze, jeszcze cię nie znam, ale nie za bardzo cię lubię... :) żartuję oczywiście!

no serio, dzięki za info o prądach wirowych, nie wiedziałem. Dziękuję również za informację jak się tego pozbyć.

Z drugiej strony dobre, czego potrzebuję w moim przypadku, byłby to zatem kompozyt żywicy i metalu, który nie jest magnetyczny ORAZ który przecina pole między magnesami lub w każdym razie bardzo je zmniejsza.

Pomyślałem sobie, że mumetal to dokładnie to, metal, który przecina pola magnetyczne, który jest lekki i przyczepia się tylko do magnesów od strony taśmy. :)))

Pomyślałem o innym systemie niż koło do cięcia pola, też może być ciekawsze, bo ma bezpośrednie przełożenie przez ramię tłoka.

Z drugiej strony uwaga, to nie jest silnik magnetyczny, a silnik bazujący na czymś już istniejącym, z grawitacją i sprężonym powietrzem. Jest to coś, co raz uruchomione obraca się już przez jakiś czas powoli, ale z momentem obrotowym, zanim się zatrzyma, jeśli nie dodasz energii zewnętrznej.
Następnie zrobiłem ich system prawie symetryczny, z jednej strony 2 ramiona wychodzące na przemian z czymś w rodzaju wału korbowego w kształcie litery Y, z drugiej 1 pojedyncze ramię, które nie pasuje i które również ma „tłok”.

Krótko mówiąc przestaję opisywać, bo to najwyraźniej nikogo nie rozwija. Obecnie pracuję nad modelowaniem solidworks, wymodelowałem wszystkie elementy aż do tego momentu, ale nie mogę przenieść całości w symulacji.

Moim zdaniem nie używam odpowiednich ograniczeń podczas montażu lub używam ich za dużo.

Cokolwiek, przyjdzie. Wszystko jest na miejscu.

To powiedziawszy, nadal czuję, że coś robię. A potem praktykuję pozytywne myślenie i przez resztę życia to działa.

Jeśli chcesz kapitana, coś zrobimy. Zamiast mówić mi, co jest nie tak, daj mi odpowiedzi na moje pytania, jeśli chcesz.

Które stosunkowo lekkie materiały przecinają lub zmniejszają pole magnetyczne bez wchodzenia w nie? (żywiczny kompozyt mumetal? czy mumetal przykleja się do magnesu?)

Jeśli zrobię koło tego typu, jaki jest wpływ pól wirowych?
Jeśli włożę do niego korbę, czy będzie trudniej kręcić kołem z magnesem w środku (ciężar magnesu trzymany jest przez ziemię, a nie przez koło) niż bez magnesu? w jakiej proporcji?

Załączam pdf, który na początku bardzo mnie zainspirował. To część maszyny, powiedzmy połowa, druga strona jest prostsza.
Strony 19 zaadaptowali swój system powietrza za pomocą elektromagnesu.

Chciałbym użyć dość silnych magnesów typu supermagnes, magnesów 100kg i 78kg. 2 tłoki więc 1 koło do kręcenia za 2 "pchnięte" zamiast jednego.
Być może same koła zamachowe zostaną zastąpione grawitacyjnymi kołami młotkowymi, aby miały jeszcze większą bezwładność.

Z pewnością zrozumiesz, że jeśli się zatrzyma, nie ma to znaczenia, o ile spowoduje to, że będę korzystał z generatora przez co najmniej dzień lub dwa, zanim będę musiał go ponownie uruchomić (dlaczego nie posadzić na nim roweru, aby wyrywał zwiększyć prędkość)

A jeśli zdarza się, że ludziom brakuje dużej ilości czystej energii, to wystarczy odrobina odwagi.

Czy możesz mi odpowiedzieć na temat niemagnetycznego reduktora pola, proszę.

Edycja: https://www.econologie.info/share/partag ... oIOmy5.pdf
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/07/08, 18:25

Z drugiej strony dobre, czego potrzebuję w moim przypadku, byłby to zatem kompozyt żywicy i metalu, który nie jest magnetyczny ORAZ który przecina pole między magnesami lub w każdym razie je zmniejsza Bardzo mocno

: Chichot: no tak, jeśli znajdziesz ten kompozyt, uszczęśliwisz wiele osób.
Wygląda na to, że w tamtym czasie... znalazł go Belg... on nie żyje, jak sądzę, ten dżentelmen :?
0 x
CHEP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/07/08, 17:19




przez CHEP » 24/07/08, 19:43

drobnocząsteczkowy mumetal w żywicy????

Mumetal jest amagnetyczny, prawda?
mumetal dobrze tnie pola magnetyczne, prawda?

Przeczytałem strony, które mi wskazałeś, więc udało ci się pozbyć niektórych prądów wirowych, tworząc kompozyt ferrytowy.

Technika jest taka sama jak w przypadku mumetalu. Przypuszczam, że jeśli można go mieć w opiłkach (lub zrobić to samemu, na przykład 3 godziny na mikserze na pełną moc), mieszając go z żywicą, da to mniej więcej taki sam efekt.

Należy również pamiętać, że efekt odpychania magnesu trwa tylko jedną pięćdziesiątą czasu rewolucji. przez resztę czasu dolny magnes jest po prostu „umieszczany” na ziemi bez jakiejkolwiek interakcji z maszyną. z wyjątkiem najwyraźniej utraty energii z powodu bliskości niemagnetycznego i magnetycznie przepuszczalnego metalu...
Co sprawia, że ​​​​myślę, że mimo wszystko nie powinno to oznaczać zbyt dużej straty....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 24/07/08, 20:55

Cześć Chep, lubię cię : Chichot: , widzimy, że masz jeszcze długą drogę do przebycia,

Zacznij od poznania „obwodów magnetycznych”, aby zrozumieć, jak pole magnetyczne zachowuje się z różnymi materiałami

w takim razie nie ma materiałów, które umożliwiłyby „cięcie”, jak mówisz, pola magnetycznego bez interakcji z tymi polami, po prostu dlatego, że jest to strumień, który opuszcza biegun północny, aby dołączyć do bieguna południowego i to w lepszym , możesz odwrócić ten przepływ

aby zrozumieć, metal żelazny jest „przyciągany” przez magnes, ponieważ żelazo jest bardziej „przewodzące” niż powietrze,

musisz przyswoić te pojęcia przed przystąpieniem do złożonych modeli i zacząć od magnesów o rozsądnej wielkości, duże magnesy supermagnesów są niebezpieczne
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
CHEP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/07/08, 17:19




przez CHEP » 25/07/08, 03:40

Ja też cię lubię, to było dla zobrazowania nieprzychylnej opinii, a także, że ja też to robię z żoną. z drugiej strony nawet jeśli jest dobrze to nie jest to nieskończona chwila, na początku jedzie dobrze potem przyspiesza i stamtąd się degeneruje by w końcu się zatrzymać. ,)

Więc jeśli dobrze rozumiem:
jeśli umieszczę duży magnes na ziemi na północ od góry, aw rurze umieszczę magnes na północ od dołu, odpychają się i jeden jest zawieszony.

jeśli nacisnę górny, da mi tę samą energię, którą mu przekazałem, naciskając na niego

Dopóki się nie zgodzimy?

Teraz, jeśli włożę duży arkusz niemagnetycznego metalu, który jest stosunkowo nieprzepuszczalny dla pól moich magnesów (w tym przypadku mumetalu)


górny magnes opada, aby się zbliżyć, a przynajmniej wymaga mniejszej siły, aby zejść.

Jeśli go usunę, oba pola wrócą do pierwotnej konfiguracji i odpychają się, górny magnes odsuwa się.

ja dobrze? Nie wydaje mi się, żebym do tej pory się sadził. Krótkie wideo puzonu przymocowanego do gumki pokazuje, że pole jest odchylane przez mumetal.

Więc według ciebie spaliłbym więcej kalorii z mojej małej ręki przesuwając arkusz mumetalu między polami magnetycznymi niż bez?
I w jakich proporcjach?

Więc moje koło lub moje wahadło, które właśnie odchyliło pola mojego dolnego magnesu, będzie trudniejsze do poruszenia, niż gdybym zamienił magnesy na kawałki prostego żelaza o tej samej wadze?

Ten metal nie „przykleja się” do magnesu, więc nie ma strat spowodowanych bardziej intensywnym tarciem łożysk. Problem nie jest magnetyczny (nawet jeśli jest jego źródłem) ani mechaniczny.
Czy to prądy wirowe, które powstają w mumetalu, stają się rodzajem małego pola magnetycznego i dlatego mumetal reaguje na magnes, czy coś w tym rodzaju?

Czy z kompozytem, ​​takim jak zrobiłeś w temacie na silniku migawki, obniżyłeś prądy wirowe? gdybyś zamiast żelaza użył mumetalu, czy uzyskałbyś kompozyt niemagnetyczny i nadal stosunkowo skuteczny w odbijaniu pola?

Co by się stało, gdyby oprócz koła (które w rzeczywistości jest większe niż magnes, powiedzmy, że magnesem jest mały chomik i biegnie pod dachem), sam magnes był otoczony mumetalem wszędzie poza północną ścianą?
Czy miałoby to pozytywny wpływ na generowanie prądu pasożytniczego?



Mówisz mi, że to już było. Możesz mi powiedzieć, gdzie mogę to zobaczyć?
.

EDIT: Właśnie się trochę podłączyłem. Straty prądów wirowych lub histereza dotyczy żelaza (tak, w mumetalu jest trochę), a dokładniej żelaza magnetycznego (śmiertelnie), a ponadto dotyczy to zwłaszcza pracy z magnetyzmem i elektrycznością.

To wstyd mieć straty prądów wirowych w elektromagnesie, który musi być zasilany, ale w tym przypadku magnes cierpiący na straty jest magnesem trwałym podłączonym do niczego, bez cewki lub czegokolwiek, a koło jest po prostu połączone z resztą za pomocą paska. ...
W końcu nie mam nic przeciwko stratom, jeśli mówisz, że są, ale w każdym razie nie są to straty.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/07/08, 07:35

0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 25/07/08, 08:54

Metal Mu ma bardzo wysoką przepuszczalność magnetyzmu, a nie nieprzepuszczalność http://fr.wikipedia.org/wiki/Mu-m%C3%A9tal

To super wydajny ekran, a tym bardziej „przyciąga” go pole, w którym się znajduje

możesz spróbować, jeśli masz dysk twardy do poświęcenia

spójrz również na ten link, przepuszczalność metalu mu jest równa przepuszczalności żelaza http://fr.wikipedia.org/wiki/Perm%C3%A9 ... C3%A9tique

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136