Renowacja szklarni (podwójne oszklenie) z falistych arkuszy PVC, które stały się nieprzezroczyste

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/04/09, 12:40

Ach ché Halsachiens… co za Schwein Kopf!

Zdjęcia "apartamentu" nadchodzą...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/04/09, 13:36

Tak, oto przedostatni odcinek!

A) Demontaż i montaż nowego dachu

Dach wykonany z płyt poliwęglanowych 3 ściany (2 komory) o grubości 16 mm. Podtrzymują je szyny aluminiowe (również nowe) zamocowane na listwach drewnianych (belkach?), które same mocują się do istniejących łat i ram u podstawy (patrz zdjęcie).

W szynach aluminiowych często stosowałem wkręty samowiercące (które odkryłem na nowo): oszczędza to dużo czasu! Pomyśl o tym!

Dzięki zastosowaniu tych szyn żadna płyta nie została wywiercona i nie ma wiercenia na zewnątrz, a zatem wszystko jest koniecznie dobrze uszczelnione!

Kupiłem ten materiał w promocji Brico we Francji:

Aktualne ceny (cóż, cholera, po prostu wzrosły zgodnie z ich witryną):

7 płyt PC 16 mm 3 m * 0.98 m: 7 * 48 € (zapłaciłem 44)
2 szyny początkowe/końcowe: 2 * 25 €
6 szyn łączących: 6 * 26 €

Mój rachunek wynosił + lub - 450 €, tam mielibyśmy 542 €, do cholery, to +20% w ciągu 2 miesięcy ... pfffff .... ale co robi policja ???

Krótko mówiąc, mamy cenę za m² około 21 €. Szyny wydawały mi się dość drogie, ale szczerze mówiąc, są super praktyczne (samozamykające się, bez wiercenia!).

Gdybym wziął płyty w Belgii, koszt wyniósłby 30 € za m² bez szyn (14 € / m² z rabatem brico). To jest cena za m² ram rekuperacyjnych!

Brakuje mi wszystkich elementów wykończeniowych (zamknięcia szyn i płyt) Wezmę je następnym razem, ponieważ nie wiedziałem dokładnie, czego potrzebujemy…

Dobre zdjęcia teraz, użyłem dużej drabiny z przymocowanym do niej knagą, aby przytrzymać aluminiowe profile (a więc nie szyny) konstrukcji szklarni. Pracujemy krok po kroku i idzie to dość szybko. Jest tylko płytka, która miała spory problem z wpasowaniem się w jedną z szyn (problem z wymiarami?).

Demontaż końcówki dachu...

Obraz

...dach zdjęty i Christine robi testy lakieru...

Obraz

...i 4 talerze...
Obraz
Oto gotowy dach:
Obraz

B) Detale wnętrza (malowanie wykonane na szybko w trakcie prac)

Listwy mocujące szyny...
Obraz

Ogólny widok dachu od strony wewnętrznej, technika jest taka sama jak w przypadku ram: „obudowujemy istniejącą konstrukcję aluminiową i mocujemy się do niej”.

Dwie zalety:
- istnieje swego rodzaju podwójna konstrukcja zapewniająca wytrzymałość mechaniczną (nie ma to nic wspólnego z wcześniejszą lub były proste listwy utrzymujące odstępy między aluminiową konstrukcją).
- ograniczamy mostki termiczne (myślę, że to i tak ma znaczenie)

Obraz

Szczegóły mocowania podwozia:
Obraz

C) Polowanie na przecieki i przeciągi z plastikowymi odpadami!

Jest bardzo ekonomiczny: mniej odpadów i brak konieczności kupowania nowych produktów!

Góra (pozostało do zrobienia toczenie):
Obraz

Przy murku (świetliki):
Obraz

To samo miejsce po „łataniu”
Obraz

Szczegóły szczytu (szyny startowe i listwy):
Obraz

Detale na spodzie obudowy: listwa aluminiowa (uszczelka silikonowa do ponownego wykonania)
Obraz

D) Oto obecny stan:

Obraz

Porównaj z ... przed:

Obraz

Pozostało jeszcze kilka wykończeń, takich jak malowanie zewnętrzne, trochę listew wewnętrznych, zamykanie szyn i płyty PC… ale większość jest gotowa!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz, żebym zrobił więcej szczegółowych zdjęć, nie wahaj się!
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 09 / 09, 10: 17, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 18/04/09, 14:52

to carment mega luksus!!!

Czapki z głów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 18/04/09, 15:50

Jak mówisz, wielki łut szczęścia dla wymiarów ramek, które pokrywają się ze starą szklarnią.
Cóż, 1100 €, na odzyskanie? W każdym razie jest to na pewno lepsze niż kupiona gotowa szopa.

To pozwoliłoby posprzątać i mieć teraz duży, jasny pokój na przyjęcie przyjaciół? : Lol:

W przypadku szklarni konieczne jest zapewnienie wentylacji, gdy jest zbyt gorąco.
Czy są regulowane i automatyczne otwory dla następnej dokumentacji Brico Econologie.com?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/04/09, 20:50

Cóż, gdyby wymiary były zbyt różne, nic byśmy nie zrobili… Bazowałem na „kwadratowym” podwoziu, reszta jest naprawdę dobra!

I tak gegyx 1100€ to nie jest nic i finansowo mogliśmy zrobić lepiej ale trzeba porównać wynik w stosunku do kosztów…i z tej strony myślę, że raport jest całkiem niezły, nawet bardzo dobry (wystarczy spojrzeć na cenę „twardych” szklarni, żeby się o tym przekonać!

Oczywiście mogłem lepiej wynegocjować z sąsiadami (nowe przeszklone drzwi wejściowe z twardego drewna kosztują już co najmniej 550 €!!), ryzykując, że nie będę miał nic. Nie śpiesz się też...

Mógłbym też znaleźć ocalały dach... ale szczerze mówiąc, jeśli nie pracujesz nad brico i nie ma końca serii, to jak chcesz znaleźć 20m² płyty dachowej?

Co więcej, jak widać, ta szklarnia jest przymocowana do domu, termicznie więc coś wniesie zimą (i latem zresztą)! Nigdy bym nie pomyślał o zamontowaniu podwójnego oszklenia, gdyby był ocieplony w ogrodzie (z wyjątkiem odzysku 100% gratos)!

Jest wentylacja: jest to ostatnia część dachu o szerokości 20 cm, którą można otworzyć przesuwając. Potem zawsze są też drzwi...

Automatyzm... moué... moglibyśmy to zrobić z materiałem, który się rozszerza i sprężyną, która jest w porządku, ale hej, może nie trzeba naciskać...

Krzywe mam z rejestratora USB, trochę je analizuję i wrzucam!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/04/09, 21:24

Oto krzywa pomiaru T° wykonana w ten sposób Rejestrator temperatury USB: https://www.econologie.com/shop/enregist ... p-192.html

Pomyliłem się: to nie przed pracami, bo początek nagrań datuje się od 11 marca, natomiast kładzenia dachu zakończyliśmy 6 lub 7 marca. Z drugiej strony listwy zewnętrzne (połączenia między podwoziami) wykonano dopiero 30 marca: wyraźnie widać to na zakrętach.

Konfiguracja: punkt rejestracyjny co 30 minut, umieszczony w cieniu (z wyjątkiem kilku dni, kiedy czujnik był przesuwany = duży szczyt w T°) i na wysokości 1.5 m.

wyniki:

Obraz

Skuteczność poszukiwania nieszczelności jest oczywista, ale oczywiście jest też wpływ temperatury zewnętrznej, która obecnie wzrasta (nie, niestety nie mam drugiego nagrania plenerowego T°)! Wydaje mi się, że 2 marca mieliśmy jeszcze śnieg.

Spójrz też na małą amplitudę temperaturową dzień/noc przy braku słońca, to dowodzi, że całość ma bardzo dobrą bezwładność cieplną!

Co na to eksperci budowlani?

ps: szklarnia jest zorientowana na WSCHÓD (dlatego bieg na południe)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 20/04/09, 11:00

Rae zobaczyć damę tak poręczną jak mężczyzna! to zasługa!
gdzie w Alzacji mieszkasz Hazardine? Pochodzę stamtąd, ale wyemigrowałem do Gard, często odwiedzam moją rodzinę, która wciąż mieszka w Alzacji!
powodzenia i dobrego powrotu do zdrowia, znalazłeś najlepsze źródło ekonomiczne i econolo!!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 22/07/09, 12:57

W końcu rozpoczęliśmy „ostatnią” fazę renowacji: malowanie elewacji.

Przed szlifowaniem:
Obraz

Po szlifowaniu:
Obraz

Zębatka po pierwszej warstwie:
Obraz

Nie posuwa się szybko, bo nie możemy malować w przypadku zagrożenia burzą wieczorem... a ponieważ w tej chwili są prawie codziennie...

Dalej jak najszybciej... jak tylko niebo się przejaśni! : Chichot:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 03/09/09, 18:56

Pytanie nowicjusza.

Dlaczego podwójne szyby w szklarni?? Zawsze uważałem, że lepiej być prostym...
0 x
Trudno być prostym !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/03/10, 19:26

Usuwanie tematu.

c moa jak widać, ta szklarnia jest przymocowana do domu, fakt umieszczenia DV umożliwia poprawę izolacji i bezwładności cieplnej oraz stworzenie objętości „buforowej”.

Jeśli nie był podłączony do domu, nie ma zainteresowania umieszczeniem DV.

Nie sądzę, żeby przeszkadzało to (na naszym poziomie) we wzroście roślin w szklarni.

Obraz skończony, zrobię dla Was zdjęcia jak tylko pojawi się promyk słońca
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 53