Trzon anonimowe prezentacja éconologue

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)

Trzon anonimowe prezentacja éconologue




przez Trzon » 26/01/11, 11:20

Witam,

To wszystko, nadszedł czas, abym ujawnił się trochę bardziej i czasami się przedstawił, ponieważ lepsze poznanie rozmówcy pozwala na lepsze jego zrozumienie, a ponieważ jestem w tej chwili dość zainteresowany częścią debaty na temat pomysłów forum, może pomóc:

Stipe (spokrewniony z przywódcą REM, Michaelem Stipe, więc nie ma to nic wspólnego z zdrobnieniem od „ce tipe”, dlatego brzmi „staïpe” : Lol: ) w wieku od 30 do 35 lat, mężczyzna, żonaty i ojciec.

Na podstawowym poziomie idei powiedzmy, że Chrétien de Gauche, na początku 2011 r. raczej przekonany o zainteresowaniu początkowo postwzrostem, a następnie niezbyt dużym wzrostem w drugiej fazie.

Na poziomie zawodowym powiedzmy, że zajmuję się elektroniką w produkcie, który pierwotnie nie był szczególnie znany ze swojej ekologii.

Jeśli chodzi o moje działania, które uważam za ekonologów:
1/ Ogrzewanie ustawione na 18 w dzień i 16 w nocy na 4 lata.
2/ Transport żelaza zamiast samochodu do pracy (80 km samochodem dziennie w porównaniu do 60 km pociągiem + 25 km rowerem przez 1 roku.
3/ Izolacja mojej starej chaty (w trakcie).
4/ staraj się ograniczać marnowanie żywności, kupując pudełka rodzinne zamiast pojedynczych (na przykład duży garnek twarogu zamiast jogurtu), zastępując rano 1/2 litra mlecznej czekolady herbatą itp.
5/ Zmniejszenie liczby pryszniców z 1 dziennie do 4 tygodniowo
6/ Wygląd posiłków bezmięsnych w określone dni.

Jeśli chodzi o postęp, jaki należy poczynić lub zaplanować:
1/ Pieluszki dziecięce nadają się (i nie będą) prać.
2/ montaż pieca na drewno w miejscu kominka (w planach).
3/ optymalizacja mojego centralnego systemu podgrzewania ciepłej wody użytkowej, obecnie opalanego gazem (zbiornik zakopany w ogrodzie), (rozwiązanie jeszcze do znalezienia, zbadania i wdrożenia).
4/ Realne zmniejszenie ilości spożywanego mięsa/nabiału.
5/ Przeniesienie moich zakupów (na przykład obejście się bez supermarketu na rzecz małych firm...),
6/ Zamiana żelu pod prysznic na mydło w płynie (twarde mydło, nie butelka).
7/ Wznowienie prania za pomocą „magicznej” kuli, która pozwala nie używać detergentu.
8/ Rozszerzenie w kierunku reszty rodziny (w toku, powoli, ale w toku).
9/ Przestań zanieczyszczać środowisko forums ?

Proszę bardzo, dziękuję Christophe'owi za powitanie mnie w tej miłej posiadłości. forum !
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 26/01/11, 14:14

Stipe napisał:raczej przekonany na początku 2011 r. o zainteresowaniu początkowo spadkiem, a następnie niezbyt dużym wzrostem

Przy pierwszym uderzeniu walca
Całkiem sam już się uśmiechasz
Przy pierwszym uderzeniu walca
Jestem sam, ale widzę Cię...
0 x
Argumentować.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196