DYNA-MAC

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 08/10/05, 11:38

Dzięki moim odkryciom niezwykłej mechaniki ten mały, lekki i zajmujący mało miejsca silnik z pewnością ucieszy André! W dziedzinie lotnictwa ma tę zaletę, że oferuje wysoką wydajność przy mniejszym hałasie i wibracji niż obecne silniki. Wydaje się, że zużycie również jest zmniejszone.
6 tłoków porusza się między dwiema komorami wybuchowymi. Są więc 2 przeciwległe głowice cylindrów. Każdy tłok przecięty jest przez sinusoidalną krzywkę, na którą wywiera nacisk za pomocą 2 rolek w jednym kierunku i naprzemiennie.
Zobacz: http://www.dynacam.com/Index.htm

Cóż, wiem, że Christophe osądzi, że ten temat nie ma zbyt wiele na myśli forum, ale uważam, że każdy mechanizm, który zmniejsza zanieczyszczenie i sprawia, że ​​coś się dzieje, jest interesujący do zgłoszenia.

Obraz

Wielkim argumentem jest to, że ten mechanizm istnieje i włącza samoloty i inne pojazdy w pobliżu NASA i armii amerykańskiej.
Uważam, że przynosi plus w porównaniu do silnika OX2 opisanego w poprzednim temacie. Może z wyjątkiem paliw, o ile nie pozwolę, by informacje mi uciekły, mój angielski nie jest straszny! : mrugnięcie:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/10/05, 17:07

Cześć jelupan
Miły mały kompaktowy silnik, który dobrze sobie radzi w pokrywie samolotu,
poza tym ze zdjęć i wyposażony w podwójny zapłon z 2 magnetosami SLICKS Aviation, taki sam jak w moim silniku Lycoming
Nie przeczytałem wszystkiego, co trzeba znać specyfikacje: waga, moc, obroty
dla samolotu o maksymalnym zużyciu 2800 obr / min
Zatwierdzenie go w lotnictwie jest bardzo konserwatywne i konserwatywne. USA mają swego rodzaju monopol na silniki i śmigła
nawet większość krajów europejskich nie produkuje silników dla małego lotnictwa, nie dlatego, że nie są w stanie, ale istnieje monopol na Lycoming i Continental.
W samolotach tylko na olej silnikowy nie jest zatwierdzony pełny olej syntetyczny. Nie tak dawno pamiętam ten olej wielosezonowy
nie było dozwolone, nawet na początku, że ukradłem, jedynym dozwolonym olejem był olej mineralny, podczas gdy samochody były na nim eksploatowane od 20 lat.
wszystko po to, by powiedzieć wam, że w lotnictwie szkoda jest bardzo bardzo konserwatywna i bardzo ostrożna, moteus c, to technologia z 1945 roku, z nowoczesnymi materiałami.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 08/10/05, 19:06

powitanie
no cóż, andré you, który jest świadomy wszystkiego; nasz renault silnik diesla zatwierdził, że nie przekroczył Atlantyku !!!!
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/10/05, 19:47

Cześć Zac
Jest tam bardzo drogi, w niektórych widziałem go tylko w czasopismach, ale nie wierzę, że został zbudowany do tej pory tysiące, zgodnie ze specyfikacjami jest to uroczy silnik, który chciał jeden z moich przyjaciół zainstaluj ten silnik wysokoprężny w niezatwierdzonej Cessnie 180, ale cena i eksobitant, lepiej kontynuować benzynę, nigdy nie uda się złapać różnicy, ale koszt paliwa to nie była jego wielka obawa raczej autonomia, jaką to dało maszynie, chociaż w odległych regionach istnieje problem z zaopatrzeniem w olej napędowy lub strumień A.
André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/10/05, 19:53

Szczerze mówiąc, nie widzę, jak silnik Renault z dużej serii może być droższy niż Lycoming produkowany w raczej małych seriach i już sprzedawany po bardzo wysokiej cenie ... To muszą być prawa kapitalizmu, które tego chcą: maksimum $$$ ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/10/05, 20:34

Halo
Jak dla mnie nie jesteś świadomy tego silnika, został opracowany przez zespół, który buduje formułę 1 nie mówimy o silniku automatycznym dużej serii jest bardzo wyjątkowy, w lotnictwie jest wyjątkowy sprix też, jako przykład Każdy segment w moim silniku Lycoming jest wart 100 $, każdy ma 3 na tłok, a tłok jest wart 450 $, w ciężarówkach MACK z silnikiem wysokoprężnym znajdujemy te same segmenty, zestawy 4 segmentów są warte 110 $ i w dodatku są najwyższej jakości, ale nie jest to zatwierdzone!
W imię bezpieczeństwa publicznego nasi ustawodawcy mogą robić wiele rzeczy.

Proste łożysko kulkowe w salonie samochodowym jest czasami warte 2 do 3 razy droższe niż identyczne łożysko kulkowe zakupione w firmie produkującej łożyska, to jest biznes, są gołębie i złodzieje prawne, na których jest przynosi rządom więcej podatków, sprawia, że ​​ich biznes, wszyscy są piękni, wszyscy są dobrzy ...

André
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 08/10/05, 20:53

Andre napisał:[...]

Proste łożysko kulkowe w salonie samochodowym jest czasami warte 2 do 3 razy droższe niż identyczne łożysko kulkowe zakupione w firmie produkującej łożyska, to jest biznes, są gołębie i złodzieje prawne, na których jest przynosi rządom więcej podatków, sprawia, że ​​ich biznes, wszyscy są piękni, wszyscy są dobrzy ...

André

W przypadku łożysk kulkowych dobrze znam tę sprawę, ponieważ pracowałem w SKF. Prawdą jest, że ogólny margines między ceną łożyska sprzedawanego jako część zamienną a ceną produkcyjną jest ogromny :o
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 08/10/05, 21:03

Andre napisał:Dla mnie nie wiesz o tym silniku, został on opracowany przez zespół, który buduje formułę 1, nie mówimy o silniku dużej serii auto, jest bardzo wyjątkowy,

Tak, rzeczywiście, że nie wiedziałem ... to ciekawy wybór ... Czy teraz diesel F1?
Silnik Mercedes A-Class również był samolotem ... i jest również bardzo drogi ... ale to jest produkcja masowa ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne




przez Jean-Francois » 08/10/05, 22:33

jeśli chodzi o obroty, wiem o qq, ponieważ w tym czasie zjadłem ogromną ilość (dobre sto rocznie)

w przeciwnym razie pamiętam, że pewnego dnia miałem tylne koło na Mazdzie 650ff na minusach i 80ff na transtechu (od skf)

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135