Kocioł kondensacyjny ze sprasowanym granulatem drzewnym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
St. Wolf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/09/08, 19:49

Kocioł kondensacyjny ze sprasowanym granulatem drzewnym




przez St. Wolf » 11/09/08, 20:20

Witam wszystkich,
Planuję zmienić sposób ogrzewania mojego głównego domu o powierzchni 90 metrów kwadratowych i wysokości 2,70, w moim regionie jest fabryka produkująca sprasowany pellet drzewny dostępny luzem w silosie obok kotła z załadunkiem automatycznie, czy ta instalacja jest opłacalna z punktu widzenia kosztów inwestycji, a zwłaszcza kosztów zużycia i utrzymania?
Mój dom jest ocieplony starymi ścianami konstrukcyjnymi 0m70 z podwójną przegrodą wewnętrzną, a we wszystkich otworach zamontuję podwójne szyby,
Może ktoś z was może mi zaproponować inną, bardziej rozsądną technikę?
Z całą moją wdzięcznością proszę o szczere podziękowania.
0 x
St. Wolf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/09/08, 19:49




przez St. Wolf » 18/09/08, 18:47

Halo
Nikt nie odpowiedział na moją prośbę o informacje na temat ogrzewania drewnem pelletowym, czy możesz wskazać mi stronę specjalizującą się w tej technice? Czy w przypadku jej braku, czy byłoby interesujące rozważyć ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej z grzejnikami bezwładnościowymi
Dzięki za radę do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16259
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282




przez Remundo » 18/09/08, 19:24

Cześć Saint Loup,

Nie jestem zbyt wielkim specjalistą w tej dziedzinie, ale może ten link może ci pomóc:
https://www.econologie.com/forums/avis-chaud ... t5206.html

W przeciwnym razie możesz poszukać w serwisie słów kluczowych kocioł / ogrzewanie / drewno / pellety / kłody
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 18/09/08, 21:30

Jest to trudne pytanie, ponieważ nikt nie jest w stanie z całą pewnością przewidzieć ewolucji kosztów różnych energii w nadchodzących latach, nie mówiąc już o ich relatywnym koszcie.

Rozwiązanie, które wybrałeś, jest interesujące w porównaniu z obecnymi danymi: podaż pelletu jest obecnie we Francji nadmierna i prawdopodobnie w zrównoważony sposób. Ponadto posiadanie fabryki w pobliżu oznacza, że ​​możesz skorzystać na niskich kosztach transportu: cena paliwa prawdopodobnie wzrośnie szybciej niż cena pelletu; z drugiej strony w przypadku paliwa o małej masie, takiego jak pelety, wpływ transportu jest z natury duży.
„… czy ta instalacja jest opłacalna z punktu widzenia kosztów inwestycyjnych, a przede wszystkim pod względem kosztów zużycia i utrzymania”.

Myślę, że kiedy mówisz o „opłacalności”, to przez analogię, bo to pojęcie obowiązuje tylko w ramach wymiany handlowej: jeśli jednak kupujesz dobry sprzęt i surowiec, to nie nic nie sprzedawać.
Pomijając tę ​​semantyczną uwagę, nie ma cudownych rozwiązań. Pomysł wzmocnienia izolacji jest doskonały: jest to jedyny obszar, w którym inwestycja jest zdecydowanie warta zachodu.
Z drugiej strony poleganie na ogrzewaniu elektrycznym jest mniej szczęśliwe. Używanie wyższej formy energii do rozbijania jej na ciepło jest bezsensowne. Również na poziomie cen, ponieważ wzrost cen ma świetlaną przyszłość w tej dziedzinie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Kocioł kondensacyjny ze sprężonym pelletem drzewnym




przez drwal » 18/09/08, 22:59

St. Wolf napisał:[...] Mój dom ocieplony jest starymi ścianami konstrukcyjnymi 0m70 z podwójną przegrodą wewnętrzną i zamontuję podwójne szyby we wszystkich otworach,
[...]
Przed zainwestowaniem w ogrzewanie możesz spróbować ulepszyć już istniejące w swoim budynku:
- zbytnio zaizolować dach (zbliżyć się do oporu cieplnego od 7 do 8)
- wypełnić (jeśli jest) szczelinę powietrzną między dwiema przegrodami, jeśli osiąga ona 6 do 7 cm.

Wtedy i tylko tam zobaczysz, ile mocy grzewczej potrzebujesz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
St. Wolf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/09/08, 19:49




przez St. Wolf » 25/09/08, 18:42

Dziękuję wszystkim, dostęp do internetu mam dopiero w czwartek, nie mam jeszcze komputera, przynajmniej nie do listopada przyszłego roku. Najpierw pamiętam znaczenie ocieplenia, ocieplę strych (bardzo duży) wełną owczą, którą mam w dużych ilościach, zauważyłem, że wełnę lepiej używać bez prania więc w wełnie nie ma gryzoni ani pasożytów, a przy strychu takim jak mój, dużym i bardzo wentylowanym, nigdy nie czuję. Koszt tej metody w regionie takim jak mój jest znikomy ze względu na obecność tutaj wielu hodowców owiec, którzy nie mogą łatwo znaleźć zbytu na sprzedaż swojej wełny.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i do zobaczenia wkrótce
St. Wolf
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/09/08, 17:17

Bardzo dobry pomysł z surowej wełny owczej, o ile można ją obejrzeć, aby zobaczyć, czy jest prawdopodobnie zaatakowana.
Jeśli jest produkowany lokalnie, to prawdopodobnie jeden z najbardziej ekologicznych izolatorów w okolicy!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218