Leclerc stawia na ekologię !!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/09/08, 16:08

martien007 napisał:Nie, nawet lokalne jest bardzo drogie; Długo przyglądałem się pochodzeniu : Mrgreen:


Cóż... zapytaj Bucherona, co o tym myśli...

martien007 napisał:Poszedłem więc zobaczyć ceny win organicznych na stronach „sprzedaży bezpośredniej”. Powiem Wam, że jest dużo drożej, nawet z Francji.


Chyba nigdy nie kupowałem wina organicznego.
Nie zaglądaj do organicznego SKLEPU tylko idź bezpośrednio do producenta.

Produkty organiczne, ekologiczne, pochodzące z recyklingu i „czyste” często toczą tę samą bitwę: często są przeładowywane, ponieważ są EKOLOGICZNE...

martien007 napisał:Skoro jedziesz do Intermarché, spójrz na ceny w dziale organiczne: na przykład paczka ciastek, a zobaczysz ich odpowiednik w dziale LU, Chabrior et cie. To samo dotyczy kilku oferowanych przez nich warzyw, które są bardzo francuskie.


Bo myślisz, że kupowanie intermarché oznacza ograniczenie pośredników???? Supermarket organiczny to marketing...

martien007 napisał:Osobiście kupuję całe organiczne musli wyprodukowane we Francji, bez GMO itp... Mogę powiedzieć, że jest znacznie droższe od nieekologicznego odpowiednika.


Tak, to bzdura, już to widziałem... 5 euro za 500 gramów organicznego museli to bzdura w przypadku owsa!

Aby jeść w 100% ekologicznie, musisz być bogaty lub mieć paranoję! Najgorsze jest mięso. . .

Kupujemy wyłącznie organiczne jajka i mleko oraz od czasu do czasu kilka innych produktów, takich jak płatki zbożowe luzem (organiczne i/lub oxfam).

Nie jesteśmy organicznymi ajatollahami!

Ale najlepiej jest kupować bezpośrednio z farmy lub targu (wciąż trzeba mieć trochę blisko domu...).

martien007 napisał:Uwaga: możesz ponownie umieścić reklamę Leclerca, mam nadzieję, że nie usunąłeś jej z powodu tej dyskusji.


Nie, nic nie zrobiłem, to po prostu podlega „limitom”… żeby nie przeszkadzać ci zbytnio.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 25/09/08, 16:35

Najlepiej własny ogródek lub AMAP, ale jeśli trzeba jechać 20 km, żeby kupić świeże warzywa w AMAP-ie, to też nie jest dobrze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/09/08, 16:40

martien007 napisał:Najlepiej własny ogródek lub AMAP, ale jeśli trzeba jechać 20 km, żeby kupić świeże warzywa w AMAP-ie, to też nie jest dobrze.


Czy ajatollah się uspokoi? : Mrgreen: Obraz

We Francji więcej osób pokonuje 20 km, aby udać się do Leclerc... niż do AMAP... więc jeśli pojedziesz 20 km, aby udać się do AMAP, obiecuję, że nikomu nie powiem!
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 25/09/08, 23:45

Czy ajatollah się uspokoi?


sam ajatollah : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/09/08, 00:09

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 26/09/08, 00:47

gegyx napisał:
Christophe napisał:wolimy Intermarché : Mrgreen: : Mrgreen:
Nie zaskakuj mnie!

Sklep z pianką (Keter)...
: Mrgreen:
----
W przeciwnym razie odkryłem, że zapasy SP95 z tego supermarketu trwały dłużej niż w innych, a nawet Elf...


w tym temacie 3 lata temu byłem w okolicach Bergerac, skorzystałem z obniżek cen na paliwo "szokuj" podróż powrotną tańszą" masa oszustw o ​​których jestem taki, no cóż, już mnie nie będzie miał... wlewając płyn do mojej kasy, która była (na szczęście) pusta... Zauważam, że... płyn jest CZERWONY i dopiero po 5 minutach moje € spadło!
Cholera, dałem się oszukać, zapłaciłem za „czerwone” zamiast „zielone”, a za „czerwone” było drogo!
Bądź ostrożny, a jeśli chcesz rozegrać to inaczej, zabierz ze sobą policjanta zajmującego się zwalczaniem oszustw i pokaż mu, co Leclerc robi niewinnym ludziom, którzy myślą, że dostają dobry interes!

Pozdrawiam poinformowany i niezbyt zadowolony z tej przygody, wyobrażałeś sobie przejście graniczne w Belgii, zapewniam cię pułkowniku, że było to w Leclerc!
Pozdrowienia z Lietseu : Mrgreen:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/09/08, 00:59

To poważne oskarżenie, Lietseu... :zaszokować:
Chciałbym Ci wierzyć, ale trochę wątpię...

Jesteś pewien, że to nie był efekt optyczny czy coś?
Bo gdyby tak było, słyszelibyśmy o tym, nie sądzisz?

Może jestem naiwny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 26/09/08, 01:10

Christophe napisał:To poważne oskarżenie, Lietseu... :zaszokować:
Chciałbym Ci wierzyć, ale trochę wątpię...

Jesteś pewien, że to nie był efekt optyczny czy coś?
Bo gdyby tak było, słyszelibyśmy o tym, nie sądzisz?

Może jestem naiwny?


Nie wiem, czy znowu to zrobili, ale tym razem PRZYSIĘGAM, że rzeczywiście było „czerwone”, wróciłem do Belgii z „ogonem podkulonym” i powiedziałem sobie, że gdybym poskarżył się, to byłbym powiedziano mi, że to „błąd w dostawie”

Ekologiczna i szczera przyjaźń z drugim Belgiem z końca Flandrii...Lietseu :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/09/08, 01:13

Musiałem NATYCHMIAST zareagować przy kasie! Nie wtedy, gdy byłeś 1000 km stąd!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 26/09/08, 01:15

Kto patrzy na kolor tego, co wkłada do swojego zbiornika?
Moim zdaniem niewiele osób
Jeśli akcja trwała krótko i nie było „czerwonej” kontroli, zmieniała się na niebieską : Chichot:
W tym samym stylu dystrybutor sprzedawał lekki olej opałowy do diesla po bezkonkurencyjnej cenie. Oszustwo zostało wykryte dopiero wtedy, gdy zepsuły się traktory...
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99