Yves Cochet: konferencja na temat szczytu i energii

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16317
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 14/09/08, 19:56

Witam wszystkich,

Nadal istnieją 2 lub 3 rozwiązania, które zastąpią ropę i energię jądrową...

Jedyny problem polega na tym, że Mężczyzna wstaje tylko wtedy, gdy ma spalone pośladki.

Jeśli chodzi o energię, płomień nie jest jeszcze gorący i wystarczająco blisko... : Idea:

A wszystko będzie robione w bólach i pośpiechu, a już na pewno o wiele za późno, by ograniczyć skutki dla klimatu :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16317
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 14/09/08, 20:45

Cóż, wysłuchałem 6 części...

Styl „braillou”, można tak powiedzieć, ale mowa i styl z pewnością bardzo dobrze dostosowany do słuchaczy.

Ogólnie rzecz biorąc, przemówienie przechodzi do sedna i pomimo pewnych nieścisłości jest trafne…

Bardzo dobry popularyzator, ten Monsieur Cochet!

Tylko co do wymuszonego spadku się nie zgodzę. Nie żebym zaprzeczał peak_oil i skończoności zasobów węglowodorów, ale że mamy niewykorzystane czyste energie, które zapewniają tysiące razy więcej niż ludzkie potrzeby...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/09/08, 16:22

Remundo napisał:Tylko co do wymuszonego spadku się nie zgodzę. Nie żebym zaprzeczał peak_oil i skończoności zasobów węglowodorów, ale że mamy niewykorzystane czyste energie, które zapewniają tysiące razy więcej niż ludzkie potrzeby...


Toutafé okej... Nie wiem jaki jest cel polityka, który przedstawia problemy tylko mówiąc: nie ma rozwiązania....

Oto kilka pomysłów na rozwiązania: https://www.econologie.com/energies-du-f ... -3750.html

ps: w przeciwnym razie inspiracja Jancovici jest nadal dość oczywista :)
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/09/08, 16:46

Myślę, że kiedy mówi, że nie ma rozwiązania, ma na myśli rozwiązanie o objętości równej energii.
ponieważ istnieją rozwiązania takie jak te wskazane w linku, ale konta tam nie ma.trzeba byłoby szczegółowo przyjrzeć się liczbom, ale suma wszystkich potencjalnych alternatywnych energii z obecnym techno (może się trochę poprawić) nie moim zdaniem nie rekompensuje całkowitej energii wytwarzanej przez ropę naftową. zwłaszcza, że ​​niektóre alternatywne źródła energii są w rzeczywistości bardziej odpowiednie do tego czy innego zastosowania i nie są uniwersalne jak ropa naftowa.
np.: nie jesteśmy gotowi na latanie 300-osobowymi samolotami z elektrycznością.
w związku z tym, czego będzie brakować, trzeba będzie się bez tego obejść i tu pojawia się pojęcie degrowth.

Jeśli ktoś ma jakieś liczby do udostępnienia, byłoby wspaniale, aby się w to zagłębić.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 22/09/08, 16:59

Powtórzę słowa przyjaciela Dirka Pitta

Christophe napisał:Toutafé okej... Nie wiem jaki jest cel polityka, który przedstawia problemy tylko mówiąc: nie ma rozwiązania....

Możemy dyskutować o dostępności lub braku realnych alternatyw. Cochet jest raczej pesymistą w tej kwestii (ja też), dlatego nie nalega na to zbytnio. To nie znaczy, że nie chce zająć się energią odnawialną. Tylko, że nie chce trzymać się tego, co uważa za mrzonkę.

Tymczasem lepiej mieć nadmiernie pesymistycznego polityka, który w pełni pojął skalę i skrajny priorytet problemu energetycznego, niż polityków, którzy całkowicie zaprzeczają/ignorują problem!

Niech żyje Cochet.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16317
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 22/09/08, 17:09

Cześć Dirk Pitt,
więc idź czytać dla energii słonecznej tutaj ou https://www.econologie.com/forums/desertec-e ... t5338.html

dla energii morskiej było ou https://www.econologie.com/forums/energie-th ... t4853.html ...

Czyli konta nie ma? :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 22/09/08, 17:13

Nie słyszę od Dirka Pitta ani Ruliana… I wyjaśniłem tutaj, dlaczego we wstępie:
https://www.econologie.com/energies-du-f ... -3750.html

Zróżnicowanych form energii do zastąpienia króla oleju?

Na koniec ropy, znacznie więcej niż jej wyczerpanie, mamy obecnie co najmniej jedną pewność: król ropy ma i prawdopodobnie nie będzie miał księcia, czyli następcy, który jest tak wszechobecny w naszym życiu.

W efekcie; nie ma zasobów naturalnych tak obfitych i łatwych do eksploatacji (na wszystkich etapach eksploatacji) jak ropa naftowa.

Oczywiście istnieją hydraty gazowe oceanów, których złoża byłyby czterokrotnie większe niż złoża ropy naftowej na lądzie (brrr, jak na efekt cieplarniany jest za zimno): ale te hydraty nie nadają się do eksploatacji... Na razie.

Przyszłość energetyczna ludzkości będzie składała się z mieszanki (miksu) różnych rozwiązań dobranych w zależności od środowiska i charakteru ich wykorzystania ze wspólnym mianownikiem: oszczędnością energii.


Chyba że nastąpi technologiczna lub geologiczna niespodzianka: nie istnieje JEDNO rozwiązanie problemu ropy, ale NIEKTÓRE rozwiązania (indywidualne) dotyczące paliw kopalnych...

Wspólnym mianownikiem będzie mniej energochłonne społeczeństwo przyszłości! Kiedy wiemy, że energochłonność Francji jest niższa niż Indii, jest coś, czego należy się wyraźnie WSTYDZIĆ (zwłaszcza gdy myślisz, że dajesz lekcje) !

Ci, którzy mają wiatr, zbudują turbiny wiatrowe, ci, którzy mają słońce, koncentratory słoneczne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16317
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 22/09/08, 17:33

I często trzeba zostać :? : Chichot:

Mieszanka, „mieszanka przyszłej generacji” DJ Remundo: termodynamiczna energia słoneczna, biomasa, hydraulika, wiatr i ETM,

Dziś wieczorem w Remundo jest ekonoc Obraz
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/09/08, 20:49

Christophe napisał:Przyszłość energetyczna ludzkości będzie składała się z mieszanki (miksu) różnych rozwiązań dobranych w zależności od środowiska i charakteru ich wykorzystania ze wspólnym mianownikiem: oszczędnością energii.


całkowicie się zgadzamy. kto mówi o oszczędności, mówi, że ogólnie będziemy musieli konsumować mniej niż teraz.
kiedy mówię, że konta tam nie ma, to wszystko.
ludzie nie mogą wierzyć, że będą mogli nadal spędzić weekend w Marrakeszu samolotem za 500 euro, a wszystkie kolektory słoneczne nie będą w stanie wiele z tym zrobić.

a potem przestań robić więcej : Lol:
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128