Nawozy radioaktywne?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/09/08, 13:12

Bibiphoque napisał:
Drwal napisał:Z wyjątkiem tego, że wino ma nadal niektóre korzystne efekty, tytoń żaden!

Witam,

Oto on:

http://www.plantes-bienfaits.com/tabac.php

@+ : Mrgreen:
Cóż… Nie czytam nic o korzyściach (rzeczywistych lub domniemanych) tytoniu do inhalacji płucnych…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 10/09/08, 13:22

Bibiphoque napisał:
Leo Maximus napisał:Wykres na następnej stronie przedstawia łańcuch rozpadu uranu w przyrodzie:
http://www.ccnr.org/decay_U238_f.html
Polon nie jest wykrywalny przez licznik Geigera, ponieważ jego rurka nie jest wrażliwa na cząstki alfa
: Lol:

Witam,
Tak, jest wykrywalny, jeśli jest to okienko z miką.
@+

Nie wszystkie probówki ZP1400 (referencja RTC) i kilka innych są wyposażone w okienka mikowe, ale nie wykrywają cząstek alfa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/09/08, 13:27

jonule napisał:być + wyraźnym Drwalem (tak, przyznaję, że to droga na skróty, ale po tym jestem opodatkowany długimi ... ;-): [...]
Tak, sztuka mówienia tego, co najważniejsze w kilku słowach, jest sztuką trudną...

Za krew, kein problem, opanowuję, ale później nie widzę:
jonule napisał:[...] za gromadzenie metali ciężkich, wiadomo i ustalono, myślałem, że gromadzą się one w organizmie, ponieważ nie mają na celu ich eliminacji, a punkty to między innymi mózg, serce.[. ..]
Głównym narządem do detoksykacji krwi jest wątroba. Do akumulacji w mózgu i sercu, o której nigdy nie słyszałem.

jonule napisał:następnie za to, co jest przekazywane z pokolenia na pokolenie: napromieniowanie tych cząstek powoduje transmutację DNA, która prowadzi do raka, na przykład przez przerzuty (co podejrzewam przez gromadzenie się tych zanieczyszczeń dokładnie, ale jest to osobista hipoteza): jeśli spójrz na napromieniowanie promieniami alfa (bardzo pouczające w Internecie), zobaczysz, że wytwarza ono mutacje genetyczne, które są przenoszone, jak każde dziedzictwo genetyczne!
Mutacje, aby mogły zostać przekazane następnemu pokoleniu, muszą wpływać na komórki, które są przekazywane...
Ale jeśli moje wspomnienia biologiczne są dobre, jedynymi komórkami przekazywanymi ich potomstwu są komórki płciowe. O ile pamiętam, nie pochodzą one z linii komórek serca ani mózgu!
Co więcej, mutacja powodująca takie zaburzenie, które skutkuje rakiem, wciąż ma znacznie mniejsze szanse na przeniesienie niż ta, która przynosi korzyści.
I wreszcie, nadal konieczne jest, aby w momencie parowania chromosomów mutacja nie była zbyt ważna, w przeciwnym razie to parowanie nie jest możliwe, ponieważ niezmutowany chromosom nie może spotkać się ze zmutowanym (Houlà, c' to wszystko stary!)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 10/09/08, 13:30

Gregconstruct napisał:
Leo Maximus napisał:Uwaga: mam w domu małą kolekcję rudy uranu, Autunit, Betafite, Pitchblende, Uraninit i inne... więc mam też Polonium 210. : Lol:


Czy masz grypę w nocy?

: Lol: Nie, nie świeci w nocy, ale staje się jaśniejszy dzięki czarnej lampie.

Usunąłem moją kolekcję z mojego pobytu, ponieważ ma to bardzo zły wpływ na gości : Lol: .

Z moimi próbkami kolekcji muszę mieć co najmniej 50 gramów naturalnego uranu, abyśmy mogli obliczyć ilość polonu 218, 214 i 210, który jest w moim domu : Lol: .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 10/09/08, 13:34

Leo Maximus napisał:: Lol: Nie, nie świeci w nocy, ale staje się jaśniejszy dzięki czarnej lampie.

Usunąłem moją kolekcję z mojego pobytu, ponieważ ma to bardzo zły wpływ na gości : Lol: .

Z moimi próbkami kolekcji muszę mieć co najmniej 50 gramów naturalnego uranu, abyśmy mogli obliczyć ilość polonu 218, 214 i 210, który jest w moim domu : Lol: .


Cholera, miałem nadzieję, że jesteś jak Omer Simpson... : Mrgreen:

Dla czarnego światła już wiedziałem.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 10/09/08, 13:38

Witam,
Ładny jako produkt:
„Polon jest charakteryzowany jako trucizna przez (1) radioaktywność 10,000,000,000 238 2 3 razy silniejszą niż uran 210, (XNUMX) głównie przechodzący rozpad alfa oraz (XNUMX) fakt, że promieniowanie alfa ma wyjątkowo niską przepuszczalność przez ludzkie ciało. Polon XNUMX znajduje się jednak w bardzo małych ilościach w dymie papierosowym”.
Extrait de:
http://sciencelinks.jp/j-east/article/2 ... 076257.php

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 10/09/08, 13:41

Na Ebayu można znaleźć próbki rudy uranu dla kolekcjonerów:

Autunit, bardzo piękne żółte kryształy fosforanu uranu:

http://cgi.ebay.fr/AIR-S28-GRANDE-PIECE ... 286.c0.m14

Uraninit, prawie tlenek uranu, imponuje swoją dużą gęstością.

http://shop.ebay.fr/items/_W0QQ_fromZR4 ... m270.l1313
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 10/09/08, 13:42

Leo Maximus napisał:
Bibiphoque napisał:
Leo Maximus napisał:Wykres na następnej stronie przedstawia łańcuch rozpadu uranu w przyrodzie:
http://www.ccnr.org/decay_U238_f.html
Polon nie jest wykrywalny przez licznik Geigera, ponieważ jego rurka nie jest wrażliwa na cząstki alfa
: Lol:

Witam,
Tak, jest wykrywalny, jeśli jest to okienko z miką.
@+

Nie wszystkie probówki ZP1400 (referencja RTC) i kilka innych są wyposażone w okienka mikowe, ale nie wykrywają cząstek alfa.


Witam,
Zapomniałem słowa "w porządku"
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 155