EPR, burmistrzów przeciwko linii THT EDF

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

EPR, burmistrzów przeciwko linii THT EDF




przez Christophe » 08/09/08, 10:09

Powinno zadowolić Jonule'a:

Ponad dwudziestu burmistrzów Manche i Ille-et-Vilaine wydało zarządzenia gmin, w których sprzeciwiało się projektowi linii bardzo wysokiego napięcia (THT), która w 2012 r. będzie przesyłać energię elektryczną wytwarzaną przez reaktor jądrowy EPR we Flamanville (Manche).


Suite: http://www.lesechos.fr/info/energie/4769083.htm
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/09/08, 10:37

Świetnie !! To moi przyjaciele, Manchois !!

Nie interesują mnie linie HT, za to EPR... wszystko, co może przeciągnąć ten projekt, jest warte wzięcia!

Zastanawiam się, czy nie powinniśmy wysłać listów poparcia do zainteresowanych ratuszów. Co wy na to ludzie, czy moglibyśmy pisać listy zbiorowe?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/09/08, 15:17

więc co jest najbrzydsze?
turbina wiatrowa czy linia THT?
ile ptaków zabija linię THT? ile kosztuje jego konserwacja rocznie (drewno)?

jaki jest link do małego raportu padawanów, który mówi o elektryczności pod tymi liniami?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 261