Ciągnik pantonisé następnie od A do Z

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
rachunek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 31/08/05, 18:46




przez rachunek » 16/09/05, 21:10

Witaj Michelm,

Dziękuję za Twój post i nie wysadziłem się w powietrze.. uff!... Masz rację we wszystkich punktach...

... i chcą zadbać o komunikację, jak wygładzenie pliku, który jest trochę zbyt globalny ... bankier chce tylko zobaczyć błyszczący produkt, który działa i który może się opłacić ... niezależnie od produkcji koszty!...
pod warunkiem, że może zastąpić ten cholerny olej i jego klikę....

Dla Twojej informacji, oto działające silniki:

- MDI: www.mdi.lu (autobusy z silnikami na sprężone powietrze): moje miasto może...

- Toyotę Prius


Tutaj powtarzam Wam, że jestem tylko małą miejską dziewczyną, która nie chce, żeby jej otoczenie się zmieniało i żeby móc dobrze oddychać, i jestem gotowa na wszystko.

Najlepsze wiadomości i niech żyją bioenergie!
0 x
Świat czeka, abyśmy to zmienili, mówi Bill.
rachunek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 31/08/05, 18:46




przez rachunek » 16/09/05, 21:22

znowu dla Michelma:

dwa linki, o których zapomniałem zważyć słowa:

http://www.credit-agricole.fr/kiosque-eco/...on.shtml?050630

http://quanthomme.free.fr/

Do zobaczenia wkrótce!
0 x
Świat czeka, abyśmy to zmienili, mówi Bill.
rachunek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 31/08/05, 18:46




przez rachunek » 16/09/05, 22:05

Witaj Wirbelwind262 (uff!..)

Twój nick nie mógłby być bardziej zapierający dech w piersiach, moim zdaniem powinieneś dodać do niego trochę smaru łokciowego.. hehe!...

Dziękuję za wsparcie, ale nie widzę żadnego „nie” kraju w bezpośrednim sąsiedztwie….. szkoda…


Czy produkujecie również silniki? też jesteś w drodze?
0 x
Świat czeka, abyśmy to zmienili, mówi Bill.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/09/05, 10:46

rachunek napisał:Dla Twojej informacji, oto działające silniki:

- MDI: www.mdi.lu (autobusy z silnikami na sprężone powietrze): moje miasto może...

false ... mdi najwyraźniej napotyka problemy z autonomią
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 17/09/05, 11:01

Dzięki Bill za linki, Quanthomme, którego znam od jakiegoś czasu z próbowania innych rzeczy, ale tego drugiego nie mogę odczytać... Nic wielkiego. Bankierzy we Francji oczekują przede wszystkim bardzo dobrego działania, zarabiania pieniędzy, a potem w końcu zgadzają się o tym pomyśleć. Za późno wynalazca, deweloper, wyjechał do USA lub gdzie indziej... Szczerze mówiąc, nasi żałośni bankierzy pożyczają tylko bogatym... Stąd tworzenie banków dla biednych w niektórych krajach, aby pomóc maluczkim. Myślę, że lepiej udać się do małego budowniczego (ale zostało ich już niewiele!) Cóż, jak tylko u mnie zadziała, dam znać.
Dziękuję za przyszły plik comm.
Wracam do swojej obróbki (stal nierdzewną wiercić jest ciężko ale jest piękniejsza i trwalsza....!!!!)
Michel
0 x
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 23/11/05, 17:13

Witam wszystkich,

Właśnie zrobiłem trzeci pentom na traktorze. W miarę możliwości udoskonaliłem go o stały poziom elektryczny ze sterowaniem kabinowym:

1 Uruchamianie lub zatrzymywanie automatyki z kabiny,

2 Sprawdzam wizualnie, dzięki lampce ostrzegawczej na desce rozdzielczej, częstotliwość ładowania bełkotki i czasy napełniania.

3 Zabezpieczenie w pierwszych godzinach użytkowania metalową osłoną przy wejściu do przyjęć (unikaj odchodów spawalniczych, które drogo mnie kosztowały tego lata).

4 Bezpieczeństwo ruchu między zbiornikiem wody a bełkotką dzięki elektrozaworowi, który otwiera się tylko wtedy, gdy bełkotka jest na żądanie, a pompa pracuje.

Pytanie, Oto nadchodzą mrozy, więc co radzisz mi użyć jako wody przeciw zamarzaniu?

dziękuję do zobaczenia wkrótce
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/11/05, 18:19

Witam,
lubisz naszych dziadków
Nastawił gorącą wodę i uruchomił silnik.
po zatrzymaniu opróżnia zbiornik i tyle.
Chociaż w twoim przypadku nie ma dużego ryzyka zamarznięcia w bełkotce, jeśli jest w połowie pełna, chyba że trafisz -25 i zamarza od krawędzi do krawędzi. Przy minus 5 na powierzchni jest tylko trochę lodu.

André
0 x
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 27/11/05, 13:49

cześć

Skończyłem konfigurować system.

Po braku bulgotania z powodu wycieku spalin przez wlot pary T, w końcu znajduję bardzo dobre bulgotanie od 1200 obr./min.

Silnik mniej pali i lepiej pracuje.

Czekam na sprzyjający czas na uprawę i podaję efekty spożycia.


Do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 01/12/05, 21:48

Cześć toftoff,

Osobiście wlewam metanol do wody (25%), gdy zamarza.

Zawsze tak robiłem w swoich spryskiwaczach.

A +
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
toftof
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 21/05/05, 17:41




przez toftof » 02/12/05, 16:37

Witaj GUIDI,

dziekuje za rady, w miedzyczasie dolalem troche chlodnicy.
Myślałem o zakorkowaniu wina, które musi wytrzymać -12°C, jeśli nie to zacznę robić spirytus ze zboża.

A tak poważnie to dzisiaj pracowałem z traktorem i system automatycznego tankowania ze sterowaniem pracą kabiny działa wyśmienicie (zapotrzebowanie na wodę jest co 10 do 20 minut w zależności od tego jaki silnik pali i co za tym idzie spalanie Czas tankowania też waha się od 10 do 20 sekund w zależności od nachylenia ciągnika.

Nie konsumowałem bo to początek i nie miałem odniesienia do tego typu aktywności, cierpliwości jeszcze tydzień.

uwaga: 10 razy mniej dymu
zwiększenie maksymalnej prędkości obrotowej silnika (przyrost o 2 km/h z 32 na 34)
mniej głośny silnik

do zobaczenia wkrótce


Obraz

(wydanie i wstawienie obrazu 03-12:2005 ex-Océano)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98