Izolacja z wełny drzewnej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
trefs
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/06/08, 14:47

Izolacja z wełny drzewnej




przez trefs » 27/06/08, 19:50

Witam,
Zbuduję pod puszką (więcej niż pójść do notariusza) i poprosiłem o opinię na temat mojego systemu konstrukcyjnego: ściana z bloczków betonowych 20 cm (lub ściana z okiennicami 15 do 20 cm) + 12 cm wełny drzewnej steicoflex (R: gęstość 3.15 kg m50 ) + 3mm fermacell Czy mogę oczekiwać dobrej bezwładności lub gęstości nie jest wystarczająca?
Zastanawiam się też nad futrem mojej stolarki, ile mam zostawić? z wełną szklaną 10 Wiem, że zostawiamy 12 cm, ponieważ udaje nam się docisnąć słupki (m48) nawet do sztywnej wełny szklanej, ale czy tak jest w przypadku tych paneli z wełny drzewnej?
ostatnie pytanie, które mi doradzacie przy ocieplaniu mojego dachu w zagubionym dachu? myślałam o wacie celulozowej 30cm, ale może być droga
0 x
trefs
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/06/08, 14:47




przez trefs » 29/06/08, 08:05

Halo
czy ktoś ma jakieś zdanie w tej sprawie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/06/08, 13:17

Blok betonowy jest przestarzały ... Na twoje miejsce wybiorę beton komórkowy Ytong lub biomur cf: https://www.econologie.com/forums/ytong-30-t ... t4626.html

To, co „tracisz” na początkowym koszcie materiałów, zyskujesz izolację zewnętrzną, która nie jest już potrzebna. Nie mówię nawet o wygodzie.

Nie rozumiem nawet, że w 2008 roku nadal proponujemy budowę z bloczków betonowych ... : Evil:

W przypadku wełny drzewnej skontaktuj się z BUCHERON, który ostatnio stał się naturalnym profesjonalistą w zakresie izolacji: https://www.econologie.com/forums/membre1699.html

Wata jest tania, wręcz przeciwnie ... to najtańszy z ekologicznych izolatorów.

Zapytałem w styczniu, wszystko tam jest: https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html
http://www.dailymotion.com/video/x46p1e ... ellul_tech
0 x
trefs
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/06/08, 14:47




przez trefs » 29/06/08, 20:33

ok dziękuję za radę
Dziwię się, że nie polecacie bloku betonowego, ponieważ jest to jeden z materiałów, który zużywa najmniej szarej energii w porównaniu do monomuru
Wolę to rozwiązanie, bo głupio uważam za głupie umieszczanie materiałów, które jednocześnie izolują i które ledwo osiągają r zalecane przez rt2005 (poza nałożeniem olbrzymiej grubości), aby potem zrobić rowki na te kable
z blokiem betonowym lub systemem żelbetowym + wełna drzewna uzyskujemy bardzo ciekawe współczynniki przy zachowaniu rozsądnej grubości ścian i myślę, że zyskujemy na bezwładności nie wspominając o cenie tych relatywnie drogich produktów
0 x
MBenoit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/08/07, 17:18




przez MBenoit » 29/06/08, 20:51

cóż jednak betonowy blok jest materiałem, który zużywa dużo szarej energii. Cegła monomur prawdopodobnie zużywa mniej (nawet jeśli nie jest to nieistotne):
te dwa materiały są ciężkie w transporcie, więc nie ma różnicy, ale monomur nie wymaga cementu do swojej produkcji (cement wymaga dużo).

Monomur nie jest wykonany (wbrew temu, co twierdzą producenci) z przeznaczeniem do układania bez izolacji: pozwala to albo zmniejszyć ją, albo zwiększyć R dla tej samej grubości izolacji.

W takim razie najlepszy z najlepszych jest to z pewnością drewniany dom szkieletowy (z wypełnieniem z konopi, słomy, celulozy, wełny lub innego wypełnienia).
0 x
trefs
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/06/08, 14:47




przez trefs » 29/06/08, 21:11

link porównujący szare energie (link cytowany powyżej)
mamy niespodzianki
http://www.citemaison.fr/scripts/bibliotheque-materiaux.php
Miałem inny potwierdzający to, ale uważam to bardziej
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 30/06/08, 07:51

Cześć trefs, cytowana przez ciebie tabela porównawcza jest bardzo interesująca; jeśli w to wierzymy, czy to oznacza, że ​​energia potrzebna do wypalania cegieł byłaby większa niż energia potrzebna do produkcji cementu, który sam jest wytwarzany przez wydobywanie, kruszenie i wypalanie skał?
http://fr.wikipedia.org/wiki/Ciment

W rzeczywistości w bryzie nie ma wystarczającej ilości cementu i dużo piasku / żwiru, to musi mieć znaczenie.
0 x
MBenoit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/08/07, 17:18




przez MBenoit » 30/06/08, 10:06

Te liczby mnie zadziwiają: zawsze myślałem przeciwnie, prawdopodobnie z uprzedzeniem.

Ale nawet postępując zgodnie z tabelą, czy zauważyłeś różnice w przewodnictwie? Moim zdaniem przy tej samej grubości ścianki i izolacji, przez cały okres użytkowania ściany trzeba szybko nadrabiać energię zużytą na jej wytworzenie. (czasami zasługuje na odrobinę kalkulacji historii).
Wtedy w + są mniej ciężkie (o równej grubości), nie wiem czy już pytałeś ale monomury są łatwiejsze w montażu. Łatwość może bardzo wpłynąć na twoje morale, jeśli zrobisz to samodzielnie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 30/06/08, 10:11

Tak dla energii ucieleśnionej, więc wziąłem większość danych tylko dla izolatorów: https://www.econologie.com/choisir-un-is ... -3605.html

Rozumiem rozumowanie polegające na porównaniu szarej energii materiału izolacyjnego (ytong) z energią materiału NIEizolacyjnego (blok żużlowy) ???

Powinniśmy raczej porównać „ytong” z „bryza + izolacja”, nie?

W tym przypadku różnica między 2 nie jest, szczerze mówiąc, oczywista.

- Beton komórkowy 400kg / m3 (popularne marki: thermopierre ytong siporex): 400 kWh / m3


- polistyren ekstrudowany (arkusze ekspandowane z HCFC) typu Styrodur: 795 kWh / m3 + 275 kWh / m3 dla bloku betonowego


Zainteresowanemu pozostawiam zakończenie obliczeń w kWh / m² ściany według 2 konfiguracji o tej samej mocy izolacyjnej (powiedzmy R = 2.5)

Biorąc pod uwagę oszczędność czasu strony Ytong (tak, to również szara energia ca) i absolutną eliminację wszystkich mostków termicznych, przewaga jest zdecydowanie w Ytong.

Wierzę przede wszystkim, że to profesjonaliści, przyzwyczajeni do budowania z bloczków betonowych, którzy nie chcą kwestionować swoich przyzwyczajeń.
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 06 / 08, 10: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 30/06/08, 10:19

Christophe napisał:Biorąc pod uwagę oszczędność czasu strony Ytong (tak, to również szara energia ca) i absolutną eliminację wszystkich mostków termicznych, przewaga jest zdecydowanie w Ytong.

+ regulacja higrometryczna: dużo zdrowsze i przyjemniejsze życie w domu, który oddycha
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159