Kocioł olejowy i piec na pellet

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
bibounou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/06/08, 10:14

Kocioł olejowy i piec na pellet




przez bibounou » 08/06/08, 23:14

Bonjour à tous,

Mam nowy dom na wysokości 1100 m w Doubs.
Wybraliśmy wówczas ogrzewanie olejowe. :|

Teraz chciałbym przejść na piec na pellet, żeby wyłączyć ogrzewanie poza sezonem, żeby kocioł nie pracował przez cały rok.

Czytałem, że są piece z recyrkulacją wody i moje pytanie jest następujące:

Czy można podłączyć piec na pelet do mojego ogrzewania podłogowego (woda) i mieć możliwość wyboru czy wodę będzie podgrzewał kocioł olejowy czy piec? To samo z grzejnikami?

Jakie marki najlepiej nadają się do tego typu zastosowań?

Co sądzisz o piecach na pellet, które mogą pracować na polanach lub pelletach?

Dziękuję za odpowiedź

Śliniaczek
0 x
chrislegrand67
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 29/06/08, 01:36




przez chrislegrand67 » 29/06/08, 01:44

powitanie

istnieją palniki na pellet lub granulat, które można zamontować zamiast palników olejowych

uruchom wyszukiwanie: https://www.econologie.com/forums/search.php na pewno znajdziesz
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/06/08, 09:38

Jeśli chodzi o piece na pellet i drewno, to jak ze wszystkim, im bardziej uniwersalny, tym mniej skuteczny.
Długo wahałem się z tym samym pytaniem przed zakupem mojego kotła na pellet, ponieważ istnieją modele na drewno i pellet.
Skończyło się na tym, że wziąłem pellet z okofenu i nie wiem, jak moglibyśmy palić w nim polana.
jeśli kocioł (lub piec) jest bardzo dobrze zaprojektowany na pellet (a przez to wydajny) to będzie słabo nadawał się na drewno i odwrotnie.
Jeśli chodzi o adaptacyjne palniki na pellet, to istnieją, ale widziałem zasadę działania i myślę, że jest mniej wydajny niż kocioł do tego przeznaczony. powinniśmy mieć dane dotyczące wydajności tych systemów.

Zobacz: https://www.econologie.com/chauffage-cen ... -3624.html
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217