Pellet drzewny i kocioł solarny w zbiorniku CWU

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 15/05/08, 19:00

trutru napisała:Z informacji wynika, że ​​jest to szwedzka manufaktura.


Ach, dobrze? Osobiście znalazłem austriackie... :zaszokować:
0 x
68 pilotem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 29/12/07, 19:07
Lokalizacja: N47 E07




przez 68 pilotem » 16/05/08, 20:56

złota rączka to ja!
Wyjaśnię Ci, jeśli te szczegóły Cię interesują
-Nie jestem majsterkowiczem, ale kotlarzem bez wykształcenia inżynierskiego
dla Christophe:
„Myślę, że to niebezpieczne” obowiązuje, więc są ludzie, którzy myślą tylko o swoim DEOM.
ale dlaczego niebezpieczne?Możesz wyjaśnić?
„tak naprawdę nie kontroluje spalania”
„ani zanieczyszczeń”
ale jakie zanieczyszczenia znajdują się w pelletach?
„ostatecznie marny występ”
i wydajność w DEOM?
jesteś zazdrosny ?
za wydajność mojego palnika: (pelety własnej roboty i umieszczone na kotle również własnej roboty)
konsumuję:
obecnie i tylko dla ciepłej wody użytkowej 8k/g pelletu
do kotła FOD (kupiłem ten)
i do tego samego zastosowania zużywam 3,5 litra
więc jestem pewien swojej oszczędności i „wydajności moich śmieci”
dobry wieczór wszystkim
68 pilotem
0 x
LG35
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/06/08, 16:53

Re: Pellet drzewny i kocioł solarny w zbiorniku CWU




przez LG35 » 10/06/08, 17:00

trutru napisała:Witam, w celu nabycia ekologicznego systemu grzewczego, obecnie poszukuję wszelkich informacji.

Nie znam się jednak na tym i chętnie poznam opinie na temat produktu, który znalazłem w internecie.

http://www.approsud.com/PDF/bioplus.pdf

Merci par Avance.


Witam,
Zamontowałem identyczny kocioł rok temu. Nazywała się ona wówczas Biosol, a dostawcą palnika była firma PELL'X. To szwedzki kocioł i akumulator (co raczej uspokaja). Bioplus jest taki sam (przynajmniej w przypadku akumulatora, nie znam oznaczenia powiązanego z nim palnika, ale wygląda bardzo podobnie do PELL'X) z inną nazwą. Zainstalowałem go w firmie SMIDO, która obecnie posiada licencję firmy Alliantz na dystrybucję go we Francji.
Do dzisiaj nie zamontowaliśmy jeszcze paneli fotowoltaicznych (będzie to zrobione jesienią). Kocioł działa od września 2007 roku i zasilany jest pelletem do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Korekty zajęły trochę czasu (była to pierwsza instalacja przez SMIDO). Od strony konserwacyjnej należy usuwać popiół mniej więcej co 1 dni (zajmuje to mniej niż 15 minut), ponieważ na wyjściu z palnika odbywa się małe szkolenie machefera.
Dla informacji, ogrzewamy dom wiejski o powierzchni 150 m² w Bretanii z podgrzewanymi podłogami na parterze i grzejnikami na piętrze. Dostarczyłem we wrześniu 5 ton pelletu i myślę, że jeszcze trochę zostanie na początek okresu grzewczego (październik). Wczoraj zrobiłem szybkie obliczenia, odpowiada to równowartości 2300 litrów paliwa lub 23000 kWh prądu. Otrzymaliśmy pellet o wartości 1060 €. Litr paliwa kosztuje 0.95 centa, a kWh 8 centów. Pozwolę ci wykonać obliczenia. Instalacja (kocioł + silos wstępny + instalacja + 90 m² podgrzewanej podłogi + linia grzewcza na piętrze z wykorzystaniem starych grzejników) kosztowała nas niecałe 1 20 euro (pomniejszone o ulgę podatkową). Będziesz musiał dodać od 000 do 3 euro za 5000 m² paneli słonecznych. W porównaniu z innymi propozycjami, które miałem w zeszłym roku, wcale nie jest najdroższy i według mojej wiedzy jako jedyny pozwala na podwójne wykorzystanie energii z energią słoneczną.
Wniosek: Jesteśmy bardzo zadowoleni z kotła. Gdybyśmy musieli zrobić to jeszcze raz, zrobilibyśmy to samo.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 230