O mój płomieniu, jak piękny jest twój płomień!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 30/05/08, 17:51

Tryb szamba /
Trzeba też przyznać, że roztłaczanie papieru pozwala zaoszczędzić dużo wody...
Koniec mody
:D
(to, co jest ponownie wtryskiwane w celu zwiększenia ciśnienia w złożu czarnego złota)

---

Pamiętam, że w pobliżu Etang de Berre, na zachód od Marsylii, paliły się pochodnie, kiedy były tam tylko rafinerie.
Czy to nadal istnieje?
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 31/05/08, 12:31

Pamiętam, że w pobliżu Etang de Berre, na zachód od Marsylii, paliły się pochodnie, kiedy były tam tylko rafinerie.
Czy to nadal istnieje?

Tak, nadal płonie, cóż, w zeszłym roku nadal tak było.

Trzeba spytać ex-oceanicznego, on tam mieszka.

Przypuszczam, że w procesach rafineryjnych te flary są niezbędne?

Gaz ten mógłby napędzać pojazdy i ogrzewanie. Co za marnotrawstwo, a także to, ile CO2 wyemitowano do atmosfery za darmo.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/05/08, 20:23

Bonjour à tous

Na złożu Lacq (w pobliżu Pau) zapalonych jest znacznie mniej flar niż 20 czy 30 lat temu. Wydaje mi się, że przechodziłem obok niego wiele razy i nic się nie paliło.
Teraz, gdy składowisko jest już prawie wyczerpane, chcą zapełnić głębokie warstwy pustego złoża wszelkiego rodzaju paskudnie pachnącymi odpadami chemicznymi....mając nadzieję, że nie znajdziemy ich w pobliskim Gave de Pau... :zmarszczyć brwi:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Ahmed i goście 183