Dopasowanie i porównanie kotłów na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura

Dopasowanie i porównanie kotłów na drewno




przez ulyssesourd » 02/05/08, 13:49

Witam wszystkich

Na rynku dostępne są 2 rodzaje kotłów na drewno:

- 1) Bardzo proste: normalne spalanie (wznoszenie) i naturalny ciąg)
- 2) W pełni zautomatyzowany: wspomagane i kontrolowane spalanie (odwrócone lub poziome) oraz wymuszony ciąg.

ZALETY WADY :

Zautomatyzowane są droższe w zakupie niż normalne (wymagana wydajność...)

W przypadku urządzeń zautomatyzowanych zasilanie elektryczne jest OBOWIĄZKOWE, w przeciwnym razie kocioł nie może działać SAMODZIELNIE, w przeciwieństwie do normalnych kotłów

Jeśli więc powiemy, że kotły automatyczne są bardziej wydajne niż zwykłe kotły, potrzebują zatem zasilania elektrycznego... Zatem EDF kWh zużyło WIĘCEJ, ale o ile w ciągu sezonu grzewczego? Wierzę w normalne ogrzewanie = 200 Wh, zatem 1 dzień = 4.8 kW, a zatem sezon grzewczy 200 dni = 960 kW BEZ kW wymaganej w fazie zapłonu (około 1.8 kW) przy wydajności zaledwie 8% lepszej niż normalny kocioł. Dodatkowy koszt energii elektrycznej dla systemów zautomatyzowanych.

W przypadku awarii EDF lub uszkodzenia narządu, w przypadku zautomatyzowanych nie jest możliwe ogrzewanie... więc te „normalne” mogą pracować w termosyfonie…

Kotły „wspomagane” mają w większości przypadków lepiej kontrolowane spalanie… to zaleta…

Zautomatyzowane mają kilka niezbędnych do działania podzespołów (silnik ciągu, silnik na powietrze pierwotne i wtórne, regulacja elektroniczna itp.), podczas gdy normalne nie mają ich wcale... -> jeśli część ma zostać wymieniona -> bez ceny -> spada rentowność Nagle...

Zatem na dłuższą metę „normalny” kocioł wygrywa mecz ze wszystkimi zautomatyzowanymi kotłami na drewno…nawet jeśli wydajność tych ostatnich jest niewiele wyższa…

A ty co myślisz?

A+

ULISSESURD
0 x
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 02/05/08, 17:21

Twoje argumenty są słuszne i sam je zadawałem.

Awaria elektryczna jest teoretycznie prawdziwa, ale termosyfon naprawdę musi mieć specjalną konfigurację, w przeciwnym razie utkniesz jak kocioł odwrócony, ponieważ pompa obiegowa nie będzie działać. Ja też zadałem sobie pytanie o awarię bo mam wujków co mają kuchenkę bojlerową i cóż w razie awarii są czekoladowe!

Powiedziałbym, że nie zgadzam się co do pojęcia ceny (mój przykład jest przekonujący!!). Poszukaj trochę i możesz znaleźć dobre, „nowe” używane przedmioty:cheesy:

Jeśli chodzi o wydajność, czy to naprawdę tak niewielka różnica? Nie wiem, bo obowiązuje zasada podwójnego spalania, więc zużyjesz mniej drewna niż w normalnym kotle. Ale hej, to trochę zaściankowa dyskusja i co prawda zastanawiałem się nad tym pytaniem, ale biorąc pod uwagę cenę „normalnego” kotła i to, co udało mi się znaleźć w kotle z odwróconym zgazowaniem… cóż, już się nie wahałem.

Powiedziałbym, że to raczej okazja czyni złodzieja
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258