Izolacja: okiennice lub równoważny system

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Kcenia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 20/04/08, 08:30
Lokalizacja: Scharrachbergheim - Irmstett

Izolacja: okiennice lub równoważny system




przez Kcenia » 20/04/08, 08:47

Witam,

Staram się znacznie poprawić ocieplenie domu przed następną zimą, ze względu na dość wysokie zużycie energii elektrycznej.

Jednym z punktów, który stanowi problem, są okiennice: ich nie ma

Zaczniemy od początku: mój mąż i ja jesteśmy na to uczuleni. A jeśli nasza córka nie potrzebuje lampki nocnej, to dlatego, że latarnia uliczna jest prawie przed jej oknem (w rzeczywistości między jej a naszym, oddzielona o 3 m)

w przypadku okiennic drewnianych nie jest to możliwe na dole przed większą szybą, a dla dwóch innych okien jest to piaskowiec na zewnątrz, trudno byłoby go założyć. Na górze okiennice są mocno trzymane przez pnącze z Wirginii: poza tym, że nie chcemy dotykać winorośli, to nam odpowiada, ponieważ nie mamy zmartwień w przypadku burzy : Chichot:
brakuje jednej z okiennic naszego okna, mocowanie było całkowicie odkręcone, więc ją zdjęliśmy.

w przypadku rolet nie ma miejsca na urządzenie na większości okien (górna część jest bardzo stara i bardzo niski sufit) ani wewnątrz, ani na zewnątrz.
Dzieje się tak z powodów, które czasami są różne na górze i na dole, ale na końcu obawiam się, że dojdzie do tego samego.

w skrócie, czy dobrze zamknięte żaluzje / lamele mogą pomóc? czy jest inne rozwiązanie, o którym nie pomyślałem?

mamy zasłony, które są używane jako dekoracja w większości przypadków, muszę przyznać. Nie wiem, czy to może coś zmienić?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 20/04/08, 09:51

Witam Alzacja.
Pewne jest, że rolety zapewniają plus pod względem izolacji termicznej, zarówno przed zimnem, jak i przed upałem, ale to mniej pozostaje na niskim poziomie w porównaniu ze złożonością instalacji, która pojawia się w Tobie i nie przepełnia Twojej woli. :D .
Należy zapomnieć o żaluzjach listwowych, nie robią nic jeśli chodzi o izolację, ozdobne zasłony mogą zapobiegać kondensacji po wewnętrznej stronie okien i ograniczać trochę przeciągi, które mogłyby wydobywać się ze starych okien, ale to wszystko w porządku.
Inaczej uważam, że wykonuje się bardzo cienkie rolety aluminiowe, co oznacza, że ​​skrzynka pozostaje cienka, ale trzeba zobaczyć, czy zachowuje estetykę, bo pozostanie widoczna na zewnątrz.

W przeciwnym razie zmień okna, zdecyduj się na okna ze zintegrowanym kółkiem obrotowym i zamontuj je odsuwając je od kamionkowej ramy (a tym samym wchodząc bardziej do pomieszczenia); dlatego też obudowa rolety może być umieszczona pomiędzy oknem a ościeżnicą z piaskowca, ale ukryta za nią na zewnątrz. Jestem czysty?
Z drugiej strony staje się pracą strukturalną i kosztuje max.

Zanim więc do tego dojdziemy, pytanie:
- Jaka jest jakość Twoich okien i przeszkleń i jak są zorientowane?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 20/04/08, 10:22

Radzą sobie ciężkie zasłony schodzące na podłogę, ale pod warunkiem, że grzejniki nie są pod oknami, w pokojach nie widzę, gdzie byłby problem, ponieważ w zasadzie nie ogrzewamy pomieszczenia w tym samym czasie. noc: do tego kołdry, poza osobistą śpię okno otwarte do -5 ° C i dawno temu, kiedy spałem z dziadkami zimą w Wogezach, było mi bardzo ciepło pod "śliwką" , mimo że rano na oknach była dobra warstwa szronu przy -20 ° C ... Byliśmy wtedy mniej przytulni ... : Lol:
0 x
Kcenia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 20/04/08, 08:30
Lokalizacja: Scharrachbergheim - Irmstett




przez Kcenia » 20/04/08, 12:17

na piętrze okna pcv z podwójnymi szybami o doskonałej jakości zainstalowane 3 lata temu
na dole drewniane okna z podwójnymi szybami sprzed dwudziestu lat
stan finansów: katastrofalny

oczywiście grzejniki są pod oknami

w przeciwnym razie, aby spać co najmniej pięć, musisz być w stanie
moja droga i delikatna ma problemy z plecami, które pogarszają się z zimnem i są naturalnie chłodne. nieprzekraczanie 17 ° jest jednym ze sposobów uniknięcia operacji
17 ° to temperatura uzyskana przez ustawienie grzejnika (bezwładności) na 20 °, gdy jest zimno, ale nie marznie, a drzwi nie są zamknięte (reszta domu lepiej izolowana)

Krótko mówiąc, jeśli rolety nie pomogą, myślę, że skupię się na reszcie ... czy znasz stronę lub dokument, w którym są wymienione wszystkie punkty do sprawdzenia?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 20/04/08, 15:18

Kcenia napisał:na piętrze okna pcv z podwójnymi szybami o doskonałej jakości zainstalowane 3 lata temu
na dole drewniane okna z podwójnymi szybami sprzed dwudziestu lat
stan finansów: katastrofalny

Krótko mówiąc, jeśli rolety nie pomogą, myślę, że skupię się na reszcie ... czy znasz stronę lub dokument, w którym są wymienione wszystkie punkty do sprawdzenia?


Cóż, to nie jest skomplikowane, pozostaje tylko zobaczyć lub przejrzeć izolację i zysk nasłonecznienia.
Strona izolacji, co masz?
Jeśli chodzi o zysk słoneczny, to samo pytanie?

W oknach dolne nie posiadają oszklenia niskoemisyjnego, rozsądnie byłoby zmienić tylko szyby zespolone w zależności od powierzchni i zimna wytwarzanego przez okna wewnętrzne. Poza tym wydaje mi się, że są folie, które są naklejane na szyby (jak na szybie samochodu) i które dają ten sam efekt odbicia podczerwieni (dzięki czemu ciepło zatrzymuje się w środku); zbadaj filmy słoneczne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 233