świetlówki, zysk finansowy 466 21% w miesiącu *!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/08, 11:15


Pobierz kalkulator tutaj: https://www.econologie.com/calcul-du-ret ... -3659.html


północ napisał:Bonjour à tous,
Oto link, w którym mówi o tym niebezpieczeństwie, ponieważ jeśli chodzi o telefony komórkowe, jest to teraz udowodnione.
W ten sposób możesz wyrobić sobie własną opinię.


1) Nie ma to nic wspólnego z tematem opłacalności fluo, więc jeśli chcesz porozmawiać o falach, zrób to tutaj:
Kompaktowe fale fluorescencyjne i elektromagnetyczne

2) Przyjrzałem się i samo to odzwierciedla ich brak znajomości technologii, to stwierdzenie to po prostu nonsens, jaka nadmierna konsumpcja? To ze stratera?

Obraz

Ci goście nie wiedzą, co to znaczy dżul, żeby to powiedzieć... Porównanie „krótkiego czasu” z „jedną godziną” już dowodzi ich rażącego braku scjentyzmu…

To żałosne... nie, to śmieszne!! : Lol: : Lol: : Lol:

3) Przy okazji, mam nadzieję, że wiesz, że francuski standard dla telefonów komórkowych wciąż wynosi 28 V/m... WSZĘDZIE... więc porównujemy tę wartość z 9 V/m mierzonym z odległości 0.3 m od świetlówki, aby pokazać, że ich oskarżenia są po prostu sfabrykowane i całkowicie pozbawione osądu porównawczego.

Zmierz pole działania swojej mikrofalówki „tylko po to, żeby zobaczyć”...

4) Diody LED zamiast świetlówek? Teraz słodki sen.

Myślę, że autor nigdy nawet nie kupił żarówki ledowej i nie zmierzył jej EFEKTYWNEGO strumienia świetlnego, żeby to powiedzieć... Odnośnie 100 000h życia jest to po prostu nieprawdziwe stwierdzenie, ponieważ w obecnym stanie 99% sprzedawanych żarówek led przepali się na długo przed 100 000h z powodów wymienionych w tym temacie w szczególności: https://www.econologie.com/forums/eclairage-led-t4293.html

Żarówka led za 22 € po dziesięciu godzinach:

Obraz

5) Gdzie badania dotyczące lamp jarzeniowych są szkodliwe? Używamy go od 80 lat... Telefony komórkowe wyrządziły już więcej szkód w ciągu 10 lat...

Wnioski: proszę przestańcie wierzyć w cokolwiek i przede wszystkim najpierw naprawdę dowiedz się o problemie, zanim przekażesz wypowiedzi ludzi, którzy nie są biegli w temacie...ponieważ takie zachowanie może być nawet niebezpieczne...

Zamiast tego spójrz na to wideo na telefonach komórkowych
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 01 / 16, 20: 16, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 03/02/08, 11:53

Wczoraj wieczorem miałem różne problemy z wysłaniem mojej wiadomości (strona zwróciła różne komunikaty o błędach) i mam wrażenie, że nie widzisz mojej wiadomości.

Rzeczywiście spodziewałem się reakcji z Twojej strony.

Czy ktoś może potwierdzić, że zamieściłem już wiadomość na pierwszej stronie???
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 03/02/08, 12:29

Halo
innuend0 napisała: 1) Strumień świetlny potrzebuje czasu, aby osiągnąć 100% (zwykle do 2 pełnych minut). Gdy lampa jest włączona, uzyskujemy tylko 40%.
Jest to bardzo problematyczne, zwłaszcza rano przed wyjściem do hotelu
sprawdzi się, gdy się spieszysz i potrzebujesz natychmiastowego strumienia świetlnego.


Niekoniecznie, to zależy od osoby, osobiście nie lubię przechodzenia od ciemnego do zbyt jasnego światła i lubię stopniowe zwiększanie intensywności.
To powiedziawszy, zgadzam się z Tobą, świetlówek nie można nigdzie umieszczać, każda żarówka ma swoje zastosowanie w konkretnym miejscu i do konkretnego zastosowania, każdy musi znaleźć własne rozwiązanie.


innuend0 napisała:Korzystam z tej wiadomości, aby zadać pytanie dotyczące sklepu ekologicznego. Dlaczego wybrałeś Megamana zamiast „w 100% europejskiej” marki OSRAM, która prawdopodobnie dostarcza najlepsze świetlówki kompaktowe (...i nie tylko) na świecie?

Hmm, co masz na myśli mówiąc „100% europejskie”, bo jeśli spojrzeć na żarówki Osram w sklepach, niektóre są oznaczone jako „Made in Germany”, a inne „Made in PRC” (Chińska Republika Ludowa).

Poza tym czasem trzeba uważać na "Made in", widziałem już sprzęt z napisem "Made in Japan" i pod spodem "Produkt PRC" :zmarszczyć brwi:
Ostatnio edytowane przez delnoram 03 / 02 / 08, 13: 14, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/08, 12:41

Cóż, nic nie przebije rozdzielczości graficznej:

Parametry
Moc świetlówki (W) 9
Cena fluorescencyjna (€) 17,5
Moc żaru (W) 40
Cena żarówki (€) 2,35
Koszt kWh (€) 0,1

Więc to :

Koszt godzinowy świetlówek (€centy) 0,09
Koszt godzinowy żarówki (€centy) 0,4

Żywotność klasycznej żarówki: 1000 godzin


Obraz

Skoki na klasyku odpowiadają kosztowi wykupu co 1000 godzin, ściśle powinny być pionowe, ale Openoffice tego nie lubi.

Oto więc wersja Excela:

Obraz

Udoskonalam nieco plik i udostępniam go publicznie. Z drugiej strony żywotność nie jest „automatyczna” (cena jest dodawana co 1000 godzin bez możliwości zmiany 1000 godzin), w tym celu musiałbyś użyć makra Excela, a ja nic o tym nie wiem. Rady dla koneserów?

Stwierdzamy, że zwrot z inwestycji wynosi nieco poniżej 3000 godzin!

Obliczenia przeprowadzone wcześniej, które wskazywały 3500 godzin, były zatem nieprawidłowe.

Podam ci krzywizny z kilkoma innymi modelami.
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 02 / 08, 18: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 03/02/08, 13:11

Christophe napisał:
Stwierdzamy, że zwrot z inwestycji wynosi nieco poniżej 3000 godzin!

Obliczenia przeprowadzone wcześniej, które wskazywały 3500 godzin, były zatem nieprawidłowe.



Trochę ponad 3000 godzin, prawda?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 03/02/08, 13:34

Żarówka led za 22 € po dziesięciu godzinach:


Skąd pochodzi zdjęcie przepalonej w 3/4 żarówki LED? Czy to ten, który sprzedajesz na swojej stronie? Myślę, że nie?

Mam przed sobą katalog „l'Homme moderne”, w którym sprzedają wszystkiego po trochu.

Jest żarówka 24 LED z trzonkiem E27, pobór: 1,5 W, cena: 29,50 euro za 2; zapewniają żywotność 100 000 godzin. Co to odpowiada w kategoriach rzeczywistej mocy równoważnej żarówki żarnikowej/efektu Joule'a?

Chyba to śmieci.

Jeśli chodzi o rzekome „uciążliwości” świetlówek, słyszałem już o problemie „rtęci”, ale nie o promieniowaniu…

Co to za strona antyfluorescencyjna i pro-LED?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 03/02/08, 13:37

w Chinach mają obecnie pewne problemy z elektrycznością :zaszokować:

http://fr.news.yahoo.com/afp/20080203/t ... 315_2.html
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/08, 13:44

delnoram napisał:Trochę ponad 3000 godzin, prawda?


Nie, trochę mniej... oto liczby

Klasyczne godziny grypy

2800 20,02 18,25
3000 20,2 21,4
3200 20,38 22,2




John63 napisał:Skąd pochodzi zdjęcie przepalonej w 3/4 żarówki LED?


Z domu...kupione na francuskojęzycznej stronie o tandetnych diodach (jest ich 3 lub 4, szybko znajdziesz w Google)...

John63 napisał:Chyba to śmieci.


Zakładasz bardzo dobrze… ale to nie powstrzymuje HM od sprzedaży kolejnych tysięcy, zanim ludzie zrozumieją… jaki to ma wpływ forum a strona jest nadal ograniczona...

John63 napisał:Jeśli chodzi o rzekome „uciążliwości” świetlówek, słyszałem już o problemie „rtęci”, ale nie o promieniowaniu…

Co to za strona antyfluorescencyjna i pro-LED?


To strona antynaukowa... najgorsze jest to, że niektóre główne media przekazały tę informację... bez żadnej weryfikacji... pod naciskiem sprzedawców tradycyjnych żarówek czy nawet EdF?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/08, 18:15

Zaimportowałem do Excela, jest trochę czyściej:

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/08, 18:33

A oto porównanie dla modelu fluorescencyjnego o mocy 15 W:

Obraz

Żarówka 3 razy tańsza więc "opłacalna" 3 razy szybsza...logiczne...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86