VMC: wady i zalety, wady i zalety

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/01/08, 17:46

: Arrow: Tak, jest to również tzw VMI lub Wentylacja mechaniczna przez wdmuchiwanie.

Celem jest rzeczywiście wprowadzenie do obudowy nadciśnienia.
Przypuszczam, że dobrze skalibrowany VMC z podwójnym przepływem powinien robić to samo ... :?

Dziękuję André za link dotyczący VENMAR. 8)
Czy jest to powszechny produkt w Kanadzie, a jeśli tak, to jaka jest cena rośliny?

We Francji ten rodzaj produktu pozostaje poufny, dostępny tylko na zamówienie za 900 € TTC MINI HBH DFR do centrali (bez kanałów i akcesoriów) oraz produkty wysokiej jakości, takie jak te oferowane przez HELIOS i jego KWL to ponad 1500 € z podatkiem (o ile mi wiadomo).

Już dawno bym to zamontował gdyby cena była bardziej rozsądna... Skrzynka blaszana z wymiennikiem i wentylacją na więcej niż kocioł gazowy z całym wyposażeniem, elektroniką, wymiennikami, cyrkulatorami... To poważnie wygląda na oszustwo!
: Evil:
Uważam, że 600 € TTC stanowi pułap dla tego typu produktu, biorąc pod uwagę zawartość i technologię... 300 € to wygodna cena, a 200 € powinno być pierwszą ceną za tego typu produkt.
0 x
Chazelle
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/09/07, 19:31




przez Chazelle » 02/01/08, 20:01

BPVAL powiedział:

Cóż, nie wkładaj wszystkiego do tego samego naczynia
Do każdego rodzaju gleby
Przy każdym typie konstrukcji (ilość poziomów)
Przy każdym % nachylenia terenu
JEGO ROZWIĄZANIE

W niektórych przypadkach żelbet będzie niezbędny, podobnie jak ściany oporowe.

Witam wszystkich

jest wiele terenów, na których nie można budować, ale są miejsca, gdzie ludzie nadal uparcie budują na nich.

dla niektórych beton jest „magicznym” materiałem, gdy nie jest. Nic nie wymyśliliśmy.


Czy mógłbyś mi to wyjaśnić prościej?
vmi i jego tryb zwiększania ciśnienia.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
PEF
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 02/10/07, 00:48




przez PEF » 03/01/08, 00:53

Citro napisał:Już dawno bym to zamontował gdyby cena była bardziej rozsądna... Skrzynka blaszana z wymiennikiem i wentylacją na więcej niż kocioł gazowy z całym wyposażeniem, elektroniką, wymiennikami, cyrkulatorami... To poważnie wygląda na oszustwo!


Boh.... Na pewno jest sposób na zbudowanie go samemu, sam w sobie nie jest zbyt skomplikowany....
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 03/01/08, 10:45

chazel napisała:
jest wiele terenów, na których nie można budować, ale są miejsca, gdzie ludzie nadal uparcie budują na nich.

dla niektórych beton jest „magicznym” materiałem, gdy nie jest. Nic nie wymyśliliśmy.




Biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny gruntów, to całkiem normalne...
Właściwie niczego nie wynaleźliśmy, beton był doskonale opanowany ponad 2000 lat temu przez Rzymian, a nawet Egipcjan... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/01/08, 22:26

PEF napisał:
Citro napisał:Już dawno bym to zamontował gdyby cena była bardziej rozsądna... Skrzynka blaszana z wymiennikiem i wentylacją na więcej niż kocioł gazowy z całym wyposażeniem, elektroniką, wymiennikami, cyrkulatorami... To poważnie wygląda na oszustwo!


Boh.... Na pewno jest sposób na zbudowanie go samemu, sam w sobie nie jest zbyt skomplikowany....


Bin właściwie „sercem” systemu jest krzyżowy wymiennik ciepła...
Dość specyficzna część przemysłowa, w której przeważają materiały (polietylen, aluminium itp.) i jakość wykonania (optymalizacja przepływów, mieszanie, kontrola hałasu itp.).

Reszta, przyznaję, nie jest zbyt skomplikowana do osiągnięcia.

Spotkałem na targach wynalazców wynalazcę systemu, który sprawiał, że powietrze napływało i odpływało na 2 wymiennikach w cyklach kilkusekundowych. co 2-3 sekundy rolety były odwracane, a napływające powietrze miało odzyskiwać kalorie (a być może także zanieczyszczenia) na wymienniku, który właśnie został wymieciony przez wywiewane powietrze.
Za każdym razem, gdy klapy są odwrócone, jeden wymiennik „przejmuje” kalorie wywiewanego powietrza, a drugi „upuszcza” w kontakcie z powietrzem nawiewanym…
„Wymienniki” użyte przez „wynalazcę” zostały wykonane z monolitów o strukturze plastra miodu odzyskanych z katalizatorów samochodowych. :zaszokować:
albo wykonane z bardzo drobnej siatki ze stali nierdzewnej nałożonej na kilka (wielu) warstw...

O ile wykonanie prototypu i jego funkcjonowanie wydało mi się godne uwagi, o tyle koncepcja uważam za „dyskusyjną”.
Miał przynajmniej tę zaletę, że rozwinął moje myślenie…
:?
0 x
xavier
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/12/04, 09:17

WENTYLUJ/OSUSZAJ




przez xavier » 09/11/08, 19:06

Bonjour à tous
widocznie okazuje się, że odnowa powietrza jest niezbędna........i że wilgoć jest źródłem niekomfortu.......i że jest tyle domów zbudowanych inaczej, ile jest możliwych rozwiązań i że musimy spróbować znaleźć przyczyny tej wilgoci.....

Wydaje mi się zatem, że pierwszym odruchem jest zainwestowanie w higrometr do wizualizacji problemów z wilgotnością.... zakres komfortu najwyraźniej mieści się między 40 a 50%

Wydaje mi się, że wentylacja 1/4 godziny dziennie jest interesująca dla oddechu świeżego powietrza, ale osuszanie jest lekkie

VMC z podwójnym przepływem wydaje się rozwiązywać wszystkie problemy, ale na rynku jest jednostka osuszająca, która wydaje mi się znacznie wydajniejsza....nawet
Co myślisz ???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 09/11/08, 20:03

Bonjour à tous

Do wad, mam kilka pytań:

-> jak działa króciec wyciągowy wrażliwy na wilgoć? We wszystkich miejscach działa mniej więcej „magicznie” z przewodem, który zwija się pod wpływem wilgoci. Czy to zjawisko chemiczne ???? Nie ma pilotowania elektronicznego / elektrycznego?


Nie mogłem znaleźć artykułu, ale z tego co zrozumiałem są między innymi tworzywa sztuczne, które bardzo reagują na ilość wody, pary w otaczającym środowisku. W zależności od tej wilgotności mniej lub bardziej odkształcają się wymiarowo. Badając kształt części regulującej przepływ powietrza, możemy na przykład wykorzystać wydłużenie części (która nie jest duża) do odkształcenia częściowego zablokowania przepływu powietrza.
Dobrze zbadany kształt wzmacnia wynik uszczelnienia.

Zwykle te odkształcenia wilgoci są wadą, która zmienia wymiary precyzyjnie obrobionych części z tworzyw sztucznych. Kiedy więc kupujemy plastik, w jego właściwościach mechanicznych odnajdujemy również ten parametr wilgotności i deformacji. Tutaj ustawienie domyślne jest używane jako zaleta, jest proste, bez mechaniki, bez elektroniki itp.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/11/08, 21:21

chazel napisała:Czy mógłbyś mi to łatwiej wytłumaczyć.
vmi i jego tryb zwiększania ciśnienia.

dziękuję

Możesz przeczytać tutaj kilka wyjaśnień.
0 x
Chazelle
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/09/07, 19:31




przez Chazelle » 14/11/08, 19:19

dziękuję citro za wyjaśnienia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 14/11/08, 22:40

To nie do końca temat, ale zleciłem wykonanie wyceny VMC z podwójnym przepływem do mojej chaty o powierzchni mieszkalnej około 75 m2 z niedokończonym poddaszem (miejsce na instalację).
Twoje komentarze są mile widziane. : Mrgreen: Oprócz tego, że pytasz tak drogo, podając tak mało szczegółów. . . .:zaszokować:

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 207