Przeciw mszycom: biedronki to nasi przyjaciele!

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 16/07/07, 10:59

Niebezpieczne, nie wiem, ale wywrotowe, z pewnością! :zmarszczyć brwi:

Ale co robi Stasi, eee… policja przepraszam…


: Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/07/07, 11:07

lydie.cheval napisała:Innym sposobem na pozbycie się mszyc jest obornik pokrzywy.



Zgadza się, w rzeczywistości można również użyć wywaru na bazie orzechów mydlanych, ale rezultaty są dość zmienne (szczególnie skuteczność w czasie) w zależności od rodzaju „dzieci”.

W rzeczywistości saponina jest naturalnym środkiem przeciwpasożytniczym (dlatego zawierają ją orzechy)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/07/07, 11:09

SixK napisał: Zadałem sobie pytanie, czy nie zacząć hodować mszyc! :)


A dlaczego nie w sprzedaży/darowiźnie larw biedronki? :)

Jeśli wyślemy pocztą, zawieziemy Cię około dziesiątej :) :)
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 16/07/07, 13:37

Zostanie ono wysłane pocztą, ale najlepiej tuż po złożeniu jaj... Do wyklucia się jaj mija wtedy 5 dni...
Nie mam jednak zamiaru konkurować z firmami, których praca jest taka... Najprostsze to polowanie na biedronki, a poza tym to dobry pretekst, żeby wyjść, zwłaszcza z dziećmi! :)
Biedronki można spotkać wszędzie. Nie zawsze łatwo jest znaleźć, trzeba mieć oko i wybrać odpowiednie miejsce do szukania. :)

No już, już przy tym, dam wam zdjęcie mojej larwy biedronki w stadium 3 i 4, właściwie...

Obraz

Obraz


SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 19/12/07, 23:49

Bardzo skuteczny, rozpylanie rozcieńczonej kawy. Dzięki temu zniknie wiele pasożytów.

A wytłoki u nasady rośliny to doskonały nawóz...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 20/12/07, 09:18

Tylko jedno: unikajcie kupowania biedronek z hodowli przemysłowej!!!

Być może zauważyłeś, że istnieje cała masa biedronek o kolorach, których wcześniej nie widzieliśmy? Biedronki te pochodzą z gospodarstw rolnych i zastępują nasze rodzime biedronki.
Jako dowód: pracowałem na wieży telekomunikacyjnej i sprawdzałem mocowania kabli. W czarnych plastikowych klockach znalazła schronienie cała gromada biedronek. Były czarne w żółte kropki, brązowe w czarne kropki, czarne w czerwone kropki...
Ale ani jednego pomarańczowo-czerwonego z czarnymi kropkami. Choć to wciąż kolor biedronek z naszego dzieciństwa!
Kilka dni później usłyszałem w radiu reportaż, który potwierdził moje obawy!

Więc biedronki tak, ale od nas!!!
Ostatnio edytowane przez Gregconstruct 21 / 12 / 07, 08: 18, 1 edytowany raz.
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/12/07, 21:49

Tak, to prawda

Ostatnio zauważyłem sporo zmian w tych małych bestiach
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 21/12/07, 08:34

Biedronki nie są jedynymi ofiarami tego typu rzeczy!

Mnóstwo owadów, zwierząt i roślin jest dosłownie zjadanych przez egzotyczne gatunki!

Słyszałem też o efekcie kuli śnieżnej. Na przykład na wyspie Reunion, jeśli dobrze pamiętam, las porasta szczególnie inwazyjny rodzaj liany. Próbowali różnych sposobów, aby zatamować problem, ale często okazywały się one gorsze od choroby!

Tak więc, jeśli chodzi o rośliny ozdobne, stawy i małe zwierzęta, bądź bardzo, bardzo ostrożny przy tym, co kupujesz!!!
Nie ma potrzeby, aby rośliny z drugiej półkuli miały piękny ogród, ani ropucha bycza w stawie,...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139