Konferencja prasowa doping wody w Vitry-sur-Orne

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 29/06/07, 14:20

Christophe napisał:
bham napisał:Nicolas będzie już wiedział o co chodzi, gdyż jeden z jego bliskich został właśnie powołany do kierownictwa DST : Chichot:


Uh, przypominam, że nie jestem już we FRANCJI, więc to wszystko Dgse kto teraz zajmuje się moją sprawą plus DST... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Pisząc: „Nicolas będzie już wiedział, o co w tym wszystkim chodzi”, nie mówiłem o tobie, ale o doświadczeniu Moselle w Vitry sur Orne
Christophe napisał:Gdyby nie pomysł powołania, szczerze mówiąc pkoi nie ale...powiedzieć co dokładnie?

Cóż, w tym cały problem. Jeśli jesteś zmotywowany i w to wierzysz, zawsze znajdziesz, co masz do powiedzenia, zawsze znajdziesz właściwe argumenty.
Nicolas jest człowiekiem dialogu (z lekką tendencją do monologu, ale cóż....) potrafi słuchać i pomimo swojej inwestytury pozostaje „przystępny”. Co więc powiedzieć? że Francja i polityka ochrony środowiska Sarko mają szansę wyróżnić się poprzez radykalne ograniczenie emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych pochodzących z transportu miejskiego i drogowego; że poczyniono pozytywne doświadczenia i że dobrze byłoby opracować tego rodzaju zgromadzenie, na razie empiryczne, ale które wymaga jedynie większej realizacji; że doprowadzi to do utraty dochodów podatkowych w zakresie TIPP, ale jest to nieuniknione, ponieważ paliwa staną się droższe i rzadsze; że jest to rozwiązanie, które ma tę zaletę, że można je natychmiast zastosować, bez większych kosztów badań i rozwoju; że jest to kolejny rynek, który się otwiera i który jest potencjalnym źródłem miejsc pracy.
Oto kilka pomysłów, Christophe, czy to wystarczy, czy musimy się jeszcze bardziej rozwinąć? : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 29/06/07, 14:37

bham napisał:Pisząc: „Nicolas będzie już wiedział, o co w tym wszystkim chodzi”, nie mówiłem o tobie, ale o doświadczeniu Moselle w Vitry sur Orne


Uh 1) To było humorystyczne moje zdanie na temat DGSE/DST... i 2) Nie jestem pewien, czy doświadczenia Vitry'ego wróciły do ​​Sarko... cóż, na razie. Tak czy inaczej, jest to odosobniony przypadek... poczekajmy, aż 10 ratuszów pójdzie w ich ślady.

W pewnym momencie Pałac Elizejski przekazał econologie.com (ponieważ nie patrzę już na tego rodzaju statystyki) tak dobrze…


Christophe napisał:Oto kilka pomysłów, Christophe, czy to wystarczy, czy musimy się jeszcze bardziej rozwinąć? : Lol:


Wszystkie te pomysły już omówiliśmy. Co więcej, ten bardzo dobry artykuł dobrze je podsumowuje: Obraz

Chciałem głównie powiedzieć: powiedzieć, żeby co zrobić...Gdyby „oni” chcieli opracować wtrysk wody, już dawno by to zrobili… a potem, biorąc pod uwagę wsparcie, jakie mamy ze strony „ecolos”, por.: https://www.econologie.com/forums/pantone-ch ... t3788.html To mój bar!! : Evil:
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 08 / 09, 14: 33, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/07/07, 01:38

Nie wiem, czy link już istnieje, ale karadyzjak poinformował o tej wiadomości.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/07/07, 02:58

Halo
ps: jeśli chodzi o wyniki, C15 z 1993 r. pali o 36% mniej (8,25–5,28 l/100 km na trasie półmiejskiej) i emituje mniej dymu o 83%. Zobacz materiały prasowe


Jakieś wieści na temat wyników lub poprawy?
tymi pojazdami jeździ się na co dzień, to nie jest tak, że są to osoby indywidualne, a tak naprawdę od czasu do czasu 200km na próbę : Mrgreen:
Interesujące byłoby uzyskanie informacji zwrotnych na temat zużycia paliwa, zużycia oleju napędowego i wody.
W ich montażu znajduje się duża komora wstępna równa długości reaktora (zresztą zasada jest taka sama jak w Mercedesie a Michel)
Żeby wiedzieć czy nie przydarzyły im się rzeczy podobne do mojego diesla...
Oznacza to, że chcąc przepuścić wodę zanim reaktor nagrzeje się dostatecznie, reaktor pokrywa się warstwą czarnej izolacyjnej sadzy, co zmniejsza efektywność wymiany ciepła.

Aby zaradzić temu na dwa sposoby, albo pojechać górzystą drogą i wymusić na silniku maksymalną prędkość na autostradzie
(z dobrym wykrywaczem radarowym VALENTIN :D ) lub pozostawić silnik na miesiąc lub dłużej, po ponownym uruchomieniu z reaktora ze stali nierdzewnej zacznie wydobywać się sadza.
Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie podawania mu wody, gdy jest mu zimno...


André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 15/12/07, 08:31

Na Quanthomme zaprezentowano dwa osiągnięcia Alexa:

Słynny obecnie C15 de Vitry: http://quanthomme.free.fr/qhsuite/aut36C15Vitry.htm
i skoczek Rady Generalnej Moselle:
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/cam5j ... oselle.htm
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89