Wyprodukowano 20 kg CO2 na 8.5 kg zużytego oleju napędowego?!?!?!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/11/07, 14:55

Christophe napisał:
jean63 napisał:Christophe: porównanie różnych paliw, jestem zainteresowany... dziękuję.


Cóż, na poziomie czystego spalania można to zrobić bardzo dobrze za pomocą równań spalania: https://www.econologie.com/equation-de-c ... s-638.html

Po prostu znajdź średni atom węgla „n” dla LPG…

Zaletą LPG jest to, że jeśli nie jest używany w samochodach to jest spalany w pochodniach rafineryjnych!! Więc dobrze jest używać go na światowym poziomie CO2... rafineria musi być jeszcze zaprojektowana do produkcji LPG... co nie dotyczy wszystkich rafinerii...


Zaletą LPG jest to, że jeżeli nie jest on stosowany w samochodach to spalany jest w pochodniach rafineryjnych!! ... to właśnie mówiłem od początku i wyrzucił mnie w tym temacie zwłaszcza Bucheron, który wyjaśnił, że diesel emituje mniej CO2, na wydechu OK, ale OGÓLNIE; czy dla planety liczy się świat, bo dla WSZYSTKICH PRODUKTÓW, stąd bardzo dobry pomysł wskazania indeksu CO2 i zgodnie z nim OPODATKOWANIA, co ograniczy jabłka Pink Lady z Australii...etc chociaż przewożone kontenerowcem, „Koszt CO2” w stosunku do jabłka musi być niski. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomidorów przywożonych ciężarówkami z południa Hiszpanii.

W przypadku LPG i dopóki jest ropa, nie będę czuł się winny, że emituje więcej CO2 niż diesle (bo musi być odwrotnie) a przecież jak znajdę posty na ten temat!!!!!...a nawet mniej, ponieważ nie emituje cząstek stałych. Co się dzieje z naszym przyjacielem Drwalem, zagubionym w lesie? Chciałbym wznowić obliczenia porównawcze ze wszystkimi danymi. Muszę to mieć gdzieś w samochodzie, będę musiał poszukać przy porządkach.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 08/11/07, 15:52

No wiesz...Bucheron jest elastyczny jak dwustuletni dąb...

Dobra wiadomość: wkrótce wróci : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 08/11/07, 23:09

W rzeczywistości jazda na LPG oznacza recykling odpadów rafinacyjnych. Jednak odzysk odpadów = ekologiczny, prawda?
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/11/07, 23:24

Były oceaniczny napisał:W rzeczywistości jazda na LPG oznacza recykling odpadów rafinacyjnych. Jednak odzysk odpadów = ekologiczny, prawda?

mi to odpowiada, ale czekam na inne rozwiązanie dla następnego trenera; jeśli chcę mieć tyle miejsca i komfortu co w R25 to nie znajdę pojazdu tej wielkości korzystającego z bonusu rekompensującego dodatkowy koszt instalacji LPG, bo emisja CO2 nie przekraczać 120 g/km (tak mi się wydaje), co ogranicza dostęp do LPG jedynie małym Peugeotom 107 w stylu (jak widać rozmiar...... to wygląda jak auta bez prawa jazdy, do bagażnika wkłada się pudełko po butach i butelka wina... na trasę!!) i dla autonomii, ze zbiornikiem wielkości koła zapasowego nie trzeba jechać zbyt daleko!!! Powiedziałbym, że maksymalnie 300 km.
Myślę, że udało im się wyeliminować średnie i duże sedany z LPG. Obawiam się, że cała ta dość gęsta sieć pomp LPG zwłaszcza na autostradach za jakiś czas nie będzie już do niczego przydatna (zadam pytanie na stacji Shell, gdzie za jej pomocą sprawdzam dzienne obroty LPG ).

Poza tym od jakiegoś czasu NIGDY nie widziałem pojazdu przy dystrybutorach LPG, to musi być znak. Byli użytkownicy LPG przeszli na olej napędowy HDi/Cdi: większa autonomia i mniej ograniczeń w tankowaniu (stacja samoobsługowa z kartą kredytową w nocy, co nie ma miejsca w przypadku LPG).

...Rolka czyszcząca => http://www.antargaz.fr/part_carburant_gpl.html

We Francji jest ponad 1800 stacji LPG => http://stations.gpl.online.fr/appli/index.php

Istnieją nawet nowe stacje otwarte w 2007 roku => http://stations.gpl.online.fr/appli/ind ... pe=Nouveau

..i świetna grafika (nie sądzę, że istnieje taka strona poświęcona benzynie lub olejowi napędowemu => http://stations.gpl.online.fr/appli/ind ... ndicateurs

Cóż, naprawdę odszedłem od tematu, powinienem otworzyć nowy temat GPL, aby ożywić debatę..... : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 201