Badanie cyklu zapłonu żarówek LED lub świetlówek kompaktowych

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/12/06, 16:43

Zawsze! Otrzymałem przekaźnik czasowy! Będę informować na bieżąco o budowie! :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/12/06, 17:27

Cóż, właśnie wykonałem pierwsze połączenie z 1 punktową lampą sufitową z 3 GU10 (1 fluo, 1 led i 1 halo), aby przetestować działanie.

Działa bez zarzutu, okresy można regulować niezależnie i dość precyzyjnie.... Naprawdę dobry produkt! Dziękujemy Boulon za polecenie nam tego!

Do „prawdziwych” testów, biorąc pod uwagę zbliżające się wakacje, myślę raczej, aby rozpocząć je na początku 2007 roku…

Ponadto konieczne byłoby uzgodnienie wybranych temp... tak, aby były one w miarę reprezentatywne dla rzeczywistości... 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 19/12/06, 21:37

Oh !!! Mistrz otrzymał Cenny Obraz
Obraz
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 19/12/06, 23:04

delnoram napisał:Oh !!! Mistrz otrzymał Cenny Obraz
Obraz


Obraz
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 05/04/07, 16:16

Witam,

Cóż, byłbym bardzo zainteresowany uzyskaniem wyników uzupełniających wyniki Delnorama... : Lol:
Pęcherzyki nie rozproszyły się? :D

Dziękujemy za przetestowanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3

Kompaktowa lampa ekologiczna




przez Lietseu » 10/04/07, 15:43

Nie mam doświadczenia (przeszkolenia) z delnoramem, ale jedno jest pewne z moich doświadczeń jako użytkownika lambdy, wychodzi na to, że lampy tego typu, które są za tanie, są najgorsze (ikea, lampa chińska), najlepsze z moich testy osobiste to Philips (sl25) w idealnym zapłonie przez 24 godziny na dobę przez 00 lata! bez demontażu (bardzo ciężki stary model!, niezbyt kompaktowy, a także nowe) nie ma zdjęcia!

odnośnie lamp, które muszą się często włączać i wyłączać, czujnik przejścia w ciemnym przedpokoju mieszkania, 3 dzieci w wieku 8,10,12 lat zapominających wyłączyć 350W, sprawa rozwiązana dzięki PIR, aureole mają też bardzo długą żywotność (2 lata)
Tak poza tym,
Poszukuję także czujników PIR nowej generacji wykrywających tzw OBECNOŚĆ i przejście prowadzące na sufit, za rozsądną cenę, proszę mi powiedzieć (czy możemy rozsądnie zrobić to sami?)
Posiadam cały dom (remont) do wyposażenia...


DZIĘKUJĘ! :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 31/10/07, 13:02

Pozdrawiam wszystkich

Czy możemy w tym temacie omówić „wybór najlepszej możliwej świetlówki kompaktowej do częstego uruchamiania/zatrzymywania”?

A może jest lepszy temat niż ten? (Jeśli tak, proszę o link)

Mnie również zasmuca fakt, że zainstalowałem w domu świetlówki kompaktowe i zaobserwowałem dwie rzeczy:
    Osiągnięcie maksymalnego strumienia świetlnego zajmuje trochę czasu
    Umieszczanie ich w pomieszczeniach, przez które przechodzi się tylko szybko, znacznie skraca ich żywotność.
Dlatego szukam lepszych lamp, a te, które mam, przeznaczam do innych pomieszczeń.

Wydaje się, że zakład Dulux EL firmy Osram jest dobrym kandydatem, ale szukam wszystkich możliwych alternatyw:
http://www.osram.fr/downloads/catalogue/200408311024450.facility.pdf
Philipsa?

Być może mógłbyś powtórzyć test, stosując bardziej realistyczny czas trwania? Oczywiście, okres pomiędzy 2 zapłonami nie może zająć kilku godzin, test byłby zbyt długi, ale można wydłużyć czas zapłonu (na przykład 30 s?), aby sprawdzić, czy to ma wpływ.


Zgadzam się. Mógłbym Ci pomóc podając wartości z własnego doświadczenia lub pytając kolegów (pracuję w oświetleniu). Daj mi znak delnorma.[/list]
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 31/10/07, 13:35

innuend0 napisała:Wydaje się, że zakład Dulux EL firmy Osram jest dobrym kandydatem, ale szukam wszystkich możliwych alternatyw:
http://www.osram.fr/downloads/catalogue/200408311024450.facility.pdf
Philipsa?


Megaman opracował technologię Ingenium wraz z Phillipsem... patenty są powszechne, ale nie wiem, pkoi Phillips nie używa tego terminu... w każdym razie znajdziemy 15 000h i niewrażliwość na ON/OFF... To jest zbyt sporo zbiegu okoliczności, prawda?

Technologia ta gwarantuje 600 000 cykli włączenia/wyłączenia...innymi słowy: są niewrażliwe na włączenie/wyłączenie (żarówka nie wytrzymuje 600 000 cykli)....

Obraz

Żarówki LED gospodarczych i
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 31/10/07, 13:59

Czy chciałbyś, aby Dulux umożliwiał zasilanie prądem stałym?
Pod jakim napięciem?

Bo jeśli ten sam model może pracować w napięciu 230V AC i 12V DC za cenę konwencjonalnej żarówki, to philipsowi mówię brawo!
0 x
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 31/10/07, 21:48

Technologia ta gwarantuje 600 000 cykli włączenia/wyłączenia...innymi słowy: są niewrażliwe na włączenie/wyłączenie (żarówka nie wytrzymuje 600 000 cykli)....


Jest to wręcz obowiązek, gdyż ich żywotność jest co najmniej 6 razy dłuższa; dlatego lepiej, żeby miały dużą liczbę cykli włącz/wyłącz... Rozumiem jednak, że chcesz podkreślić fakt, że Megamany są „zapowiadane” z większym oporem niż ich konkurenci. Ale 600.000 XNUMX to dużo za to wszystko...?


Podsumowując mój osobisty pogląd na temat LBC:
Kiedy widzimy różne wady tych lamp, stwierdzamy, że uważamy ludzi za idiotów w:
* sprzedaż im świetlówek z niższej półki (90% świetlówek kompaktowych, które ludzie kupują)
* Organizując duże ogólnokrajowe kampanie na rzecz zakupu tych lamp (ademe, producenci, grenelle, państwo francuskie itp.)


A dokładniej, czy ktoś z Was kiedykolwiek osobiście kupował świetlówki kompaktowe, które nie wymagają odczuwalnego/niepokojącego opóźnienia do osiągnięcia maksymalnego strumienia świetlnego?

Mój następny będzie z najwyższej półki, jeszcze nie wiem który, chyba najlepsze modele Philipsa czy Osrama...


Czy chciałbyś, aby Dulux umożliwiał zasilanie prądem stałym?
Pod jakim napięciem?


Brak pomysłu. Ale… czy myślisz o użyciu ich w połączeniu z panelami słonecznymi? Jeśli tak, to jaka powierzchnia paneli jest wymagana do ekskluzywnego oświetlenia w średniej wielkości pomieszczeniu?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 9