Otarcia - badanie rynku

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
otarcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/07, 20:28

Otarcia - badanie rynku




przez otarcie » 15/09/07, 08:54

Witam,

Jesteśmy młodym start-upem i potrzebowalibyśmy jak największej porady, aby stworzyć nasz projekt!

Jeśli masz kilka minut (około 5!). Poświęcenie nam wypełnienia naszego małego formularza badania rynku byłoby dla nas świetną usługą. Możesz go pobrać z strona cette.

Jeśli chcesz nam bardziej pomóc, możesz wysłać ten formularz do znajomych.

Dzięki,

Renald
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 15/09/07, 09:03

1) Myślę, że miałbyś więcej odpowiedzi, gdybyś zautomatyzował ankietę, a ponadto nie każdy ma Word ... (na przykład ja)

2) Zastanawiam się, czy nie masz małego błędu na tej stronie:
http://www.eco-energie.ch/content/blogcategory/30/40/ ale mogę się mylić.


Standardowa moc szczytowa

dla fotowoltaiki 1 m 2: 110 do 140 Wp


Jest ok, ale ...

Roczna produkcja

dla fotowoltaiki 1 m2: od 90 do 125 kWh


Wydaje mi się to raczej mało (na poziomie panelu, który słyszę), co oznacza mniej więcej 1/10 czasu przy szczytowym obciążeniu, ale PV powstaje również, gdy nie ma słońca.

Na przykład moc 1 m2 słonecznego panelu termicznego rocznie w Alzacji, a więc niedaleko Szwajcarii, wynosi 1000 kWh rocznie. Jednak w przypadku ciepła wymaga bezpośredniego promieniowania, aby uzyskać moc w przeciwieństwie do PV ...

Zobacz: https://www.econologie.com/carte-de-fran ... -3137.html

3) W przeciwnym razie uwielbiam twoją ankietę (szczególnie odpowiedź c)):

„Liberal Ecology” - czy te dwie aspiracje są zgodne?
- tak
- nie
- tylko w okresie wyborczym


Ekologia liberalna = ekonologia w sensie ogólnym, prawda?
0 x
otarcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/07, 20:28




przez otarcie » 16/09/07, 18:51

Dziękuję Christophe za tę szczegółową odpowiedź.

Pomyśleliśmy, że dla formatu badania rynku formularz online wykluczy wszystkich tych, którzy nie czują się komfortowo z „narzędziem internetowym”… i to jest znaczna część populacji! Z drugiej strony nie trzeba mieć Worda do czytania .doc, używam Writera z OpenOffice.org.

Jeśli chodzi o roczną produkcję czujników fotowoltaicznych ... muszę wrócić do tego biznesu :?

I do ankiety ... : Lol: Jestem bardzo dumny z udzielonych odpowiedzi. To powiedziawszy ... pomimo kilku osób, które odpowiedziały, wydaje się, że nie jestem osamotniony w myśleniu, że dla partii liberalnych (mówię o Szwajcarii) ekologia jest tylko "problemem" wyborczym!

Cóż, byłoby wiele do powiedzenia na ten temat ... może wkrótce artykuł.

Renald
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/09/07, 13:01

Przepraszam, myślę, że teledysk pozostanie jeszcze przez kilka lat ograniczony do używania „tam, gdzie jest zbyt drogie, aby przynieść kabel”, jak stacja pomiarowa pośrodku wsi, schronisko górskie itp.

jeśli dobrze rozumiem twoje liczby:

8000 euro inwestycji na produkcję (co najwyżej)
0,65 x 125 KWH, tj. 81,25 euro rocznie.

z 2,4 m² paneli termicznych (maksymalnie 6000 euro, 2500 euro, gdy jesteś złotą rączką), możemy mieć nadzieję, że przygotujemy ciepłą wodę
albo zaoszczędź dobry tysiąc KWh, stawkę nocną lub 300 euro rocznie.

czyli 4 razy mniej energii za 1,33 do 3 razy więcej niż cena.

czy się mylę?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
otarcie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/09/07, 20:28




przez otarcie » 15/10/07, 19:17

Witam ponownie w Tutti,

Tutaj w końcu miałem dłuższy weekend, mogłem sprawdzić kilka liczb ... Wszystko jest zgodne z podanymi przez nas wartościami mały kalkulator, ... sprawdziliśmy dane wystarczająco długo przed umieszczeniem tych rzeczy w Internecie ... ale szybko pojawił się błąd, więc wciąż miałem kilka zimnych potów!

W przeciwnym razie nie powinieneś mieszać wszystkiego. Energia słoneczna jest wyraźnie bardziej opłacalna et finansowo rzecz biorąc. Ale spróbuj obsługiwać telewizor z ciepłą wodą : Lol:
Renald
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/10/07, 20:24

w rzeczywistości musimy postrzegać zużycie energii przez jednostkę (gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo) w sposób globalny.

Celem gry jest wygenerowanie maksymalnej ilości energii na miejscu, aby ograniczyć rachunki za energię jądrową, ropę itp. do maksimum.

nie ma globalnego rozwiązania, ale można połączyć na przykład z małą turbiną wiatrową: małe strumienie tworzą duże rzeki

co też myślę w obecnym stanie technikijest to, że interesujące jest obniżenie rachunku emisji dwutlenku węgla w instalacjach stacjonarnych, aby jak najdłużej zachować rezerwy ropy naftowej do zastosowań mobilnych (wow, czuję, że zostanę stworzony : Evil: : Evil: : Evil: tam! )
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149