Naturalne środki przeciw wszom: lawenda?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 06/09/07, 11:57

Witam,

Potwierdzam skuteczność octu do płukania włosów. Następnie należy dobrze rozczesać bardzo ciasnym grzebieniem, aby wyeliminować gnidy poprzez ich odhaczenie.
Moje dzieci pierwszy raz złapały wszy na wakacjach, może na miejskim basenie lub w wypożyczalni. Próbowaliśmy produkty z supermarketu, potem te z apteki, bez skutku, przez 3 tygodnie.
Było ich tylko kilka, ale nie mogliśmy się ich pozbyć. Zmienialiśmy i pierzeliśmy prześcieradła, poduszki, kołdry itp. Codziennie lub prawie codziennie.
Z drugiej strony, wycięcie GI ułatwia wykrycie niechcianych dzieci, które ulokowały się za uszami i ogólnie nad szyją.
Jedynym sposobem na pozbycie się wszy był ocet (w tym przypadku cydr), ponieważ wszy przyzwyczajają się do produktów, które mają je eliminować.
Na samą myśl o tym jestem zły...
Według znajomej, której córki miały skłonność do wszy, lawenda rzeczywiście jest środkiem odstraszającym.
0 x
gadanina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/07, 17:09




przez gadanina » 06/09/07, 13:17

Cóż, nie będę też życzyć mu wszy
ciąg dalszy nastąpi
ocet dlaczego nie, ale tylko do spłukania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 07/09/07, 10:02

Ocet do płukania, ale jako środek odstraszający, aby nie złapać ich w sprzyjającym sezonie.
Produkty dostępne w aptekach są bardzo skuteczne. Jeśli wszy nie ustąpią, to dlatego, że wróciły z innego miejsca... sprawdź pościel itp. Dziewczyny, z którymi nie widujemy się codziennie zbyt długo, te, które wracają z obozu, do których idziemy powiedzieć Witam...

21-dniowy cykl dla jednego pokolenia wszy, od powolnego do nieskończonego rozmnażania.

Pracowałam jako asystentka zdrowotna na lipcowym obozie letnim, gdzie wiosną wiosną plaże zostały zanieczyszczone wyciekiem ropy. To było wyczerpujące...
Alergie na skutek kontaktu z piaskiem, a szczególnie sezon na wszy…
Miałem pod ręką tylko słynny proszek „Marie Rose” i był to sport z dziećmi, a tym bardziej weekendowe rozmowy z niektórymi rodzicami na rozmowach psychologicznych.
Wieczorem, gdy pozostałe dzieci pójdą spać, umyj im włosy, wysusz je; przykrycie dużym ochronnym workiem na śmieci, przebitym tak, aby mogła przez niego przejść głowa.
Proszek dokładnie wymieszać z włosami, tak aby nakładać go wyłącznie na włosy i nie powodować ich latania; Poprosiłem dzieciaka, aby zamknął oczy i zakrył nos. Następnie szybko i ostrożnie załóż czepek kąpielowy, aby wszystko zatrzymać na noc (dodatkowo czapka wełniana lub szalik, aby nie zabrudzić łóżka) aż do rana. Wszystko po to, aby uniknąć wyśmiewania ze strony innych.
Rano, gdy inni jedli śniadanie, ponowne mycie i odwszawianie; przeczesując włosy delikatnym grzebieniem, aby usunąć gnidy.
Leczenie mało skuteczne, gdyż czasami konieczne było rozpoczęcie tych zabiegów od nowa, 3 razy.
Ale kiedy masz 6 dzieci do zrobienia tego samego wieczoru!!! : Evil: : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 07/09/07, 10:26

Tak, gegyx, więc unikaj tego i unikaj konieczności płukania włosów octem jabłkowym, a tym samym przed wyleczeniem, ZAPOBIEGAWCZY:
ocet lawendowy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84