Obsługa Wi-Fi Mikroinwerter

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Obsługa Wi-Fi Mikroinwerter




przez Bricolo07 » 23/04/24, 20:37

Witam,
Posiadam 4 używane panele słoneczne o mocy 200 W, sprzed 10 lat, które zapewniają w przybliżeniu ponad 120 W przy 38 V. Chciałbym kupić falownik mirco o mocy około 600 do 800 w.
Myślę, że znalazłem ENVERTECH EVT800 Wifi-b, który spełnia moje kryteria (moc, cena, kompatybilność z Wi-Fi i vfr2019)
Ale mam kilka pytań:
- Czy konieczne jest połączenie z Internetem, aby śledzić produkcję? nie możemy połączyć się bezpośrednio z aplikacją za pomocą mikroinwertera?
- Czy trzeba dokonać jakichś ustawień? lub czy falownik MO Micro działa od razu po podłączeniu go do prądu stałego i prądu przemiennego do gniazdka domowego?
- Istnieje bramka komunikacyjna, czy oglądanie produkcji jest obowiązkowe?
Czytałem instrukcje obsługi, ale nie jest to dla mnie jasne, wiem, że w przypadku niektórych dużych marek, takich jak Enphase, użycie bramki jest obowiązkowe, ale jak to skonfigurować bez bramki?
Dziękuję za nakierowanie mnie na właściwy wybór i zaspokojenie mojej ciekawości, jak to działa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15025
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4391

Re: Działanie falownika Wifi Mirco




przez GuyGadeboisTheBack » 23/04/24, 20:51



ENVERTECH EVT800 Mikroinwerter Wifi-b na 2 panele słoneczne

Mikroinwerter marki Envertech doskonale nadaje się do współpracy ze stacją fotowoltaiczną wyposażoną w dwa panele fotowoltaiczne.

Zaprojektowany z myślą o solidności i trwałości, ten mikroinwerter Envertech jest objęty 15-letnią gwarancją.
Praktyczny i wydajny mikroinwerter nie wymaga instalacji bramki komunikacyjnej.
Dzięki temu mikroinwerterowi możesz łatwo monitorować produkcję swojej instalacji fotowoltaicznej za pomocą smartfona.
https://www.123elec.com/envertech-micro ... aires.html
1 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Działanie falownika Wifi Mirco




przez Bricolo07 » 23/04/24, 21:41

Tak, widziałem to na tej stronie, ale ponieważ znalazłem informacje tylko na tej stronie, a nie w instrukcji lub na oficjalnej stronie, zastanawiam się nad prawdziwością tych informacji. Nic więcej konkretnego na ten temat nie mogę znaleźć.
A jednocześnie, czy ta strona 123Elec.com jest wiarygodna?
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15025
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4391

Re: Działanie falownika Wifi Mirco




przez GuyGadeboisTheBack » 23/04/24, 22:35

Bricolo07 napisał:Tak, widziałem to na tej stronie, ale ponieważ znalazłem informacje tylko na tej stronie, a nie w instrukcji lub na oficjalnej stronie, zastanawiam się nad prawdziwością tych informacji. Nic więcej konkretnego na ten temat nie mogę znaleźć.
A jednocześnie, czy ta strona 123Elec.com jest wiarygodna?
dziękuję

Spróbuj się z nimi skontaktować i zadać im pytanie.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Działanie falownika Wifi Mirco




przez phil59 » 23/04/24, 23:31

Bricolo07 napisał:Witam,
Posiadam 4 używane panele słoneczne o mocy 200 W, sprzed 10 lat, dostarczają one w przybliżeniu więcej niż 120w w 38v. Chciałbym kupić falownik mirco o mocy około 600 do 800 w.


Skąd wiesz, że 120Wp? Myślę, że nadal mają ponad 150 Wc....

600 do 800W i jakie napięcie? 4 wpisy?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Działanie mikroinwertera Wi-Fi




przez Bricolo07 » 24/04/24, 07:58

Na długo zanim użyłem go do zasilania pompy ogrodowej 150 W - 12 V z regulatorem, a pojedynczy panel nie wystarczał
Potem jestem szeroki, niezależnie od tego, czy panel ma 100, czy 200 W, z tym mikroinwerterem działa. Istnieją dwa wejścia, które obsługują 400 W każde.
Chciałbym połączyć 2 panele równolegle na wejście, szeregowo to nie zadziała (38 x 2 > pojemność wejściowa 60 V)
dziękuję
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Działanie mikroinwertera Wi-Fi




przez Bricolo07 » 26/04/24, 10:54

Ok dzięki, śmiało zamówiłem, zobaczymy z materiałem w rękach
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Działanie mikroinwertera Wi-Fi




przez Bricolo07 » 03/05/24, 08:35

Witam,
alors ca y est j'ai reçu le matériel, pas de souci de ce coté là, joli matos, je pensais pas que c'était si lourd
Mais je me pose les mêmes questions et je cherche quelqu’un qui utilise ce matériel, pour rappel un Envertech EVT 800-b, car dans la région lyonnaise en ce moment il fait très gris pendant une semaine et je ne peux faire de test en conditions réelles, et comme le nom du post mes questions se portent sur la partie Wifi et logiciel :
- Pour activer le wifi interne du MO, faut il brancher que le AC ou le CC ou les deux ? à la maison j’ai brancher le AC et rien ne se détecte
- Ensuite hier, après avoir reçu le matériel, j’ai télécharger l’appli Enverview, j’ai commencé à créer un compte, à Renseigner plein de champs. Et quand je veux me reconnecter ca me dit que le mot de passe ne correspond pas à mon nom d’utilisateur. Et si je fais « mot de passe oublié », cela me demande de consulter l’admin Envertech.
- Autre soucis, quand je rentre mon SN, il me dit que le format n’est pas reconnu
- Dans le manuel, il demande de se connecter au reseau wifi mais on parle du réseau routeur maison ou de celui du MO
- Dans l’appli, je ne peux pas sélectionné de réseau wifi, quand j’appuie sur le champs nom de wifi, ca m’ouvre les paramètres wifi mais je ne peux rien écrire dedans

Voila, c’est assez particulier comme question, et surtout savoir si quelqu’un a eu les mêmes soucis
D’habitude je me débrouille assez bien en informatique mais là ce n’est pas très intuitif je trouve
Merci de votre temps
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Działanie mikroinwertera Wi-Fi




przez Forhorse » 03/05/24, 14:07

Ogólnie rzecz biorąc, MO są zasilane po stronie prądu stałego, więc potrzebne są do nich podłączone panele i musi być światło dzienne...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116