Zasilanie rezerwowe dla domu - generator KOHLER SDMO 6000HX

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Zasilanie rezerwowe dla domu - generator KOHLER SDMO 6000HX




przez Remundo » 07/08/23, 17:47

Witam Ekonologów

Na początku sierpnia zakończyłem projekt, który zaczynałem od jakiegoś czasu.

Ma to na celu zasilenie całego domu z jednofazowego generatora o mocy 6000 W. Sam ten dom jest zainstalowany trójfazowo.

Wybrany przeze mnie model to profesjonalna maszyna KOHLER-SDMO z silnikiem Hondy.

: Arrow: Chodzi o to, aby mieć rozwiązanie awaryjne zapewniające prawie taką samą usługę jak sieć EDF, a nie niepewny system, który daje 1500 W.

Pierwszy film przedstawia etapy przygotowania i uruchomienia



Drugi film skupia się na zaletach i wadach posiadania generatora jednofazowego nawet w przypadku trójfazowej instalacji domowej.



: Arrow: UWAGA: przedstawione czynności wymagają wiedzy technicznej z zakresu elektryczności i są potencjalnie niebezpieczne. Jeśli masz niewielkie doświadczenie lub słabo rozumiesz instalacje elektryczne, zalecam skontaktowanie się z osobą wykwalifikowaną w zakresie elektryki w celu przeanalizowania instalacji i pomocy przed jakąkolwiek interwencją.
1 x
Obraz
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Zasilanie awaryjne do domu - generator KOHLER SDMO 6000HX




przez SixK » 09/08/23, 16:11

Czy to silnik diesla czy silnik benzynowy?

Jeśli jest to silnik benzynowy, powinieneś być w stanie pracować na etanolu, aby obniżyć koszty wytwarzania. (być może już to robisz lub miałeś na myśli?)

Czy pod względem kosztów jest to interesujące w porównaniu do cen EDF?
1 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Zasilanie awaryjne do domu - generator KOHLER SDMO 6000HX




przez Remundo » 09/08/23, 17:30

jest to silnik benzynowy.

Nie próbowałem nakładać go na etanol, gaźnik nie jest do tego ustawiony.

Wciąż zadawałem sobie pytanie, 10 L etanolu dałoby około 20 kWh energii elektrycznej za 10 €

to 50 ct€/kWhelec, więc nie jest to zbyt interesujące, to 2 do 3 razy więcej niż cena sieci EDF.

Z drugiej strony w odosobnionym miejscu jest to opcja, ale raczej w połączeniu z PV. Paliwo pozostaje drogie.

Grupy Diesla działające na ropie mogą konkurować z siecią, ale nie to jest moim celem. Moim celem jest bardzo wygodne zasilanie awaryjne.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 182