Energia słoneczna i zatrudnienie?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
kep182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/07, 12:56

Energia słoneczna i zatrudnienie?




przez kep182 » 04/06/07, 13:06

bonjour,

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale!

Tutaj jestem obecnie w środowisku z licencjami z geografii, ale jestem dość rozczarowany tym szkoleniem, dlatego
Chciałbym zmienić kierunek i pracować w dziedzinie energii odnawialnej a dokładniej w energetyce słonecznej.

Liczę na to, że powiesz mi kroki, studia, ścieżkę do pracy w tym środowisku i istniejące możliwości pracy!

En vous remerciant!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 04/06/07, 13:45

Oto, co mogę Ci odpowiedzieć:

Aby móc montować termiczne panele fotowoltaiczne trzeba najpierw przejść podstawowe szkolenie ciepłowniczo-sanitarne, czyli CAP-BEP inżynier ciepłownik (i tak… to podstawa do posiadania prawa do ćwiczeń) albo później inżynier lub starszy technik i spróbować wpaść do solarnego BE (przy odrobinie szczęścia). Drugiego sposobu nie polecam, bo to ten, którym bezskutecznie próbowałem podążać...

Popyt na panele fotowoltaiczne może tylko wzrosnąć w przyszłości, ale pozostaje dość marginalny (w ujęciu procentowym obrotów) w porównaniu z systemami konwencjonalnymi (kocioł gazowo-olejowy...).

Większość firm oferujących montaż kolektorów słonecznych (poza oczywiście hurtowniami i fabrykami) korzysta z energii konwencjonalnej. Solar musi być dla nich swego rodzaju "bonusem"...
0 x
kep182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/07, 12:56




przez kep182 » 04/06/07, 18:05

bardzo dziękuję za szczegóły, ... niestety kolejna aberracja francuskiego systemu szkolnego!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/06/07, 18:09

w Belgii jest świetna praca dla ludzi takich jak ty: eko-doradca w gminie: czy nie jest to samo we Francji?
To powiedziawszy, jeśli masz ogólną kulturę, konwersację i dynamizm, praca w handlu jest dla ciebie otwarta.
Mimo to popraw swój kurs termodynamiki :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
kep182
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/07, 12:56




przez kep182 » 04/06/07, 18:33

hej poważnie strona, jestem zachwycony.
Zamierzam poznać te możliwości, szczególnie w obszarze komercyjnym, gdzie wyobrażam sobie procedury wycen, audytów itp. z firmami i osobami fizycznymi, które mają się rozwijać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: energia słoneczna a zatrudnienie?




przez lio74 » 04/06/07, 23:13

kep182 napisała:bonjour,

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale!

Tutaj jestem obecnie w środowisku z licencjami z geografii, ale jestem dość rozczarowany tym szkoleniem, dlatego
Chciałbym zmienić kierunek i pracować w dziedzinie energii odnawialnej a dokładniej w energetyce słonecznej.

Liczę na to, że powiesz mi kroki, studia, ścieżkę do pracy w tym środowisku i istniejące możliwości pracy!

En vous remerciant!


Salut à tous!
Minęło bardzo dużo czasu odkąd pisałem, ale jestem jak na razie!!! a tam... mała reakcja :D : Chichot:

z własnego doświadczenia, obecnie odbywam staż w branży solarnej… i raczej mam szczęście! jedną z ostatnich oddanych do użytku instalacji jest instalacja w Akwarium w La Rochelle 8) : Chichot:
co więcej, jest to staż robotniczy!! Robię faceta od budowy na dachu i faceta BE!! więc nie ma za co mega praktycznego doświadczenia... krótko mówiąc dość o mnie... tak, w tej chwili fotowoltaika działa dobrze, ale jak długo!!!

Odpowiadam zwłaszcza dlatego, że czuję odrazę czytając takie rzeczy:
https://www.econologie.com/fichiers/partager/decret_contre_l_expension_du_solaire_PV.pdf

Sarko i ci sługusy ciasta są w trakcie całkowitego załamania dynamiki instalacji fotowoltaicznej poprzez przywrócenie podatku do 19,6 i zablokowanie dotacji, aby mieć maksimum kasy na program nuklearny!!! : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: po prostu trzeba mieć limity, żeby Europa nie dała się po łapach... ale poza tym to jest popieprzone... zero dywersyfikacji miksu energetycznego!!! to WSZYSTKO w energetyce jądrowej!!! trzeba lobbować chłopaków : Lol: dla głębokiej energii geotermalnej w Alzacji... to nie jest produkcja związana z kaprysami pogody hehe : Chichot: .......

dobre czytanie!
@+

PS: przepraszam za ten bałagan z dokumentem PDF... Trochę się walczę!
Ostatnio edytowane przez lio74 05 / 06 / 07, 18: 13, 1 edytowany raz.
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: energia słoneczna a zatrudnienie?




przez lio74 » 08/06/07, 23:57



Sarko i ci poplecznicy ciasta są w trakcie całkowitego przerwania dynamiki instalacji fotowoltaicznej poprzez zakwestionowanie finansowego systemu pomocy i podatków!!! : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
wszystko po to, by powoli mieć unijne kwoty 20% na 2020 r. (planowane w 1992 r. w RIO na 2010 r. :: :: :: :: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:
i postawić na maksimum pieniędzy w elektrowni jądrowej : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: !

Widzę, że nie ma tłumów... :?
Cóż, Christophe prosił mnie o napisanie nowego postu....
być może doc byłby + czytać?? :|

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191