Pompa Guinard 1964

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
patou86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/05/07, 16:57

Pompa Guinard 1964




przez patou86 » 20/05/07, 17:21

dzień dobry
Odwiedziłem tę stronę po raz pierwszy i wydaje mi się ona bardzo interesująca!
oto mój problem: obecnie posiadam pompę Guinarda z około 1964 roku, model MD 40, jeśli wierzyć temu, co jest na niej napisane... Pompa ta działa i służy do czerpania wody ze studni w celu wprowadzenia jej do obiegu domowego i ogrodowego .
Problem w tym, że cieknie coraz bardziej i na końcu rury już prawie nie ma wody! (Myślę, że to związek przyczynowo-skutkowy...). Ucieka do swojej bazy. Trzeba powiedzieć, że jest to pompa pionowa, połączona z balonem wyposażonym w wyłącznik ciśnieniowy. Gdy w balonie jest wystarczająca ilość wody, ciśnienie wzrasta i pompa wyłącza się. u podstawy, gdzie przecieka, znajdują się pierścienie umieszczone jeden na drugim. Zakładam, że pomiędzy tymi "pierścieniami" są połączenia i że od czasu są zniszczone! zwłaszcza, że ​​minęło dziesięć lat, odkąd pom nie zadziałał. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w ogóle można znaleźć tego typu złącza? Czy ktoś zna ten typ pompy i może mi powiedzieć jak to działa? czy naprawa wydaje się nie do pomyślenia? Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 21/05/07, 09:38

Myślę, że mówisz o tłumiku (lub hydroforze, zależy od regionu :D ).

Jej działanie jest dość proste: pompa zwiększa ciśnienie w zbiorniku, do którego jest podłączona poprzez zawór, aby utrzymać stałe ciśnienie w czasie i nie uruchamiać pompy na stałe.

Wyschnięte stawy mają dużą szansę na starzenie się znacznie szybciej, ale mając ponad 40 lat, to już wyczyn, że nadal są trochę napięte…

W Twoim przypadku wydaje się, że konieczna byłaby zatem wymiana tych uszczelek, ale jeśli woda w ogóle nie dopływa, problem może leżeć gdzie indziej, 40-letnia pompa jest na skraju wytrzymałości.

Najbardziej niezawodnym i prostym rozwiązaniem byłby zakup kompletnej grupy (100 do 200 €), ponieważ po wymianie uszczelek istnieje ryzyko wystąpienia innych problemów (zakładając, że wymiana uszczelek rozwiąże problem)...

Niedawno też miałem nieco podobny problem z pompą Guinarda: https://www.econologie.com/forums/pompe-mult ... t3473.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/05/07, 18:18

: Arrow: Aby dowiedzieć się, czy części są nadal dostępne i czy naprawa jest uzasadniona, lepiej zwrócić się do RPS (serwis pomp przekaźnikowych) grupy KSB (Guinard został kupiony przez KSB) lub do autoryzowanego warsztatu.
0 x
patou86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/05/07, 16:57




przez patou86 » 21/05/07, 19:57

Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź!
Jeśli ! Na końcu węża nadal mam wodę, ale pod bardzo niskim ciśnieniem! i pompa wydaje się działać, z wyjątkiem nieszczelności...
Ponieważ mam styl oszczędzania rzeczy w jak największym stopniu, zamiast zaśmiecać planetę odpadami, chciałbym spróbować umieścić je z powrotem w Internecie! ale hej, i tak nie powinieneś być utopią: jeśli uważasz, że znalezienie uszczelek i/lub ich naprawa będzie mnie kosztować więcej, zrobię to. Ale czy mógłbyś mi w tym przypadku powiedzieć, jaki rodzaj/markę pompy lepiej kupić, a zwłaszcza te, których nie powinieneś kupować!...
i jeszcze raz dziękuję za radę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/05/07, 21:42

:? Nie do końca zrozumiałem jaką masz pompę, a w ksb nie pracuję już ponad 10 lat...
Wygląda na to, że masz pompę wielostopniową, zwaną także wzmacniaczem.
Rolą każdego koła jest zwiększenie ciśnienia.
O ile nie masz ciężkiej wody (na przykład piasku), pompy te mają dobrą trwałość, jeśli działają regularnie i nie brakuje im wody...
W przeciwnym razie koła się zużyją, a uszczelnienie mechaniczne łączące pompę z silnikiem ulegnie awarii...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/05/07, 02:01

Halo

Nie znam tej marki, ale wszystkie czółenka pasują tak samo.
Przypuszczam, że mówisz o pompie o małej średnicy, która jest utrzymywana na kablu i zanurzona w głębokiej studni

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje stos 3 turbin w celu zwiększenia ciśnienia, uszczelka jest jednym z powodów, ale nie głównym
gdy się starzeje lub po wielu godzinach pracy, woda pomimo czystego wyglądu jest obciążona drobnym piaskiem ściernym, który ściera przód wirnika, wydajność pompy zależy od luzu pomiędzy wirnikiem a znajdującym się przed nim kołnierzem trzeba prawie pocierać,
Jeśli jesteś majsterkowiczem, zdemontujesz pompę i umieścisz podkładki regulacyjne pomiędzy wałem turbiny, aby skompensować zużycie, a dzięki nowej uszczelce mieszkowej będzie pompować jak nowa, a nawet lepiej!
każda pompa odśrodkowa jest taka sama, wirnik i przedni kołnierz muszą być ograniczone do ścisłego minimum (zbyt duży luz, pęcherzyki pompy i zbyt duże ziarna piasku jeszcze szybciej uszkadzają wirnik i przedni kołnierz..

André
0 x
patou86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/05/07, 16:57




przez patou86 » 23/05/07, 12:33

Dziękuję Citro i André.
Więc moja pompa nie jest zanurzona. Prawdopodobnie jest to wzmacniacz lub pompa powierzchniowa.
Rura ssąca wyposażona w sitko idzie na dno studni (woda czysta, ale jak mówisz, może być trochę piasku). Następnie rura ssąca idzie do pompy: jest to Guinard, którego nazywano wówczas „pompą domową”, model DM 40 z około 1964 roku....
Następnie woda jest pompowana z powrotem do balonu wyposażonego w wyłącznik ciśnieniowy, który uruchamia pompę w zależności od ilości wody pozostałej w balonie.
Cały ten system działa: gdy ciśnienie w balonie osiągnie 1 bar, pompa uruchamia się, a gdy osiągnie około 3 bary, pompa się zatrzymuje.
Tyle że na dole pompy przecieka i nagle stwierdzam, że w rurze jest bardzo małe ciśnienie, gdy na przykład balon jest pusty, a pompa tłoczy pompowaną wodę bezpośrednio do mojej rury.
Według byłego właściciela domu, który przyjeżdżał przeważnie tylko na święta, przez wiele lat to nie działało. Tak więc pompa ta pracowała nieprzerwanie przez około trzydzieści lat, (np. pracowała codziennie przez 10 dni, potem nie działała przez miesiąc lub dwa, potem znowu działała przez 10 dni, itd.), a następnie nie działała już przez dziesięć lata.
Stawy muszą być suche i dlatego myślę, że przeciekają. Czy myślisz, że uruchamiając go na jakiś czas (nawet jeśli ciśnienie nie jest najwyższe i muszę zostawić duży zbiornik na dole, jeśli nie chcę, aby mój dom został zalany!), to czy myślisz, że foki mogą ponownie zwilżyć się i ponownie spełnić swoją rolę? gdzie zniszczony jest wysuszony joint? A czy te uszczelki są wykonane z gumy, papieru czy jakiegoś innego materiału?
Czy według Was mam małe szanse na uratowanie starej pompy, czy rozsądniej (powiedzmy taniej) jest kupić nową?
Cóż, bardzo dziękuję za radę. +
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/05/07, 15:05

Bonjour.

Żeby nieszczelność się nie poprawiła, trzeba będzie ją rozebrać (dość łatwo) odkręcić turbinę i wymienić uszczelkę mieszkową
jeśli za długo będziesz pracować z nieszczelnością, to na gotówkę pójdzie łożysko kulkowe 6203, chociaż jeśli zdemontujesz te części, nie są one drogie. , dobre czyszczenie może wystarczyć
Te złącza to podkładka ceramiczna i grafitowa, które ocierają się o siebie. Nie zdziw się rdzą, którą znajdziesz.
Jeśli chodzi o balon, to nie ten wyciek powoduje tak szybki spadek ciśnienia.
Zwykle stare balony wymagają, aby połowę objętości stanowiło sprężone powietrze, nowe balony mają napompowaną gumową kieszeń, aby zachować efekt akumulatora.
Metoda polega na całkowitym przepłukaniu zbiornika i pompowaniu do niego wody w celu sprężenia powietrza w górnej części zbiornika, w przeciwnym razie pompa będzie wyłączać się tylko przy każdym zużyciu wody i nie będzie żadnego ciśnienia.
dobrze byłoby również mieć zawór (zawór Ckeck) tanti powrotny na wylocie pompy, jest sprzedawany w kolorze brązowym na rurę 1/2.

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 23/05/07, 22:27

cześć patou86

Czy pompa nie mogła zamarznąć?, co spowodowałoby wypchnięcie wszystkich uszczelek na dole.

Czy Twoja pompa wydaje dźwięk syreny, gdy się obraca? Jeśli tak, to naprawdę jest to stara pompa.
(chyba nie, bo te stare pompy miały oś poziomą)

Jeśli jest to wielokomórkowy z widocznymi podłogami, to jest:
albo połączenie pomiędzy każdym elementem
albo obróbka jest idealna, pasuje na ramię i nie ma potrzeby stosowania uszczelki

stos jest mocno trzymany za pomocą 3 lub 4 prętów gwintowanych: czy są szczelne?
Jeśli przecieka pomiędzy podłogami i w dół: nie ma to nic wspólnego z „dławnicą”, innymi słowy „uszczelnieniem mechanicznym” i znowu, innymi słowy „uszczelką pęcherzykową”, która znajduje się pomiędzy „ułożonymi w stosy podłogami”, które tworzą pompa i "silnik" który jest powyżej

„uszczelnienie mechaniczne” służy do uszczelnienia wału napędowego pompy, który jest wypychany z „pompy, w której panuje ciśnienie wody”, aby przyjąć ruch obrotowy silnika elektrycznego umieszczonego pionowo nad

wszystkie pozostałe uszczelki są statyczne

Należy pamiętać, że wyciek może również pochodzić z tego „uszczelnienia mechanicznego”, a następnie kapać i sprawiać wrażenie, że przeciekają dolne uszczelki

Czy możesz wysłać nam zdjęcie?
Łatwiej byłoby Cię poprowadzić :P

śruba
0 x
patou86
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/05/07, 16:57




przez patou86 » 08/06/07, 10:58

Dziękuję André i Boulon! za bardzo interesujące odpowiedzi.
Sprawdzę dokładnie gdzie cieknie (pomiędzy "stopniami" czy nad "stopniami"). Dam znać. Spróbuję zeskanować instrukcję do pompy wraz z rysunkiem.
wkrótce
Patu86
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90