Bufor termiczny: unikać parowania powierzchniowego gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Christophe » 26/01/23, 00:26

Oto ona: stearyna w PLS w punktach 7.2, 10.3, 12.2…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5544

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Obamot » 26/01/23, 03:58

sicetaitsimple napisał:rozwiązanie Obamesque i jego łatwość implementacji.

— Rozwiązanie nie jest „tak łatwe” do wdrożenia.

— Tak się zwykle dzieje, gdy projektanci nie zapewnili dostępu do podstawowych czynności konserwacyjnych (lub innych).

— Nie jest to „obamesque”, ale jest częścią specyfikacji prostej izolacji termicznej i zatwierdzonych materiałów ad hoc, ponieważ znamy ich zachowanie w dłuższej perspektywie, iz tego powodu jest regularnie wdrażane w BAT (którego jestem posiadaczem różne dyplomy => technikum wieczorowe)

— jest dobrze sytuowany w tym sensie, że jest bezpieczny wydajna i opłacalna..

— jak wspomniano powyżej, potrzebujesz trochę pokory i zgodzisz się wykonać obliczenia nierozproszona oszczędność energii przez urządzenie, pomiędzy:

A) wosk (nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami) VS
B) inne adiuwanty*, które jeszcze nie zostały ocenione, VS
C) sufit podwieszany z ekstrudowanego polistyrenu, dość łatwy do wykonania z aluminiowymi poprzeczkami w kształcie litery T, biorąc pod uwagę jego głównie ekonomiczne zalety w dłuższej perspektywie...

— czy wykonano te obliczenia porównawcze? Nie.

— nie chcąc posuwać się za daleko, uważam, że izolacyjność termiczna takiego sufitu podwieszanego nie ma absolutnie nic wspólnego z wektorem „majonezu powierzchniowego” szybkiego starzenia się (wysoka temperatura, obecność skrajnie reaktywnej/niestabilnej wody i tlenu), i mnóstwo nieprzewidzianego gówna*. Jednak Szanuję wybór i roztropność Christophe'a i podziwiam jego determinację, testy i podejście techniczne.

* (potencjalnie niebezpieczny proces nieprzeznaczony do tego typu zastosowań, który może spowodować zatkanie instalacji, powstawanie ewentualnych gazów, ryzyko wystąpienia punktów zapłonu, przypadkowe zmieszanie z innymi płynami lub inne przyszłe problemy, takie jak konieczność ponownego ładowania ze względu na starzenie się dodatku w rozpuszczalniku z częstymi obrotami, które elementarne środki ostrożności w (bio)-chemii zapewniają później regularnie w celu zagwarantowania działania adiuwanta powierzchniowego (oraz kosztu i częstotliwości wymiany jeszcze nie oszacowanych) — ze świadomością, że nie będzie już możliwe później zmienić produkt — lub cokolwiek innego: tak jakby pasożyty, glony lub inne pleśnie nie mogły później skolonizować / pożywić się starzejącymi się pozostałościami: zapytaj chemika, a powie ci, że tutaj robi się „bombę zegarową”…). Dlatego w BAT i wszędzie są standardy i traktuję to poważnie, ponieważ jest to część mojej pracy. W tej chwili mam nieoczekiwany przypadek komarów, których właściciel nie może się pozbyć, bo żerują na zielonej farbie, która jest niedawna na stolarce (może zrobię o tym temat). Będę musiał przemalować wszystkie drzwi w całym budynku...

Zabawne jest to, że ty, jeden z bezwarunkowych zwolenników doksy, nie jesteś bardziej świadomy tych realiów. Jednak istnieją baseny, które mają wszelkiego rodzaju problemy z bronią jądrową?)

sicetaitsimple napisał:to żart! :D
powinien zaprosić obamota, aby przyszedł i sam wykonał pracę, aby uniknąć nieporozumień co do projektu, oczywiście nakarmiony, nie jesteśmy psami....
Pisklę! Zróbmy to samo z tobą, który nic nie oferujesz.

Jeśli Christophe ma najmniejszy problem ze swoim adiuwantem, biorąc pod uwagę elementy / pytania moich postów, jesteś tym, który przyjdzie:
— zapłacić za różnicę w efektywności oszczędności uzyskanych między tymi dwoma koncepcjami,
— ale przede wszystkim w przypadku usterki to Ty przyjdziesz odwodnić całą instalację, będziesz musiał udrażnić kolektory, obwód i wymienniki, a jeśli te się zatkają, to mogą zacząć korodować (co z tego chuja, instalacja jest w stabilnej równowadze biochemicznej od ponad piętnastu lat, a to ci nie odpowiada, powinieneś przyjść i namieszać w tym pierwiastkami, których zachowanie nie jest ci znane na krótkim, średnim lub bardzo długoterminowo iw realnej sytuacji!), a więc zapłacić za wymianę wymienników!

Okazja? Czy robimy obliczenia? : Mrgreen:
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Sebastian L » 26/01/23, 05:22

Ten biznes to delirium!
1. istnieją produkty do ochrony zbiornika oleju napędowego przed grzybami. Kinetyka tych grzybów jest bardzo powolna. Często nawet nie używamy tych produktów, zalecamy napełnianie butli, dlatego zalecamy brak tlenu.
2. przyznajmy, że parafina jest skubana przez wstrętne zwierzęta, możemy wyprodukować co2 lub nawet lżejszy gazowy węglowodór, który w związku z tym będzie ulatniał się przez odpowietrznik

Nigdy nie widziałem, żeby skubano świecę, nigdy nie widziałem, jak znika wosk z deski surfingowej, parafina upuszczana do morza rozkłada się przez kilka lat pod wpływem promieni słonecznych i glonów...
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5544

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Obamot » 26/01/23, 05:43

W porządku, ale to szczegół (przyznajmy), że nie wiemy, jaki adiuwant zamierza wprowadzić, ponieważ to, co dodał, nie było jednorodne. Pozostaje więc wziąć pod uwagę wszystkie inne punkty, a zwłaszcza współczynnik izolacji „porównawcza kwota oszczędności”.„dla obu pojęć.
0 x
Sebastian L
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 219
Rejestracja: 28/12/22, 21:21
x 104

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Sebastian L » 26/01/23, 07:47

Obamot napisał:zwłaszcza współczynnik izolacji, który należy wziąć pod uwagę „porównawcza kwota oszczędności”.„dla obu pojęć.


Od momentu braku ocieplenia nagrzewa się barak... co więcej, można rozsądnie sądzić, że na tym samym samolocie gra skłócona para. Trzeba by było być w miejscu parowania i tam gdzie ucieka (przez rozcieńczenie w suchszym powietrzu) ​​bez ogrzania chaty, bo jeśli ta para się skondensowała to nagrzała ścianę, rurę itp. siedlisko, po co się ekscytować?
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 250

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez ne 44 » 26/01/23, 08:02

Wosk na wymiennikach ciepła... Roll:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez dede2002 » 26/01/23, 09:20

Witam,

Zadałem pytanie o powietrze w panelach, bo w domu przy każdym opróżnianiu paneli mam dużo pęcherzyków powietrza i zastanawiam się co by to mogło robić codziennie pod woskiem...?

I byłoby interesujące wiedzieć, czy jest to powietrze zewnętrzne (suche), czy powietrze buforowe.
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Christophe » 26/01/23, 10:04

AD 44 napisał:Wosk na wymiennikach ciepła... Roll:


I ? Są zanurzone, a wosk unosi się na wodzie… trzeba wykonać minimum przed otwarciem i wyglądać jak głupiec… : Chichot:

A może myślisz o czymś innym???
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez sicetaitsimple » 26/01/23, 10:06

Obamot napisał:
sicetaitsimple napisał:rozwiązanie Obamesque i jego łatwość implementacji.

— Rozwiązanie nie jest „tak łatwe” do wdrożenia… plus 3 strony ekranowe


Nie rozumiem, dlaczego zawracasz sobie głowę udzieleniem mi 3 stron odpowiedzi o 4 rano, kiedy pisałem wczoraj pod koniec popołudnia do Christophe'a „Niezależnie od mojej merytorycznej opinii, którą znasz (zwłaszcza nie robić...), jaką widzisz zaletę mieszania dwóch produktów o różnych temperaturach topnienia?”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Podkładka termiczna: unikać parowania powierzchni gorącej wody z olejem lub innym produktem blokującym?




przez Christophe » 26/01/23, 10:26

dede2002 napisał:Witam,

Zadałem pytanie o powietrze w panelach, bo w domu przy każdym opróżnianiu paneli mam dużo pęcherzyków powietrza i zastanawiam się co by to mogło robić codziennie pod woskiem...?

I byłoby interesujące wiedzieć, czy jest to powietrze zewnętrzne (suche), czy powietrze buforowe.


Tak, to problem, który może być problemem (nie mam wszystkich odpowiedzi), zwłaszcza gdy wosk jest stały, myślę, że w końcu pęknie…

Ale modyfikacja wlotu powietrza jest zawsze możliwa!
1 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132