Czas cyklu kotła oekofen pellematic

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pierre61
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/11/22, 10:45
x 1

Re: Czas cyklu kotła pelematycznego Oekofen




przez Pierre61 » 28/11/22, 10:59

casuette1968 napisał:Witam,
Nie wiem czy mogę zmienić moc grzewczą na moim kotle lub jak?
kogoś, kto mnie poprowadzi?
Dziękuję.


W Pellematic należy przejść do trybu rozszerzonego (niebieska kłódka) wprowadzając kod dzienny (np. 1527) następnie przejść do menu Pellematic/Ustawienia/poziom mocy
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Czas cyklu kotła pelematycznego Oekofen




przez Pilpoill » 28/11/22, 12:11

Bonjour à tous,

Absolutnie nie celuję w żadnego członka, ale po prostu zwrócę uwagę na oczywistą oczywistość dla uczniów czarnoksiężnika (zarejestrowanych lub nie), którzy przekażą ten temat i będą dotykać wszystkiego i wszystkiego, nie wyobrażając sobie, co dzieje się dalej w kotle!

Należy sprawdzić kilka rzeczy, zanim głupio zdecydujesz, że green to za dużo (lub za mało mocy) tylko na podstawie czasu cyklu :zaszokować:

W przypadku maszyny objętej gwarancją Okofen odmówi wsparcia, jeśli wszystko zostało zmienione w podejrzany sposób.
Mogą zobaczyć Twoje zmiany zdalnie, chociaż zwykle muszą mieć Twoją zgodę na dostęp do nich Roll:
Więc moja rada, UWAŻAJ, jeśli nie wiesz zbyt wiele na ten temat.
Producent będzie mógł uwolnić się od wszelkiej odpowiedzialności według własnej analizy!


Równolegle spróbuj zastosować gwarancję na samochód serwisowany poza oficjalną siecią producenta w okresie gwarancji prawnej.
Na papierze to nie problem według słów autocentrów, ale przed mechanicznym kierownikiem sieci powodzenia Roll:

:)
1 x
Edjosa41
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/11/22, 08:33
x 1

Re: Czas cyklu kotła pelematycznego Oekofen




przez Edjosa41 » 14/12/22, 17:45

Bonjour à tous
Właśnie zainstalowałem kompaktowy kocioł pellematyczny o mocy 16 kW i mam cykle średnio 35 minut.
wydaje się, że jest w normie, ale nadal mam modulację, która nadal wymaga 50% mocy przy 73°, podczas gdy wartość zadana kotła wynosi 70°, czy to normalne? Wysłałem maila do instalatora ale nadal czekam na odpowiedź.....
i jak trafnie powiedział Pilpoill, będę unikał grania na skrzypcach : Chichot:
oto jeden z najnowszych wykresów ale czekam bo właśnie aktywowałem zewnętrzny reg i chcę porównać : Mrgreen:
z drugiej strony granica temperatury zewnętrznej dla pełnej mocy nie wydaje się być brana pod uwagę
Dobry wieczór wszystkim i dziękuję za rady.
Edwin
załączniki
wykres_20221210.png
graph_20221210.png (402.21 KiB) Obejrzano 1366 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 257