Kocioł zasypowy HS France innova 30

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
bumbokoks
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 03/01/22, 21:42
x 2

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez bumbokoks » 22/11/22, 21:27

Cóż, mimo wszystko spróbuję. Poruszałem ten temat na tzw forum : izolacja-cieplna/złącze-kocioł-gaz-drewno-t17080.html czytając porady ekspertów, to działa. Zobaczę.

Czyli mam zamiar podłączyć kocioł gazowy do wężownicy, to powinno wystarczyć.

Dziękuję wszystkim za rady.

Nicolas
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez dede2002 » 23/11/22, 14:04

boumbocox napisał:Witam,
Kocioł to HS France Innova 30 ze zbiornikiem HS France KSTS-1500 o pojemności 2 litrów.
Tak, ten zbiornik będzie również wytwarzał ciepłą wodę użytkową, ale bez użycia wężownic.

Dede2002, masz to jak działa ten balon, czy myślisz, że mogę wziąć ciepłą wodę (ogrzewanie) i umieścić ją na wejściu do bojlera gazowego?
Czy będzie wystarczająca wymiana ciepła? Dla mnie powinno to zrobić, ale czy ktoś może to potwierdzić?

Merci de votre aide
Nicolas


Nie do końca rozumiem Twoje pytanie, jak już pisałem, nie widzę potrzeby oddzielania grzejników od bojlerów wymiennikiem.
Łatwiej byłoby oddzielić się od v3v.
Wymiennik jest niezbędny do rozdzielenia obwodów o różnym ciśnieniu, z utratą temperatury (moc wymiennika jest proporcjonalna do delta t°, jeżeli delta t = 0, moc = 0).

Ten system wydaje się odpowiedni dla energii przerywanej, drewna lub energii słonecznej, z wydajnym systemem magazynowania i produkcji CWU.

Ogrzewanie 1500-litrowego balonu gazem nie wydaje mi się ekonomiczne. Na zimę jak balon jest zimny to grzejniki podłączyłbym bezpośrednio do bojlera gazowego (z v3v). Latem musisz wybrać sposób wytwarzania CWU. (drewno, gaz czy inne?)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez phil59 » 23/11/22, 17:05

Jak wspomniałem na wstępie, różne źródła mogą mieszać się zarówno w zbiorniku, nawet bez zaworów, jak i na drewno, nie przechodząc przez wężownicę.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9921
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2717

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez sicetaitsimple » 23/11/22, 17:29

dede2002 napisał:Ten system wydaje się odpowiedni dla energii przerywanej, drewna lub energii słonecznej, z wydajnym systemem magazynowania i produkcji CWU.

Dokładnie, powiedziałbym nawet, że pije et energia słoneczna, która wykonuje pracę latem, w szczególności do produkcji CWU i przynajmniej części pracy „ogrzewania” w połowie sezonu, poprzez wymianę przez dolną wężownicę.
Bez solara staje się zasobnikiem 1500l z produkcją CWU np. drewnem, co w tym przypadku trzeba raczej zapewnić poprzez doprowadzenie ciepła przez górną wężownicę, aby uniknąć nagrzania całego zasobnika, zwłaszcza latem. .
To, czego szuka nasz przyjaciel, to mniej lub bardziej hybrydowa produkcja drewna i gazu, co nie wydaje mi się oczywiste do wdrożenia z operacyjnego punktu widzenia, z wyjątkiem powiedzenia „100% drewna przez balon” lub „100% gazu przez gaz”, który, jeśli dobrze zrozumiałem, poleciłbyś.
A poza tym 1500l ciepłej wody może wydawać się dużo, ale jak na ogrzewanie, to wcale nie tak dużo. Około 50 kWh, jeśli zbiornik jest całkowicie napełniony przy 60°C i wyczerpany do 30°C. W połowie sezonu OK, ale w środku zimy daleko nam do przeciętnego domu.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez phil59 » 23/11/22, 18:13

Zapominasz, że bojler nagrzewa się bardzo mocno przez krótki czas, że musisz bardzo szybko odprowadzić kalorie z balonu.

Balon pozwoli na powolne rozprowadzanie ciepła z grzejników.

Nie mam schematu swojego montażu ale z grubsza mówiąc jak dojście pieca na drewno jest 'daleko' od bojlera gazowego i wylot kaloryferów, a miedź jest dość droga to pierwsze 2 metry są w miedzi , a reszta jest w PER, w 20, ale mam dwa odloty, jeden, który idzie bezpośrednio do grzejników, a drugi do balonu.

Z kotła gazowego trafia również bezpośrednio do grzejników, a co za tym idzie również do zbiornika.

Oczywiście, jeśli zawory balonowe są otwarte.

Więc wszystko działa w tym samym czasie, w zimie.

W zależności od tp na zewnątrz podgrzewam balon do X°, np. 45°, a jeśli nie ma 45°, poniżej np. 43°, uruchamia się bojler.

Mój kocioł jest stary, wszystko albo nic, bez modulacji. Balon służy trochę jako regulator.

Z drugiej strony sam piec nie ogrzeje sam domu, ani balonu tymi 7.5 kWh, ani nawet balonu, bo inaczej trwa to kilka dni.

Piec pozwala mi praktycznie samodzielnie utrzymywać tp, kiedy tam jesteśmy, karmić go.

Obecnie balon nie jest jeszcze używany. Mam tylko "mały" 100L.

Obecnie jest to prawdopodobnie około 12-15 kWh (przy 50°), z grubsza mówiąc o grzejnikach, które działają...
Jeszcze zanim ponownie zmontuję kocioł, uruchamiając piec wcześnie, przy tp 10° w ciągu dnia, dość szybko nagrzewa dom, przy wysokości stropu między 3 a 3.20 m.

I na tym, kiedy mam uruchomioną pompę ciepła, zaczyna się bawić tym wszystkim....

Nie sądziłem, że uda mi się ogrzać 7.5 kWh wody z pieca, ale dopóki tp nie spadnie za bardzo, to tak...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9921
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2717

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez sicetaitsimple » 23/11/22, 18:45

phil59 napisał:Nie mam schematu mojego zestawu,


Szczerze mówiąc, byłoby miło, gdybyś postarał się go wyprodukować. Bo tam jest to dość niezrozumiałe, nawet przy dobrej woli.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez phil59 » 23/11/22, 19:10

Rzadko robię schemat, jak w głowie wszystko jasne, to jest dobrze.

Kiedy nie możesz tego zrobić w swojej głowie, to dlatego, że nie jestem w stanie...

Musiałem sporządzić szkic, kiedy przenosiliśmy lokalizacje w 2008 roku, dla pokoju komputerowego, różnych zatok, telefonii itp., ale był to z grubsza tylko schemat uproszczony, który został zatwierdzony przez „wysokie autorytety” informatyka firmy....

Były gniazda ponumerowane do 600-700, a właściwie 300-400 gniazd, dużo przełączników?, światłowodów itp...

Jak zdawałem licencjata, to w sekcji, w której byłem, było dużo matematyki, fizyki, ale też „warsztatów” w tym automatyki…elektrycznej czy pneumatycznej.

Jak były duże edycje do zrobienia, to zawsze robiłem je ja, nie ma prawdziwej metody, żeby powiedzieć prawdę, ale to zawsze działa, a im więcej powiązań, tym szybciej mi to szło, bo tym ciekawiej.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9921
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2717

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez sicetaitsimple » 23/11/22, 19:20

phil59 napisał:Rzadko robię schemat, jak w głowie wszystko jasne, to jest dobrze.

Rozumiem, ale jeśli jest to jasne w twojej głowie, niekoniecznie musi być jasne w innych ludziach… Po to jest diagram… do dzielenia się nim bez konieczności wyobrażania sobie (często błędnie), co druga osoba mogła mieć na myśli.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2235
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 515

Re: Napełnianie bojlera HS France innova 30




przez phil59 » 23/11/22, 19:27

sicetaitsimple napisał:
phil59 napisał:Rzadko robię schemat, jak w głowie wszystko jasne, to jest dobrze.

Rozumiem, ale jeśli jest to jasne w twojej głowie, niekoniecznie musi być jasne w innych ludziach… Po to jest diagram… do dzielenia się nim bez konieczności wyobrażania sobie (często błędnie), co druga osoba mogła mieć na myśli.


Wiem…. Nie bardzo wiem jak to zrobić, wszystko przychodzi w tym samym czasie….

A kiedy to zbyt schematyczne...

Nie raz byłem za to krytykowany w pracy....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 288