Elektrorheologia - Elektryczne oczyszczanie oleju napędowego

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 08/11/19, 13:06

GuyGadebois napisał:To prawda, że ​​samochód się nie porusza ... Roll:


Nigdy. Przed każdym startem.
0 x
----------------------------------------------

Myśl globalnie działaj lokalnie ...
et
Czy dobrze, że nie jest emmerdée!

-----------------------------------------------
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez dede2002 » 08/11/19, 14:53

kistinie napisał:...

Wypełnienie nie ma zatem absolutnie żadnego wpływu na pobór wody, który zawsze znajduje się na dnie, ponieważ woda jest cięższa niż paliwo, dlatego zatrzymuje się na dnie, w punkcie zbierania ...

....


Witam,

To prawda, ale woda pochodzi również z powietrza w zbiorniku, które skrapla się każdej nocy. Jeśli zbiornik jest częściej zapełniony niż pusty, w środku będzie mniej powietrza i mniej wody na dnie :)
2 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Ahmed » 08/11/19, 15:07

W ciągnikach rolniczych i samochodach ciężarowych na poziomie filtra był (był?) Przezroczysty osadnik i konieczne było od czasu do czasu czyszczenie wody i brudu, które znajdowały się w środku, tuż przed tym słynnym filtrem. Naprawdę łatwo jest fizycznie oddzielić wodę od paliwa ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez Christophe » 08/11/19, 19:43

Gdy rozmawialiśmy tutaj, otworzyłem temat na temat produktów oczyszczanie paliwa w celu czyszczenia silników
0 x
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 18/03/22, 07:43

Witam,

w ostatnich latach testowałem wtrysk wodoru, obróbkę powietrza plazmowego, obróbkę magnetyczną paliwa, wtrysk wody. Korzyści są realne, w szczególności w przypadku zanieczyszczeń, ale oprócz obróbki plazmowej i magnetycznej urządzenia wymagają rygorystycznej konstrukcji i drobiazgowej konserwacji, co sprawia, że ​​są poza zasięgiem ogółu społeczeństwa.

Pozostaje elektroreologia.

Właśnie odkryłem, że w 2008 roku stan Indonezji złożył patent i opracował komercyjny produkt, EGT
Ponieważ zarówno patentu, jak i produktu nie można znaleźć i nie odpowiadają na e-maile.

Rok później, w 2009 roku, CEA Énergie Nouvelles złożyła patent dotyczący kluczowego punktu technologicznego dostrajania częstotliwości wzbudzenia Larmora THT.

Moja intuicja jest taka, że ​​techno jest bardzo wydajne, ale zablokowane ze względów handlowych, strategicznych, ponieważ ryzykuje pojawienie się w korzystniejszych lekkich paliwach kopalnych, które stały się diabłem, ale też być może z powodu podwójnego zastosowania ze względu na możliwe zastosowania wojskowe.

Więc zamiast dyskutować bez końca, sugeruję zrobienie pierwszej wersji i współtworzenie urządzenia open source, na przykład w druku 3D, który każdy może zrobić w FabLabie blisko swojego domu.

Wolontariusze ?
Ostatnio edytowane przez kistinie 18 / 03 / 22, 07: 57, 1 edytowany raz.
0 x
----------------------------------------------



Myśl globalnie działaj lokalnie ...

et

Czy dobrze, że nie jest emmerdée!



-----------------------------------------------
kistinie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 16/11/09, 09:18

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez kistinie » 18/03/22, 07:55

Patent CEA i produkt indonezyjski
załączniki
Jual Elektryczne oczyszczanie paliwa (EFT) oleh PT. Kancilmas Mahkota Dewata.pdf
(245.67 KB) Pobrano razy 121
Patenty 2009 Larmor CEA.pdf
(595.12 KB) Pobrano razy 134
0 x
----------------------------------------------



Myśl globalnie działaj lokalnie ...

et

Czy dobrze, że nie jest emmerdée!



-----------------------------------------------
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: Elektroreologia - leczenie elektrycznym olejem napędowym




przez fracass » 18/03/22, 14:10

Testowałem iskrę plazmową na starym aucie benzynowym, jeśli dobrze pamiętam napięcie 500V i energię iskry nieco ponad 1 dżul, samochód przyspieszył, gdy system został aktywowany, i zaczął dobrze bez ssania (niemożliwe) i można było zubożyć mieszankę bez powodowania jej gaśnięcia, jak tylko system został odłączony, silnik zgasł natychmiast.
Nie kontynuowałem testów z braku czasu, a ponieważ jeżdżę bardzo mało, benzyna może kosztować 3 euro...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 65