Skala EDF/fotowoltaiczna

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

Skala EDF/fotowoltaiczna




przez louphil » 26/02/22, 14:50

Cóż, minęło trochę czasu, odkąd opuściłem forum ... Więc witaj wszystkich ...

Jeśli pomysł powrotu na spacer jest taki, że mam do czynienia z małym problemem;

Rzeczywiście, mam zainstalowaną fotowoltaikę, oprócz słonecznej energii cieplnej ... Będąc pragmatycznym z konieczności, energia dostarczana przez PV jest sprzedawana EDF ... Jednak chciałbym móc przełączyć ją na zużycie własne na potrzebować . Powodem jest to, że coraz częściej spotykam się z przerwami w dostawie prądu lub incydentami z EDF... Ostatnie, wczoraj...

Od wieków myślałem (a potem zapomniałem) o systemie przełączania awaryjnego na własne zużycie, głównie po to, aby zachować integralność słonecznego systemu cieplnego, a tym samym uniknąć dużego nadciśnienia, prawdopodobnie z powodu cięcia EDF... I czego się obawiałem oczywiście wydarzyło się wczoraj...

Widziałem rozwiązania w pewnych kwestiach, ale przeznaczone do czegoś przeciwnego: priorytetowa konsumpcja własna... Więc pytanie:

1) Czy te rozwiązania są odpowiednie do rozwiązania mojego problemu (przy izolowaniu sieci EDF)?

2) Czy ktoś ma jakieś uwagi na temat naprawy kolektorów słonecznych przez ubezpieczenie domu, awaria spowodowana awarią EDF?
1 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16262
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez Remundo » 26/02/22, 16:44

Cześć Louphil

są falowniki, które mogą to zautomatyzować, ale trzeba zainwestować i mieć trochę baterii.
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez phil59 » 26/02/22, 17:02

Przygotowuję się do napisania tego samego...

Kadź, 1500€ falownika plus baterie, mniej więcej 1000€ za 1 kWh (raczej mniej).

Do bojlera gazowego mam stary falownik PC, 160W, założony na większą baterię niż pierwotnie.

Kocioł wraz z pompą i pompą pieca na drewno może zająć kilka godzin...

Potem, mając w domu 2 samochody elektryczne, mam możliwość, aby mi pomóc, umieścić mały konwerter, który mam, 12V ---> 220V na akumulator dodatkowy VE ....

Jest mini, ale nie mam nic zaplanowanego na zamrażarkę itp....

Mam 4 panele po 190W, ale z mikro inwerterem....więc bez soku też nic nie produkują...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9894
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2702

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez sicetaitsimple » 26/02/22, 18:32

louphil napisał:.... priorytetem jest zachowanie integralności termicznego układu słonecznego, a tym samym uniknięcie dużego nadciśnienia, prawdopodobnie z powodu cięcia EDF ... A to, czego się obawiałem, oczywiście wydarzyło się wczoraj ...


Nie będę doradzał w sprawie falowników itp., ale generalnie w układzie hydraulicznym, który chcemy chronić przed możliwym „przypadkowym” nadciśnieniem, montujemy jeden lub więcej zaworów często nazywanych „grupą bezpieczeństwa”. Nie masz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez louphil » 26/02/22, 19:29

@Muzyk_Mr

Czy tak jest? „Klasyczne” inwertery fotowoltaiczne nie są zaprojektowane tak, aby były w stanie dostarczać bezpośrednio do użytku sok??? Cóż, pytanie może wydawać się głupie, ale mniejsza o to...

Cóż, żeby uniknąć nieporozumień, zrobiłem mały szkic... Chciałbym, aby moja instalacja ewoluowała od rozwiązania A do rozwiązania B... Nie ma na rynku produktu do "omijania" EDF ???
Bypass-PV2.png
Bypass-PV2.png (132.54 KiB) Obejrzano 4271 razy


@Sicetaitsimple.


No tak, jest jedna... Ale oczywiście nie odegrała swojej roli... :(
1 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16262
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez Remundo » 26/02/22, 20:56

istnieją 3 rodzaje falowników;
1) falownik sieciowy: wie tylko, jak wprowadzić zasilanie do sieci EDF i przestaje działać, gdy tylko zaniknie faza EDF
2) izolowany falownik lokalny: nigdy nie jest podłączony do sieci i zarządza lokalną instalacją, tworząc tam swoją fazę;
3) falownik hybrydowy: jest w stanie dostosować się do 2 sytuacji, zgodnie z różnymi opcjami/strategiami.

inwertery 2 i 3 wymagają baterii do działania jako bufor energii.

https://onduleurphotovoltaique.fr/ondul ... e-solaire/
1 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez phil59 » 26/02/22, 21:17

Inwerter hybrydowy to ten, który się przełącza.

Panele są podłączone do PV i akumulatorów. To on decyduje, czy sok „EDF” przepuszcza, czy nie.
To jest automatyczne.

Jeśli jest to tylko cyrkulator wody, taki jak ja, prosty inwerter PC może załatwić sprawę, taki z rozładowaną baterią, 20 €, na której wymieniasz baterię, aby włożyć znacznie większą. Stary akumulator samochodowy może załatwić sprawę, nawet aby uruchomić samochód. Nie optymalny, bo nie planowany na, ale skręca kilka lat....

Mój piec na drewno kotłowy jest podłączony tak, w przypadku przerwy w dostawie prądu, przez kilka godzin bez EDF, kręci się....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez louphil » 26/02/22, 22:10

OK ! Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi ... ! W związku z tym wnioskuję, że utknąłem: mój falownik ma funkcję „anty-islanding” i dlatego nie zasila już podczas przerw w dostawie prądu...

Małe pytanie „do con”, które nasuwa mi się: w jaki sposób energia produkowana przez PV jest rozpraszana w przypadku przerwy w dostawie prądu?
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16262
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez Remundo » 26/02/22, 22:30

nie jest rozpraszana, panele są w obwodzie otwartym, jak bateria podłączona do niczego.
0 x
Obraz
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Przełącznik EDF/fotowoltaika




przez yves35 » 27/02/22, 00:28

Dobry wieczór,

i w ten sposób uniknąć dużego nadciśnienia, prawdopodobnie z powodu cięcia EDF ... A to, czego się obawiałem, to oczywiście wydarzyło się wczoraj ...

na normalnie utworzonej słonecznej instalacji termicznej znajduje się naczynie wzbiorcze, które ma wchłonąć całą objętość powstałą w wyniku przegrzania. Zawór bezpieczeństwa interweniuje tylko w ostateczności. Przerwa w dostawie prądu do cyrkulatora i regulacji nie ma szkodliwych konsekwencji, zanim czujniki osiągną 160°C. I jest luty

yves
1 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106