leniwy ogrodnik w Loire Atlantique

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 06/09/21, 21:35

W przypadku dżemów i kompotów ponownie wykorzystujemy wszelkiego rodzaju słoiki z recyklingu z oryginalnymi wieczkami. Wystarczy sprawdzić, czy nie ma żadnych plam rdzy ... Rozgrzany, dezynfekuje ... Nie ma problemu - tak, czasami się otwiera!
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 07/09/21, 00:14

Moindreffor napisał:
phil53 napisał:Czy ktoś wie jak dołożyć uszczelkę do metalowych pokrywek?
Sprzedaje nowe pokrowce, ale ekologicznie lepiej byłoby je wykorzystać dziesiątki razy.

Cześć, moja mama właśnie ponownie wykorzystała komercyjne słoiki, takie jak zielona fasolka w szklanym i metalowym wieczku, takie jak i włożyła do nich pomidory i klasyczną sterylizację, jakby były słoikami znanej marki z pomarańczowymi gumowymi uszczelkami, miałam wątpliwości i nie ma problemu ,działało i konserwacja niklu, więc nie zawracaj sobie głowy próbą dołożenia uszczelki : Mrgreen:

na czasy są stoły, zbyt długo skończysz z zawsze rozgotowanymi, miękkimi uszkodzeniami tekstury

To, co robię, ponownie użyłem pokrywek. Po raz drugi, a nawet trzeci może działać, ale za każdym razem uszczelnienie nieco bardziej się osadza.
Miałem już przypadek, w którym doszło do przecieku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 07/09/21, 10:07

Mówimy o słoikach handlowych, z zakręcanymi wieczkami...

Zaobserwowałem, że czasami "rdzewieje" ...

W przypadku większości rozmiarów te osłony są dostępne w handlu ...
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Rajqawee » 07/09/21, 10:15

phil53 napisał:
Moindreffor napisał:
phil53 napisał:Czy ktoś wie jak dołożyć uszczelkę do metalowych pokrywek?
Sprzedaje nowe pokrowce, ale ekologicznie lepiej byłoby je wykorzystać dziesiątki razy.

Cześć, moja mama właśnie ponownie wykorzystała komercyjne słoiki, takie jak zielona fasolka w szklanym i metalowym wieczku, takie jak i włożyła do nich pomidory i klasyczną sterylizację, jakby były słoikami znanej marki z pomarańczowymi gumowymi uszczelkami, miałam wątpliwości i nie ma problemu ,działało i konserwacja niklu, więc nie zawracaj sobie głowy próbą dołożenia uszczelki : Mrgreen:

na czasy są stoły, zbyt długo skończysz z zawsze rozgotowanymi, miękkimi uszkodzeniami tekstury

To, co robię, ponownie użyłem pokrywek. Po raz drugi, a nawet trzeci może działać, ale za każdym razem uszczelnienie nieco bardziej się osadza.
Miałem już przypadek, w którym doszło do przecieku.


Przechodzenie w podmuchach wiatru: tak samo, już miałem przypadki źle połączonego zamknięcia (zupy) ze słoikami wielokrotnego użytku. Myślę, że w „tanim” podejściu do artykułów spożywczych, które i tak byśmy stracili, to nie jest głupie.
Słoiki znaku z pieczęcią .... to naprawdę nie jest tanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 07/09/21, 10:20

Słoiki na ogół nie są tanie. Chciałam kupić bardzo małe słoiczki z pokrywkami, żeby dawać przechodniom drobne upominki - to zawyżone ceny!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Moindreffor » 07/09/21, 13:26

phil53 napisał:
Moindreffor napisał:
phil53 napisał:Czy ktoś wie jak dołożyć uszczelkę do metalowych pokrywek?
Sprzedaje nowe pokrowce, ale ekologicznie lepiej byłoby je wykorzystać dziesiątki razy.

Cześć, moja mama właśnie ponownie wykorzystała komercyjne słoiki, takie jak zielona fasolka w szklanym i metalowym wieczku, takie jak i włożyła do nich pomidory i klasyczną sterylizację, jakby były słoikami znanej marki z pomarańczowymi gumowymi uszczelkami, miałam wątpliwości i nie ma problemu ,działało i konserwacja niklu, więc nie zawracaj sobie głowy próbą dołożenia uszczelki : Mrgreen:

na czasy są stoły, zbyt długo skończysz z zawsze rozgotowanymi, miękkimi uszkodzeniami tekstury

To, co robię, ponownie użyłem pokrywek. Po raz drugi, a nawet trzeci może działać, ale za każdym razem uszczelnienie nieco bardziej się osadza.
Miałem już przypadek, w którym doszło do przecieku.

pokrywki są mniej więcej standardowe, więc jak na dżemy, moja kartezjańska strona, lubię mieć też dość standardowe słoiki, nagle pojawiają się słoiki szklane, których szkło poddaję recyklingowi i trzymam pokrywkę, bo w końcu to jest przykrywka najgorszy wiek

żeby zrobić małe słoiczki, poprosiłam koleżankę, która pracuje w przedszkolu, żeby przyniosła mi słoiczki kochanie : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez phil53 » 21/01/22, 18:27

Didier pisze to często, nie liczy się wielkość, mimo że oto zdjęcie brukselki, są bardzo dobre, rozpływają się, zachwycają. Usunąłem zadanie ze środka, bez wątpienia początek gnicia.
IMG20220119155031.jpg



Podaję zdjęcie moich słodkich ziemniaków z małych bulw, które miały kiełki podczas zbioru.
IMG20220121181746.jpg


Na działkę miasta o przeznaczeniu edukacyjnym nastąpiło pchnięcie niebieskich stóp dobrej wielkości i liczby. Czy tobie się to zdarza?
Mam już kilka na mojej działce, ale w małych ilościach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Adrien (były nico239) » 21/01/22, 23:17

Oczywiście do kapusty, którą się dzielę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 22/01/22, 08:36

phil53 napisał:Didier pisze to często, nie liczy się wielkość, mimo że oto zdjęcie brukselki, są bardzo dobre, rozpływają się, zachwycają. Usunąłem zadanie ze środka, bez wątpienia początek gnicia.


Tam jestem pobity!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Lazy Ogrodnik w Loire Atlantique




przez Did67 » 22/01/22, 08:37

phil53 napisał:
Na działkę miasta o przeznaczeniu edukacyjnym nastąpiło pchnięcie niebieskich stóp dobrej wielkości i liczby. Czy tobie się to zdarza?
Mam już kilka na mojej działce, ale w małych ilościach.


Grzyby, to się często zdarza... W domu nie pamiętam niebieskich stóp.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 222