Mały grządka warzywna 69 na drodze do lenistwa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Did67 » 04/09/21, 08:20

Doris napisała:.... Mówiłem więc o różnych rodzajach pomidorów porzeczkowych, które Niemcy nazywają Johannisbeertomaten i które obejmują różne rodzaje, łącznie z wróbelkiem. A w domu nawet klasyfikowaliśmy niektóre rodzaje, sprzedawane we Francji jako pomidorki koktajlowe, jako pomidory porzeczkowe, ponieważ były bardzo małe.


Nawet „Mały Wróbel”, według zdjęć, istnieją różnice w wielkości.

„Mały Wróbel” to kolejny gatunek pomidora: Solanum pimpinellifolium (z charakterystycznym liściem)

Wiele pomidorów koktajlowych to hybrydy (krzyżówki - nie HF1) naszych zwykłych pomidorów... Stąd czasami opór. A co za tym idzie, pewna obfitość wzrostu we wszystkich kierunkach...

Myślę, że „pomidor wiśniowy”, podobnie jak „Johannisbeerentomaten”, to klasyfikacja na podstawie wyglądu. Więc rozmiar.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pi-r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 150
Rejestracja: 28/11/20, 13:00
Lokalizacja: "cassoulet" Occitanie
x 31

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez pi-r » 04/09/21, 11:28

Did67 napisał:Myślę, że „pomidor wiśniowy”..... to klasyfikacja oparta na wyglądzie. Więc rozmiar.

+1
wydaje mi się, że dowodem na związek tej nazwy z wielkością owoców jest to, że istnieją „koktajle” które są większe, a porzeczki mniejsze
1 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez stephgouv » 10/09/21, 11:05

Nie wiem, czy znacie lub słyszeliście już o „Tomatologu”? Strona ogólna ou Strona sprzedaży
Miałem okazję kilka lat temu (podczas wakacji na południu) odwiedzić go i odkryć inne odmiany pomidorów niż te sprzedawane na rynku.
Nie reklamuję, ale może zainspiruje Cię to do spróbowania być może nieznanych odmian...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Doris » 10/09/21, 13:55

Stephgouv napisał:Nie wiem, czy znacie lub słyszeliście już o „Tomatologu”? Strona ogólna ou Strona sprzedaży

Rzeczywiście, daje inspirację. Dziękujemy za udostępnienie
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Biobomb » 10/09/21, 16:19

Stephgouv napisał:Nie wiem, czy znacie lub słyszeliście już o „Tomatologu”? Strona ogólna ou Strona sprzedaży
Miałem okazję kilka lat temu (podczas wakacji na południu) odwiedzić go i odkryć inne odmiany pomidorów niż te sprzedawane na rynku.
Nie reklamuję, ale może zainspiruje Cię to do spróbowania być może nieznanych odmian...

Właśnie rzuciłem okiem. Jestem zakłopotany, ponieważ w przypadku Małych Wróbli nie jest napisane, że jego użycie pozwala również na szczepienie.
0 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez stephgouv » 10/09/21, 23:02

Oto, co zostało powiedziane o forum odnośnie małego wróbla:

„(Lycopersicon pimpinellifolium): liść spalenizny, podobnie jak wiele odmian botanicznych.
Mały owoc typu agrest 10 do 15 g na bardzo energicznej roślinie, która w naturze może zajmować kilka m² na ziemi lub wspinać się na drzewa.
Porto nieokreślone, liść spalenizny, 55 do 65 dni”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Did67 » 11/09/21, 13:01

Biobombe napisał:... Jestem zakłopotany, ponieważ według Petits Moineaux nie jest napisane, że jego użycie umożliwia również szczepienie.


Być może nie szczepi, nie ma ochoty szczepić, a nawet uważa, że ​​„szczepienie to intensywne rolnictwo”???

Zatem informacja go nie interesuje???
0 x
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Biobomb » 11/09/21, 23:20

Did67 napisał:
Biobombe napisał:... Jestem zakłopotany, ponieważ według Petits Moineaux nie jest napisane, że jego użycie umożliwia również szczepienie.


Być może nie szczepi, nie ma ochoty szczepić, a nawet uważa, że ​​„szczepienie to intensywne rolnictwo”???

Zatem informacja go nie interesuje???


Jeśli zajmuje się chemią, bezpieczne są dla niego proste, klasyczne rośliny. A ponieważ jest na południu, nie zna naszych kłopotów.
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -----------

Czy w domu, Didier, szczepiłeś tylko małe wróble? Czy jesteś usatysfakcjonowany? A w porównaniu do 2020?
Byłem uważny zeszłej wiosny: centra ogrodnicze i sprzedawcy internetowi nigdy nie podają różnorodności podkładek. To samo ze wszystkimi warzywami
dostępne szczepione. Myślą, że jesteśmy ignorantami?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Did67 » 12/09/21, 16:08

Zaszczepiłem na Petit-Moineau i na hybrydzie F1 „Protector”.

Miałem pewne trudności, opisane w filmie.

I w przeciwieństwie do zeszłego roku, gdzie wynik był spektakularny, w szklarni jest mieszanie. W tunelu jest trochę lepiej. Ale mam przeszczepy, które nie są dobrze rozwinięte! Przyczyna ???? Nic nigdy nie jest proste.

Jeśli chodzi o komercyjne stopy szczepione, poczyniłem tę samą uwagę! Brak wskazania nazwy podkładki!
0 x
stephgouv
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 347
Rejestracja: 18/10/19, 08:54
Lokalizacja: Gouvy (B)
x 66

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez stephgouv » 14/09/21, 12:52

Did67 napisał:
Biobombe napisał:... Jestem zakłopotany, ponieważ według Petits Moineaux nie jest napisane, że jego użycie umożliwia również szczepienie.


Być może nie szczepi, nie ma ochoty szczepić, a nawet uważa, że ​​„szczepienie to intensywne rolnictwo”???

Zatem informacja go nie interesuje???


Wszystkie jego rośliny (około 10.000 2) są szczepione ręcznie (zaciski XNUMX mm) i używa Brigeor jako PG.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258