Recenzje Facom Diesel Injector Cleaner (w Saab 9.3 TiD od 2005)

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Macro » 20/07/21, 14:49

Coś mnie niepokoi, gdy patrzę na to zdjęcie….
saab_consumption_3.jpg
saab_consommation_3.jpg (165.71 KiB) Wyświetlono 2398 razy



Gdzie kupiłeś paliwo??? Na liczniku objętości widnieje wskazanie T° 15°C.... Jest to temperatura, w której przeliczamy objętości paliwa przed rozliczeniem.... Krótko mówiąc, wygląda na to, że tankowałeś na stacji wyposażonej w objętość liczniki przeprowadzające przeliczenie objętości (szczerze mówiąc, nie znam żadnego lub nigdy nie zwracałem na to uwagi)... Jeśli ma to zastosowanie w tym sezonie na często tankowanej stacji, załadowałeś cieplejszy produkt, powiedzmy o 20°, jeśli jesteś daleko z rafinerii, 25, jeśli stacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu rafinacji… Ty mi powiedz…. Niezbyt to ssie na 55 litrach… jeśli 55,18 l oleju napędowego przeliczonego przy 15°, które załadowałeś, znajdowało się przy rzeczywiste 20°C, w rzeczywistości załadowałeś 55.46 litra, gdyby temperatura wynosiła 25° 55.73 l….Dodając do tego….Dno zbiornika miało temperaturę łatwo 50° (bardzo nagrzewa wtrysk Common Rail, szczególnie na końcu zbiornika) Krótko mówiąc prawie na pewno. Następnego dnia zostawiłeś samochód na miejscu na całą noc i bez problemu dolałeś 1 do 2 litrów do baku… Wiem, że to denerwujące…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Christophe » 20/07/21, 16:54

Makro napisał:Gdzie kupiłeś paliwo??? Na mierniku objętości znajduje się wskazanie T° 15°C....


W Escro! : Mrgreen:

Makro napisał:Czyli temperatura, w której przeliczamy objętości paliwa przed wystawieniem faktury… Krótko mówiąc, wygląda to tak, jakbyś tankował na stacji wyposażonej w liczniki objętości, które przeprowadzają przeliczenie objętości (szczerze mówiąc, nie znam żadnego lub nie mam nigdy nie zwracałem na to uwagi)….Jeśli ma to zastosowanie w tym sezonie, na często tankowanej stacji załadowałeś cieplejszy produkt, powiedzmy o 20°, jeśli jesteś daleko od rafinerii, 25, jeśli stacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu rafinacji.. Powiesz mi... 55 litrów nie jest zbyt do niczego... jeśli załadowałeś 55,18 l oleju napędowego przeliczonego przy 15°, które miało rzeczywistą temperaturę 20°C, w rzeczywistości załadowałeś 55.46 litrów, jeśli temperatura wynosiła 25° 55.73 l….Dodając do tego….Dno zbiornika miało temperaturę łatwo 50° (bardzo nagrzewa wtrysk Common Rail, szczególnie na końcu zbiornika) W skrócie prawie pewne. Następnego dnia zostawiłeś samochód na miejscu na całą noc i bez problemu dolałeś 1 do 2 litrów do baku… Wiem, że to denerwujące…


Hm, wszystkie pompy są znormalizowane/kalibrowane w temperaturze 15°C, prawda (czasami jest to oznaczone bardzo małymi literami)? Czy to nie jest prawo i norma? Jesteś tankowcem! : Mrgreen:

I nie sądzę, że 3 l pozostałości w temperaturze 50°C (zakładając, że były tak gorące) zastąpiły 4 do 5 l! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Nie mam pojęcia, czy wyświetlacz tej pompy przelicza się na temperaturę otoczenia (i w związku z tym dostarcza więcej lub mniej paliwa niż wyświetla w zależności od temperatury), czy też jest to wskazanie szacunkowej objętości, która jest naprawdę prawidłowa tylko przy 15°C...!

Czy masz krzywą ekspansji oleju opałowego?

W każdym razie to nie te sprzeczki sprawiły, że przed tankowaniem zrobiłem jeszcze prawie 200 km, bo na ostatnich tankowaniach tej wiosny tankowałem około 850 km...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Christophe » 20/07/21, 16:57

Makro napisał:Po badaniach... 120 KM to faktycznie silnik fiata (taki sam blok jak moja alfa 156 8-zaworowa głowica) 150 to 16-zaworowy co według zdjęć które znalazłem nie za bardzo przypomina fiata alfę z tej samej generacji...


Jednak wydaje mi się, że 120 i 150 to ten sam blok, to tylko głowica cylindrów, która zmienia się z 8 na 16 zaworów, jak zauważyłeś.

Common Rail jest taki sam, wtryskiwacze również (przynajmniej patrząc z zewnątrz)...

To nie jest aż tak ważne dla tematu... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Macro » 20/07/21, 17:22

Nie mam krzywych rozszerzalności...Mam tabele astm, które podają współczynnik korekcji w zależności od gęstości i T°...Zasadniczo jest to 1l na 1000 na stopień...

W przypadku silnika właściwie nie zmienia się to zbytnio, czy jest to GM, Fiat, czy Cummins....

W takim przypadku... Aby rozbroić nie musisz się zbytnio martwić, w zbiorniku znajduje się elektryczna pompa... Jeśli skończy Ci się paliwo, silnik przejdzie w tryb awaryjny. Po dodaniu kokosa włączasz zapłon, odczekujesz 10 sekund, wyłączasz, uruchamiasz operację jeszcze raz 3 razy i silnik powinien odpalić bez problemu...

Dla informacji paliwo wzrasta do ponad 90° przy sprężaniu do 1400 barów w Common Rail, komputer wtrysku koryguje wtryskiwaną objętość zgodnie z T°, w niektórych (wielu) część tego paliwa wraca do zbiornika samochody mają nawet wymienniki woda/GO lub chłodnice chłodzące GO/Air, które chłodzą wodę przed ponownym włożeniem do zbiornika

Do kalibracji mierników objętości dystrybucji… Nie wiem, czy są one korygowane pod względem objętości w zależności od T°… Nie jestem na tym końcu dystrybucji…

Z drugiej strony (w porównaniu do mojej drugiej pracy) mówię, że co najmniej dwa razy w tygodniu przy pompie i nigdy nie zwracałem uwagi na wyświetlanie 2° na volusie...Ale nie chodzę do oszustów, fatal, schnell ….
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Macro » 20/07/21, 17:41

I dla twojej informacji... Jeśli nie korzystasz z klimatyzacji... Samochód zużywa mniej w gorącej porze roku niż w zimnym okresie... I tak, fazy nagrzewania T° silnika są krótsze (mniej „rozrusznika”) wpuszczane gorące powietrze jest mniej gęste (więc korekta wtrysku w dół, aby ograniczyć zanieczyszczenia) jest też mniejsze zapotrzebowanie na odbiorniki energii elektrycznej (reflektory, wycieraczki itp.) Orzech, zaraz powiesz. .. Nie, nie aż tak bardzo… Pedałuj na rowerze treningowym lub na rowerze elektrycznym, aby mieć 240 W oświetlenia… Zrozumiesz (ale jestem pewien, że to wiesz), gdy dodatkowo alternator samochodowy ma słabą wydajność wynoszącą 45 do 50%....To się liczy...

Po...Wtryskiwacz, silnik, środek do czyszczenia egr...Jestem chętny...Ale przecież wiesz też, że liczy się sposób w jaki korzystasz z auta, który najbardziej zwiększa jego spalanie.... Niedzielna wieczorna taksówka (VW Caravelle) załadowana 6 osobami plus bagaż Wycieczki La Rochelle 2 godz. 30 zużycie 7.8 l/100.... Powrót pusty... 10.8 l... Jak powiedziałby Guy: wielki idiota: samochód vroom vroom vroom autobahn
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Christophe » 20/07/21, 22:40

Dziękuję za zabranie mnie na borsuka mechaniki silników Macro... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

OK, więc nie słuchaj, co mówię i na pewno nie próbuj tego produktu... : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Christophe » 02/08/21, 14:15

Po 300 km autostrady...szacowana autonomia: +1400 km... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Więc proszę, nie próbuj tego!

20210722_190558.jpg
20210722_190558.jpg (285.52 KB) Oglądane razy 2294


20210722_190504.jpg
20210722_190504.jpg (440.16 KB) Oglądane razy 2294
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Christophe » 27/08/21, 12:31

Na następnym tankowaniu powinienem przekroczyć 1100 km... Dam ci trochę soku z diesla! : Mrgreen:

Wczoraj poszedłem do lokalnego Leclerca (pierwszy od blokady wiosną 2020 r.), mają asortyment Facom (w sklepie, ale nie w centrum Auto Leclerca, gdzie pojechali na Zakres Bardahla...poza tym ceny identycznych produktów różnią się od cen w centrum samochodowym!! :zaszokować: ), ale nie produkt, który kupiłem za 7.5 euro... zastąpiony środkiem czyszczącym HDI za 21 euro... który testowałem, ale który działa znacznie gorzej!

W przeciwnym razie, cóż, nie wiedziałem, że istnieją EGR w silnikach benzynowych... :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Seria Facom Essence:

Facom_Essence.jpg


Gama FACOM Diesel:

Facom_Diesel.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Recenzja Facom Diesel Injector Cleaner (na Saab 9.3 TiD od 2005)




przez Macro » 28/08/21, 11:05

Christophe napisał:
W przeciwnym razie, cóż, nie wiedziałem, że istnieją EGR w silnikach benzynowych... :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:


Cóż, tak... Wszędzie umieszczają te cuda technologii : Chichot: : Chichot:

W moim TT jest nawet duża elektryczna pompa powietrza, która wdmuchuje powietrze do rur wydechowych podczas pierwszej minuty pracy na zimno, aby wysłać więcej tlenu do katalizatora (musi też przesłać więcej benzyny), aby go natychmiast ogrzać... Krótko mówiąc, zużywaj więcej zanieczyszcza mniej... Naprawdę w to nie wierzę...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 31