Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Thema

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Moindreffor » 17/08/21, 19:07

GuyGadeboisLeRetour napisał:Chodź, zmiażdż trochę i weź "dziecko" glifosatu ... Roll:
Wegetarianizm to praktyka dietetyczna, która wyklucza spożywanie mięsa zwierzęcego.
„Owo-lakto-wegetarianizm”, najczęstsza praktyka w krajach zachodnich, obejmuje jajka, produkty mleczne (ser, masło, jogurty itp.) oraz miód.

„Weganizm” obejmuje wyłącznie rośliny (plus minerały lub mikroorganizmy, takie jak drożdże lub bakterie) i wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym jaja, mleko, ser i miód).

https://fr.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9g%C3%A9tarisme
https://www.larousse.fr/dictionnaires/f ... isme/81259
Pescowegetarianizm lub pescetaryzm to praktyka żywieniowa polegająca na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa, ale spożywanie mięsa uzyskanego z ryb, skorupiaków i mięczaków wodnych. Ta praktyka była praktyką katarów.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Pesco-v%C ... %A9tarisme

Jak mówisz, kiedy chcemy się pobawić itp., itd... 8)

Przeprowadziłem te same badania co ty i natknąłem się na te same definicje, po prostu wziąłem tę, która jest najbardziej związana z tematem różnicy między wegetarianinem a weganinem i to właśnie umieściłem

potem we wszystkich małych kościołach można znaleźć właściwie wszystko, ale podstawa pozostaje podstawą, wegetarianie nie wykluczają ryb, weganie tak, kumulując definicje, chcesz utopić rybę : Mrgreen:

po prostu czasami nie odpowiadasz zgodnie z tym, co tam jest napisane, ale według tego, kto to pisze, a to wstyd i zawsze z ukrytą agresywnością radykalizujesz się, uważaj, aby nie zostać organicznym fundamentalistą, jak inni, ponieważ to jest szkoda, że ​​czasami, gdy masz przebłyski klarowności, możemy z tobą dyskutować rozsądnie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14974
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez GuyGadeboisTheBack » 18/08/21, 02:00

Wegetarianin z definicji nie je mięsa zwierzęcego. Bez mięsa, bez ryb. To wszystko. Tutaj zapytaj Janic, zamiast dalej cię wyśmiewać ... : Mrgreen:
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Moindreffor » 22/08/21, 13:19

GuyGadeboisLeRetour napisał:Wegetarianin z definicji nie je mięsa zwierzęcego. Bez mięsa, bez ryb. To wszystko. Tutaj zapytaj Janic, zamiast dalej cię wyśmiewać ... : Mrgreen:

Wolę zapytać słownika, przynajmniej nie jest partyzantem, zadowala się podaniem definicji ... nie układa tego, aby zobaczyć powód, co się dzieje
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Macro » 23/08/21, 23:13

Moje dziecko, jeśli nadal będzie tak torturować wieloryby.. wyślę mu Paula Watsona ... I jest z niego dumny ... Cóż, po prostu wyszła na zdjęcie (ale wygląda na to, że jest przyzwyczajona) i podskakuje powrót do swojego żywiołu...
IMG_96261.jpg
IMG_96261.jpg (265.17 KB) udostępniona 1740 razy
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Moindreffor » 24/08/21, 11:15

Makro napisał:Moje dziecko, jeśli nadal będzie tak torturować wieloryby.. wyślę mu Paula Watsona ... I jest z niego dumny ... Cóż, po prostu wyszła na zdjęcie (ale wygląda na to, że jest przyzwyczajona) i podskakuje powrót do jego żywiołu... IMG_96261.jpg

brak zabijania jest jednym z naprawdę fałszywych dobrych pomysłów
na przykład, brak zabijania prowadzi do tego, że coraz większe ryby znajdują się w ekosystemie, w którym nie powinny już być, najgorzej jest, gdy jest to sum, ponieważ jest to ostateczny drapieżnik, a zatem w niektórych miejscach sum nie zabija nawet zagraża faunie ptaków wodnych, które chwytają sumy, zwłaszcza pisklętom

więc między przełowieniem a brakiem śmierci należy znaleźć rozsądną równowagę
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Macro » 24/08/21, 11:25

W tym przypadku... Jest to prywatny sztuczny staw, który jest regularnie opróżniany, aby stał się grzechem... Te stworzenia są wprowadzane do gry dla "sportowców", "szkodników" według listy operatorów stawu, nie wolno ich wypuścić... A potem... Moje dziecko (tak jak ja nawiasem mówiąc) nie je ryb słodkowodnych... Zaczął łowić ryby, żeby zadowolić mojego ojca (który uwielbiał je żuć) Mój ojciec nie żyje, więc jest łowienie ... dla "przyjemności" bycia zjedzonym przez komary nad wodą...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Moindreffor » 24/08/21, 11:31

Makro napisał:W tym przypadku... Jest to prywatny sztuczny staw, który jest regularnie opróżniany, aby stał się grzechem... Te stworzenia są wprowadzane do gry dla "sportowców", "szkodników" według listy operatorów stawu, nie wolno ich wypuścić... A potem... Moje dziecko (tak jak ja nawiasem mówiąc) nie je ryb słodkowodnych... Zaczął łowić ryby, żeby zadowolić mojego ojca (który uwielbiał je żuć) Mój ojciec nie żyje, więc jest łowienie ... dla "przyjemności" bycia zjedzonym przez komary nad wodą...

tak, więc nie jest to środowisko naturalne, więc tak nie ma problemu, to jest szczególny przypadek
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Macro » 24/08/21, 11:36

Nie daj się też zwieść ... nawet jeśli akwen jest sztuczny, powstaje ekosystem, który wpływa na otaczające środowisko ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Przełowienie, koniec obfitości ryb? Arte Theme




przez Moindreffor » 24/08/21, 12:47

Makro napisał:Nie daj się też zwieść ... nawet jeśli akwen jest sztuczny, powstaje ekosystem, który wpływa na otaczające środowisko ...

tak, ale nadal jest odizolowany od rzek, w Dunaju i innych dużych rzekach brak zabijania sumów jest problemem, jest to jedna z przyczyn ich geograficznego rozszerzenia

kormoran może zjeść małego suma, duży sum może zjeść kormorana...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : LudoThePotagiste i goście 267