Mały grządka warzywna 69 na drodze do lenistwa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 18/06/21, 12:15

Oto, co widziałem u Ojca Michela w tym roku na początku sezonu…
20210522_110005.jpg

Ojciec Michel jest starszym członkiem rodziny, od 50 lat regularnie i metodycznie uprawia swój ogród warzywny. Ma wspaniałe warzywa i potajemnie bardzo mu zazdroszczę. Przechodzę obok jego ogrodu co tydzień od 5 lat i pierwszy raz widzę ściółkę :zaszokować: tam przygotowywał swoje plantacje pomidorów: koszenie, słoma i nagietek u każdej stopy… hej hej 8)

W zeszłym sezonie widział moje ziemniaki pod sianem i patrzył, mówiąc "tak, tak ch'connais" Drżę z dumy na myśl, że być może to po zobaczeniu mojego ogrodu warzywnego, że jest.
2 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Doris » 18/06/21, 13:02

To dobrze, u niektórych ludzi wszystko się zmienia, w mojej okolicy też widzę pewne oznaki zmian. Nawet z moimi przyjaciółmi, dla których w zeszłym roku byłam trochę szalona i oświecona, zaczyna to odzwierciedlać, widząc moje ubiegłoroczne zbiory, zadają sobie wiele pytań. W ogóle nie wierzyli w tę historię o pomidorach bez mieszanki Bordeaux, bez obracania ziemi, przy znacznie mniejszym podlewaniu, ale przedstawiłem dowód na zdjęciach.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Did67 » 18/06/21, 14:18

Alkaline napisał:Oto, co widziałem u Ojca Michela w tym roku na początku sezonu... 20210522_110005.jpg
Ojciec Michel jest starszym członkiem rodziny, od 50 lat regularnie i metodycznie uprawia swój ogród warzywny. Ma wspaniałe warzywa i potajemnie bardzo mu zazdroszczę. Przechodzę obok jego ogrodu co tydzień od 5 lat i pierwszy raz widzę ściółkę :zaszokować: tam przygotowywał swoje plantacje pomidorów: koszenie, słoma i nagietek u każdej stopy… hej hej 8)

W zeszłym sezonie widział moje ziemniaki pod sianem i patrzył, mówiąc "tak, tak ch'connais" Drżę z dumy na myśl, że być może to po zobaczeniu mojego ogrodu warzywnego, że jest.


Myślę, że to wzruszające.

Bez względu na źródło kliknięcia ...

Dla osób, które od dziesięcioleci uprawiały ogródek w inny sposób, zawsze warto „zrobić krok”! Chcę, wirtualnie, „napić się piwa” z tym dżentelmenem!
1 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 18/06/21, 14:31

Did67 napisał:Myślę, że to wzruszające.

Bez względu na źródło kliknięcia ...

Dla osób, które od dziesięcioleci uprawiały ogródek w inny sposób, zawsze warto „zrobić krok”! Chcę, wirtualnie, „napić się piwa” z tym dżentelmenem!
Całkowicie się z tobą zgadzam Didier! Dla strony dotykającej, niezależnie od źródła kliknięcia i picia piwa Obraz : Lol:
0 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 14/07/21, 19:22

Dziś znalazłam w moim ogrodzie 3 małe martwe jeże. Mniej więcej wielkości zaciśniętej pięści. Jestem trochę zaskoczona, bo nie wiedziałam, że w moim domu jest jeż, a na dodatek myślałam, że w tej chwili jest co jeść.
Dobrą wiadomością jest to, że w ogrodzie są jeże. Chciałabym wiedzieć, co się z nimi stało, a co z ich mamą i innym potencjalnym rodzeństwem.... Na pewno nigdy się nie dowiem.
załączniki
20210714_115242.jpg
1 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 22/08/21, 22:18

Pomidory
W tym roku jedyną rośliną, która nie zachorowała na zarazę lub inną chorobę, jest pomidor koktajlowy posadzony w ozdobnym ogrodzie zaplątany między glicynią a kalicarpą, który rozkwitł i oczyścił ogrodzenie : Lol:
2021-08-22 22.17.15.jpg
Wiśniowe pomidorki próbują uciec :)
1 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 22/08/21, 22:31

Z drugiej strony krzaczaste: Rio grande i Siberian to katastrofa :płakać: połowa (przynajmniej) owoców jest uszkodzona. Odzyskałem zdrowe części, aby je ugotować. To ograniczyło uszkodzenia, w końcu jestem całkiem zadowolony z produkcji.
2021-08-22 22.25.21.jpg
Wszystko na ziemi spalone liście

Mam wrażenie, że Syberyjczycy wytrzymali lepiej, jedna stopa jest nawet w dobrej formie, mimo że na starcie była skarłowaciała.

Nieliczne słupki palonych pomidorów są małe i niewiele dają, ale są w dość dobrym stanie na pleśń lub pleśń.

Wszyscy są na zewnątrz bez ochrony.
1 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Did67 » 23/08/21, 18:34

Alkaline napisał:Pomidory
W tym roku jedyną rośliną, która nie zachorowała na zarazę lub inną chorobę, jest pomidor koktajlowy posadzony w ozdobnym ogrodzie zaplątany między glicynią a kalicarpą, który rozkwitł i oczyścił ogrodzenie : Lol:
2021-08-22 22.17.15.jpg


To samo tyczy się mnie w 2016 roku, rok z deszczowym latem i gdzie miałem pod południową ścianą mojego sezonu, pod nawisem dachu, stopkę niklową, która produkowała do początku listopada (bez zbytniego smaku w każdym razie) , pod koniec !)...

To zainspirowało mnie do stworzenia „tunelowego pomidora”.

Moje prawdziwe marzenie: pomidorowy tunel zamocowany na ścianie wschód-zachód. Nie mam już siły, żeby to zbudować. Polecam młodym ludziom. Zamiast głupio grzebać drewno.

Zwis dachu ogranicza wpływ deszczu.

Ogrzewana w ciągu dnia ściana utrzymuje cieplejszą powierzchnię, bez kondensacji, powyżej 20 lub 30 cm.

Bez deszczu / bez kondensacji = „cud” z pomidorami. Możesz zachwycać się dowolnym wywarem, każdym sposobem sadzenia, możesz to robić w cyklu księżycowym lub przeciwksiężycowym, możesz pić „organiczne” piwo z Alzacji (na wyłączność) przed każdym wieczorem o dokładnie momencie zachodu słońca, zagraj w Bacha, poproś Pesqueta, aby wziął nasiona i przyniósł ci je z powrotem: wszystko będzie działać! Ale nie zapomnij zrobić filmu !!!
1 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez zasadowy » 23/08/21, 19:31

Alkaline napisał:Pomidory
W tym roku jedyną rośliną, która nie zachorowała na zarazę lub inną chorobę, jest pomidor koktajlowy posadzony w ozdobnym ogrodzie zaplątany między glicynią a kalicarpą, który rozkwitł i oczyścił ogrodzenie : Lol:
2021-08-22 22.17.15.jpg
Może to philovita, o której mówi Biobombe :D w rzeczywistości otrzymałem te nasiona z reklamy agencji nieruchomości, na której nie wymieniono żadnej odmiany. Roll:
0 x
to zależy
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Mały ogródek warzywny 69 na drodze do lenistwa




przez Biobomb » 24/08/21, 00:07

Did67 napisał: brak kondensacji = „cud” z pomidorami.

w zgodzie z tobą przez cały czas.
Tam jestem wykończony, ale jutro chyba opowiem o właściwościach liści pomidorów, które mogą przyspieszać ich skłonność do łapania pleśni, niezależnie od poziomu kondensacji otoczenia i jeśli dodatkowo zbilansuje się na nich potas.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95