Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Christophe » 20/05/21, 15:29

Nie sądzę zresztą, że Makro część dachu szklarni (strona wędkarska) wyszła piekło z ostatniej wielkiej wichury tej zimy!

I że byłem zbyt leniwy, żeby to naprawić ... na razie ... Myślę, że zostawię grzesznika na świeżym powietrzu do jesieni, aby mógł odzyskać zdrowie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Macro » 21/05/21, 13:46

Osobiście ... mam 4 lub 5 osób, które żyją poza domem (późne żółte łowienie ryb) bez szczególnej troski Mam wystarczająco dużo grzechów, aby zranić połowę moich sąsiadów i motocyklistów z żandarmerii, którzy ukrywają się w okolicy ... Prawie co roku ...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Christophe » 21/05/21, 14:06

Makro napisał:Mam wystarczająco brzoskwiń, żeby wystraszyć połowę moich sąsiadów i policyjnych motocyklistów, którzy chowają się w okolicy ... Prawie co roku ...


Więc lol! Kocham cię ptdr!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Obamot » 21/05/21, 16:24

Dobrze byłoby zapytać ã Zrobiłam, ale radzę nie robić nic poza wzmocnieniami typu szynami przymocowanymi, aby absolutnie zapobiec przesuwaniu się wszystkiego (nawet wieszaków na wagę) do tego, co już zrobiłeś. Jakbyś założył gips, gdybyś złamał nogę.

Z powodów 3:
- chcąc robić „lepiej” ryzykujesz pogorszenie sytuacji, owoce są ciężkie, a jeśli zostaną pokrojone, zostaną całkowicie zniszczone.
- tak długo, jak pozostała część, jest sok, który mija, twoje owoce nadal mają szansę dojrzeć (mogą nie urosnąć).
- drzewo potrzebuje czasu na naprawę, szyny, które utrzymują 2 części gałęzi w ich początkowych pozycjach bez ich poruszania się, są najlepsze dla drzewa, nawet jeśli nie jest to gwarantowane (może również wyschnąć lub zgnić)

To tylko po to, żeby ocalić owoce, wtedy zobaczysz. Tak bym zrobił, gdyby mi się to przydarzyło.
0 x
Biobomb
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 681
Rejestracja: 02/10/20, 21:13
x 141

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Biobomb » 21/05/21, 22:31

Jeśli manipulacja zadziała, tj. Jeśli tkanki, które można ponownie połączyć, zrobią to, blizna zestali się po roku.
Osobiście wzmocnię gałąź, zakładając po 2 szyny z każdej strony, aby przynieść ulgę.

Drzewo brzoskwini można dość łatwo przyciąć z niewielkim doświadczeniem. Odetnę gałąź, usuwając części najbardziej oddalone od rany i pozostawiając tylko wyciskacz soku. Wyeliminuję również wszystkie owoce, aby uniknąć zbyt dużego nawisu.
W każdym razie nie będzie cudu: owoce są chciwe w rozwiniętym soku, nie będą już zaopatrywane w wystarczającą ilość składników odżywczych i ryzykują, że nie podadzą czegoś poprawnego.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Christophe » 26/05/21, 14:52

Tak, Biobombe. Zrobiłbym to następnym razem, dziękuję! Najwyraźniej tego lata nie będzie owoców, biorąc pod uwagę kiepską pogodę, którą mieliśmy poważne późne mrozy!

Jak niektórzy mnie pytali, oto sytuacja 1 rok później: jedna z 2 gałęzi, mniejsza, nie została wznowiona ... druga tak, ale z trudem, ponieważ wiele martwych gałęzi za naprawą ...

Najwyraźniej "mechanicznie" nie poruszył się albo niewiele ... pomimo wichury, która w lutym rozerwała część dachu szklarni ... ups ... (moja wina była drewnianą częścią konstrukcji, która nie była chroniona. .. naprawię to jesienią ... tylko po to, żeby brzoskwinia miała trochę powietrza i miejsca tego lata)

Więc rozwiązanie sznurek + taśma wydaje się wystarczające ... jeśli mamy wystarczająco dużo, aby zawiesić sznurek!

Odciąłem gałąź, która się nie podniosła, a sznurek zostawiłem na drugiej.

Przycinałem martwe gałęzie na całym drzewie (wykonane po zdjęciach)

pecher_branche_casseée_1.jpg
pecher_branche_cassée_1.jpg (476.98 KiB) Oglądane 3189 razy


pecher_branche_casseée_2.jpg
pecher_branche_cassée_2.jpg (451.53 KiB) Oglądane 3189 razy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Christophe » 06/06/21, 14:02

Christophe napisał:Największy przeszczep na świecie? I naturalne sprzężenie! Zwariowany!


Ten też nie jest zły!

W przyrodzie też są zwroty akcji!

Poskręcane drzewo.jpg
Arbre Tordu.jpg (294.69 KiB) Obejrzano 3091 razy


Pytanie quizowe: do których członków forum czy to pokrzywione drzewo sprawia, że ​​myślisz?

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Napraw niewielką gałąź drzewa owocowego (grzech)?




przez Christophe » 21/06/21, 14:34

I kolejne dziwne drzewo:

drzewa_enlase.jpg
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177