Rozpocznij „fenokulturę”

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Régine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 06/04/21, 17:02

Re: Rozpocznij „fenokulturę”




przez Régine » 16/04/21, 15:49

Doris napisała:
Régine napisał: Ale rozumiem, że większość twoich nasadzeń przechodzi przez przesadzanie.
W przypadku sadzonek marchwi, ponieważ moja gleba była bardzo ciężka, zawsze robiłem bruzdę i wypełniałem ją mieszaniną strachu i piasku. Spróbuję tego samego w tym roku.

Nie chcąc zakłócać wymiany między belgijskiej, po prostu pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie o przeszczepianie: uważam, że jest wielu z nas, którzy zajmują się przeszczepami w większości naszych kultur, po prostu dlatego, że z mojej strony
1) Mam kłopoty z sadzonkami bezpośrednimi, ponieważ mam dużo materii organicznej na swojej glebie piaszczystej, a więc cały czas również materia na etapie rozkładu, który utrudnia kiełkowanie, czyli materiał, który nie nadaje się do to, na przykład zmielony materiał
2) Zgodnie z naszym odmiennym klimatem jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów kontrolowania temperatury, wilgotności i dostępu szkodników do gleby
3) dla marchwi przesadzanie okazuje się skomplikowane i dlatego siew bezpośredni, tam jeden w toku się pojawił, mam wrażenie, że działa (siew mieszany marchwi i rzodkiewki). Oczywiście będąc na glebie piaszczystej nie dodam więcej piasku, ale nawet na glebie ciężkiej nie lekceważę marchewki, to coustaud, mam rodzinę z ogrodem warzywnym w glebie gliniastej, po prostu robią mieszankę nasion marchwi z piaskiem, mieć bardziej miękką sadzonkę, a ich marchewki są piękne każdego roku.


Tak, będę kontynuował przesadzanie dla niektórych warzyw. Jeśli chodzi o fasolę, sadzonki testowałem w doniczkach przez rok, ale podczas przesadzania miałem deszcze, które zalały ogród ... skutkowały całkowitą utratą roślin fasoli, nie zdążyły osiedlić się na ziemi. I tak spróbuję ponownie, ziemia jest pokryta, myślę, że będę miał mniej uszkodzeń. Jeśli chodzi o marchewki, spróbuję pokroić siano :P i wykop bruzdę, obsiej i przykryj piaskiem.
0 x
Régine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 06/04/21, 17:02

Re: Rozpocznij „fenokulturę”




przez Régine » 16/04/21, 15:52

Moindreffor napisał:na PP wszystko jest dobrze, więc nie przejmuj się zbytnio, wystarczy pamiętać w uproszczeniu, że im bardziej zielone, tym lepsze i że im bardziej brązowe, tym dłużej to trwa

super pozwala na podkręcenie kultury, ale szybko opróżniasz zbiornik, trzeba go odnowić, brązowy, na starcie się pasie, ale po roku lub nawet trochę więcej to najlepiej polepszyć glebę

a zatem między czystymi zastosowaniami trawy lub leśnej palety masz wszystkie możliwe mieszanki, wszystko zależy od twojej cierpliwości i tego, co chcesz uprawiać


dziękuję iiiiiiiiiiiiiii :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96