Ekologiczne drugie życie?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
JIT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/02/07, 17:11

Ekologiczne drugie życie?




przez JIT » 02/02/07, 17:26

Witam,

Awatar Second Life zużywałby dwa razy więcej energii elektrycznej niż Algierczyk!

Wysłane przez Yaroslava Pigeneta (20 minut)
Dodając zużycie energii przez komputery osobiste około 12500 4000 awatarów użytkowników podłączonych przez cały czas do Second Life, do zużycia energii przez 60 serwerów i ich systemów chłodzenia, Carr szacuje, że świat wirtualny zużywa codziennie 000 4,8 kWh; tj. 60000 kWh na awatara (12500/XNUMX) i dziennie.

W sumie wirtualny awatar Second Life zużywa zatem rocznie 1752 kWh rzeczywistej energii elektrycznej. Dla porównania, w 2003 roku średnie zużycie energii elektrycznej na mieszkańca wynosiło w Europie 5765 kWh, we Francji 7585 kWh, w Ameryce Południowej 1706 kWh, w Tunezji 1118 kWh, w Algierii 796 kWh. Coś, co wstrząsnie czystym ekologicznym sumieniem miłośników wytrwałych wirtualnych wszechświatów.

http://www.20minutes.fr/articles/2007/0 ... e-reel.php
Źródło: http://www.roughtype.com/archives/2006/ ... onsume.php
0 x
„Świat ma wystarczająco dużo na potrzeby wszystkich, ale nie wystarcza na chciwość wszystkich”. (Gandhi).

Recenzje prasowe:
http://www.floobby.com
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 02/02/07, 20:05

To bardzo interesujące jako informacja, ALE myślę, że to niebezpieczne; W ogóle nie gram w te gry (chociaż zacznę grać w S0S21, „zieloną” grę). Właśnie tymi uwagami ekologia przeraża „powrotem do epoki jaskiń”!
Dlatego wątpię w przydatność tych liczb, ale zasługuje to na debatę.
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 02/02/07, 20:56

Co to jest SOS21? Nic nie znalazłem (chyba że to żart?)

W przeciwnym razie nie zgodzę się z Tobą Polo...

Uważam tę debatę za bardzo interesującą.

Dlaczego? Bo wirtualne światy są dopiero na początku swojego rozwoju... Innymi słowy: w ciągu kilku lat istnieje ryzyko, że wirtualnych awatarów będzie więcej niż bardzo realnych Europejczyków na Ziemi. Więc jeśli każde z tych wirtualnych żyć zużywa tyle samo, jeśli nie więcej energii (bardzo realne) niż nasze prawdziwe życie, problem zasługuje na wiele przemyśleń!

Z drugiej strony osobiście jestem BARDZO daleki od zużywania 7585 kWh rocznie!! (Mam 1200-1300 kwh i już uważam to za ogromne).

Liczby podane w tym artykule uwzględniają całkowite zużycie energii w kraju zgłoszone mieszkańcowi, a zatem uwzględnione branże ... awatar już zużywa WIĘCEJ niż krajowa energia elektryczna.
Niesamowity...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 02/02/07, 23:01

ps: oszacowanie 60 000 kwh/dzień wydaje mi się trochę przesadzone...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 03/02/07, 11:05

W jednym się zgadzamy: ta debata jest interesująca!

Podaję adres tej gry: http://www.sos-21.com/.

Wracając do debaty: uważam ją za interesującą, ponieważ się waham. Mnie to nie przeszkadza, ale są ludzie, którzy spędzają na tym dużo czasu! Więc jeśli ktoś powie im, żeby przestali, mogą pomyśleć, że ci ludzie są szaleni i nie zastosować się do żadnej z ich rad. Co byłoby wstydem.
Co więcej, nie rozumiem, dlaczego posiadanie awatara pochłania więcej; kiedy jesteśmy na komputerze, konsumujemy i tak, czy na forums ciekawe ;) lub w grze.W tym przypadku gra wideo zanieczyszcza również znacznie więcej, jak sądzę, w konstrukcji, w dostarczaniu, w odpadach iw użytkowaniu (które konsumuje, ponieważ dzieje się to przed komputerem).
Wcale nie mówię „zajmijmy się tym, co najbardziej zanieczyszcza”, bo nienawidzę tego sporu, który według mnie do niczego nie prowadzi. Ale mówię uważaj.
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/07, 11:16

Ok, jeśli chodzi o grę, zobaczę to (myślałem, że to żart).

Ale pkoi zawsze ta cholerna "21" w tym wszystkim co jest "ecolos"?

Polo pisał: Co więcej, nie rozumiem, dlaczego posiadanie awatara pochłania więcej; kiedy jesteśmy na komputerze, konsumujemy i tak, czy na forums ciekawe ;) lub w grze.


Tak, ale nie, ponieważ:

1) Zwykle gramy więcej niż pracujemy lub uczymy się.
2) Komputer zużywa znacznie więcej, gdy „pracuje”, a gry 3D wymagają wielu obliczeń od karty graficznej.

Mogłem z łatwością zaobserwować to zjawisko na moim komputerze dzięki PM230: w stanie spoczynku 90 W, pod Windows 120 W, aw grach szczyty 190 W z dobrą średnią na poziomie 180 W… a ponieważ 99% gier jest teraz w 3D. ...

Polo pisał:Ale mówię uważaj.


+1
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 02 / 07, 11: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/07, 11:17

Tutaj odpowiedź na pytanie 21 może znajdować się w zwiastunie:
http://www.sos-21.com/teaser.html

21. Wiek? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 03/02/07, 12:06

Tak, to 21 w XXI wieku. Gra miała działać w lutym, nie wiem czy tak jest, zobaczę.
Tak, dobrze, więc zużywa +. Ten instrument nie jest zły! Sztuczka polegałaby na ograniczeniu, jak zwykle. Spożywać z umiarem! czy to będzie ccl?
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
JIT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 02/02/07, 17:11




przez JIT » 03/02/07, 16:49

Witam,

Sieciowe gry 3D zużywają więcej, ponieważ w rzeczywistości potrzebujesz więcej zasobów elektrycznych z własnego komputera, a gracze często dodają również wentylatory, aby uniknąć przegrzania i duże zasilacze, ale także po stronie zdalnego serwera potrzebujesz wielu maszyn, które wymagają dużo energii elektrycznej, zwłaszcza chłodnic, które pozwalają dużej liczbie graczy znaleźć się w tym samym wirtualnym wszechświecie.

To powiedziawszy, wychodząc z tej zasady, przeglądanie Internetu powinno być również energochłonne, ponieważ biorąc pod uwagę tego rodzaju obliczenia, musielibyśmy obliczyć, ile energii elektrycznej zużywa się, wpisując słowo kluczowe w Google. Google ma wiele serwerów na całym świecie, jest to pierwszy magazyn informacji po NSA… i moim zdaniem zużywa dużo energii, aby oferować tak szybką usługę, gdy jest to ogromne wąskie gardło informacyjne…
0 x
„Świat ma wystarczająco dużo na potrzeby wszystkich, ale nie wystarcza na chciwość wszystkich”. (Gandhi).



Recenzje prasowe:

http://www.floobby.com
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/07, 19:25

jits napisała:Witam,

Sieciowe gry 3D zużywają więcej, ponieważ w rzeczywistości potrzebujesz więcej zasobów elektrycznych z własnego komputera, a gracze często dodają również wentylatory, aby uniknąć przegrzania i duże zasilacze, ale także po stronie zdalnego serwera potrzebujesz wielu maszyn, które wymagają dużo energii elektrycznej, zwłaszcza chłodnic, które pozwalają dużej liczbie graczy znaleźć się w tym samym wirtualnym wszechświecie.


Myślę, że serwery (nawet w czystych pomieszczeniach) zużywają setki razy mniej niż komputery graczy.

Chyba że każdy serwer zarządza bardzo małą liczbą graczy (10 do 20), co jest mało prawdopodobne... W przypadku Second Life nic o tym nie wiem, ale biorąc pod uwagę zrzuty ekranu, które widziałem, nie sądzę, aby gracz potrzebuje dużo zasobów serwera...

Aby uzyskać 60 000 kwh dziennie, 12 500 graczy musiałoby grać na komputerze, który zużywa 300 W (ogromny) przez 16 godzin z 24 (również ogromny)...

Powiedzmy, że na serwer przypada 100 graczy (mało) lub potrzeba 125 serwerów. Każdy serwer, all inclusive, zużywa powiedzmy 300 W (też myślę, że to przesada), więc dzienne zużycie serwerów wyniosłoby: 900 kWh... bardzo znikome w porównaniu do 60 000...

Dlatego uważam, że ogłoszona liczba 60 000 kWh jest mocno przesadzona… z wyjątkiem oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę inne koszty energii elektrycznej…

jits napisała:To powiedziawszy, wychodząc z tej zasady, przeglądanie Internetu powinno być również energochłonne, ponieważ biorąc pod uwagę tego rodzaju obliczenia, musielibyśmy obliczyć, ile energii elektrycznej zużywa się, wpisując słowo kluczowe w Google. Google ma wiele serwerów na całym świecie, jest to pierwszy magazyn informacji po NSA… i moim zdaniem zużywa dużo energii, aby oferować tak szybką usługę, gdy jest to ogromne wąskie gardło informacyjne…


Mówiąc o Google, niedawno przeczytałem wiadomość, że gdyby Google poszedł z czarnym tłem, zaoszczędziłoby to miliony ton CO2 rocznie… ekrany zużywają więcej, gdy muszą być białe (osobiście nie, nigdy mi się nie udało zobaczyć to z moim ekonometrem, ale hej… może bardziej w przypadku Flata?)
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125