Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 25/11/20, 11:48

Uh ... Klein mówił dużo bzdur przez 3 minuty ...

Czy on jest lekarzem ? Czy on jest epidemiologiem?

Zabawne, że to bardzo dobry przykładultrakrepidarianizm że tak bardzo potępia ... więc może to być ćwiczenie ze stylu dla publiczności (więc dobrowolne „udawanie”?)… to byłaby jego jedyna wymówka? Więc wymazałbym moje -10 punktów Karmy : Mrgreen:

Gdzie to jest kręcone? Kto go słucha?
0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3799
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1322

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez pedrodelavega » 25/11/20, 11:57

Christophe napisał:Uh ... Klein mówił dużo bzdur przez 3 minuty ...

Czy on jest lekarzem ? Czy on jest epidemiologiem?

Zabawne, że to bardzo dobry przykładultrakrepidarianizm że tak bardzo potępia ... więc może to być ćwiczenie ze stylu dla publiczności (więc dobrowolne „udawanie”?)… to byłaby jego jedyna wymówka? Więc wymazałbym moje -10 punktów Karmy : Mrgreen:

Gdzie to jest kręcone? Kto go słucha?


Właśnie te słowa są wypaczone z kontekstu.




Zobacz ten fragment w całości w konf.
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 25/11/20, 12:26

+20 Karmy !!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Exnihiloest » 25/11/20, 22:32

Rajqawee napisał:...
Ben ... zrozumiesz, że trochę krępujące jest napisanie całej książki na temat COVID, tak jak Onfray, i nie wiedzieć, że 19, który jest do niej dołączony, odpowiada rokowi jej odkrycia nie? Czy to nie świadczy o wielkiej powadze studium tego zagadnienia?

Niekoniecznie. Trudno mi odpowiedzieć, ponieważ nie czytałem jego książki, ale podejrzewam, że to nie sam wirus, z którym ma do czynienia, ale cały otaczający kontekst, czy ten wirus jest 19, czy urodzony w 2019 roku.

Co więcej, nie ocenia on tylko tego szczegółu. Mówi, że przemówienia filozofów, które pojawiają się w programach telewizyjnych, na temat COVID, można sprowadzić do:
- musisz na coś umrzeć
-widzieliśmy gorzej
...

Giraud dobiera „szczegóły” do swojego celu.
Ani przez chwilę nie mogę uwierzyć, że traktat Onfray w sprawie COVID byłby ograniczony do stwierdzenia „trzeba umrzeć na coś” lub „widzieliśmy gorzej”, nawet jeśli warto o tym pamiętać, to rola filozofa, bo obecnie wszystko jest poświęcone jednej idei: uratować najmniej z 1% ludzi ze śmiertelnym ryzykiem, z czego 80% to starość i / lub słabość, nawet jeśli oznacza to poświęcenie reszty populacji, w tym młodych ludzi, którzy nie powinni się tym przejmować. Ochrona siebie należy do osób zagrożonych.

Oczywiście Onfray utknął 19, czasami rzeczy zakorzeniają się naturalnie w naszych umysłach i nie myślimy o sprawdzaniu tego, mylił się, ale nie zamierzamy zrobić z tego sera. Filozofowie tacy jak Onfray mają zdolność poszerzania poglądów, jakie mamy na temat rzeczy, a jeśli zmusza nas do relatywizacji COVID-a, to dla mnie idzie to w dobrym kierunku. To powiedziawszy, nikt nie jest nieomylny (podobnie jak Giraud).
Ostatnio edytowane przez Exnihiloest 25 / 11 / 20, 22: 43, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Exnihiloest » 25/11/20, 22:37

Christophe napisał:Uh ... Klein mówił dużo bzdur przez 3 minuty ...

Czy on jest lekarzem ? Czy on jest epidemiologiem?
...

Wszystko zależy od punktów, w których się wypowiada.
Nie musisz być lekarzem, aby wykryć błędy w statystycznym przetwarzaniu danych, które mogły popełnić epidemiolodzy (lub klimatolodzy). Najprawdopodobniej fizyk będzie w tym bardziej kompetentny. Mówię ogólnie (jestem leniwy, żeby pójść i posłuchać Kleina na ten temat).
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez thibr » 20/02/21, 13:34

0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez thibr » 14/03/21, 16:20


Gościem wywiadu „Wielki poranek” jest Étienne Klein, fizyk i filozof, dyrektor naukowy CEA (Commissariat à l'énergie atomique), autorka „Ideas of geniuses” wydanej przez Flammarion.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 14/03/21, 17:11

Tak, w końcu (w porządku) nauka zawsze wygrywa!

Jeśli chodzi o termin, bin wszystko zależy od naukowej perspektywy czasu i hamulców z przodu ...

Może minąć kilka dziesięcioleci, a nawet stuleci ... zanim odkrycie zostanie zaakceptowane jako dowód naukowy! : Chichot:

Szczepionek na RNA brakuje naukowej perspektywy ... ale hej ...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Janic » 14/03/21, 18:24

Szczepionek na RNA brakuje naukowej perspektywy czasu ... ale hej ...
jest to być może samo w sobie spojrzenie z perspektywy czasu, co jest naukowe!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 14/03/21, 18:49

Co mówi pustelnik naukowy? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92